Кримінальна драма “Земля команчів” (Hell or High Water)

Про фільм
Рік: 2016.
Країна: США.
Час: 102 хв.

Режисер: Девід Маккензі.
В головних ролях: Кріс Пайн, Бен Фостер, Джефф Бріджес, Гіл Бірмінгем, Дейл Діккі, Уільям Стерчі, Бак Тейлор, Крістін Берг, Жакмо Буззел, Кеті Міксон та ін.

Бюджет: $12 000 000.
Світові збори: $27 007 844.

Рейтинг на IMDB: 7,7.
Мій рейтинг: 7,0.

Кон'юнктурне голлівудське кіно.

Синопсис

Сім'я Тобі Ховарда (Кріс Пайн) завжди була бідною, хоча завжди мала свою землю і свою ферму. Але тепер Тобі у зв'язку з небезпекою втратити все через прострочення банківських платежів його матері, яка нещодавно померла, виношує хитрий план. Тим більше, на території ранчо Тобі знайшов родовище нафти.

Разом зі своїм братом Таннером (Бен Фостер), який нещодавно вийшов з в'язниці, Тобі хоче зайнятися пограбуванням банків. Тут, як говориться, нічого особистого. Нікого вбивати вони не хочуть (хіба, якщо доведеться), лише викрасти гроші, щоб потім погасити кредит і почати нове життя. Все банально і просто.

Дуже швидко нашими хлопцями зацікавились два техаських рейнджери в особі шерифа Маркуса Гамільтона (Джефф Бріджес) і його напарника Альберто Паркера (Гіл Бірмінгем), оскільки декілька дрібних банків наші братки вже встигли очистити.

Рецензія

Британець Девід Маккензі в своїй стрічці пропонує соціальну критику і трохи атмосфери Дикого Заходу.

За настроєм і стилістикою “Будь-якою ціною” дуже сильно нагадує картину братів Коенів “Старим тут не місце”. Так, хороший, але явно переоцінений фільм, який, нагадаю, отримав цілу купу всеможливих нагород. В тому числі чотири “Оскари”. Тоді, правда, всі головні нагороди мав забирати “There will be blood” Пола Томаса Андерсона, але в Голлівуді таким картинам “Оскарів” не дають.

Але повернемось до нашого фільму. Дійсно, “Hell or High Water” - це, фактично, другий “No Country for Men”, тільки на порядок слабше. Тут і там техаський антураж, тут і там пограбування з метою наживи, тут і там розмови старих шерифів про життя, яке вже далеко не таке, яким воно було раніше (очевидний факт), тут і там криваві розбірки, перестрілки і все таке. Не вистачає лише такого розкішного і харизматичного психопата як Антон Чигур у виконанні Хав'єра Бардема, який вбивав би дивною зброєю, призначеною для забою худоби. Все інше — дуже схоже.

Режисер не прагне бути оригінальним, тому у нього вийшло кон'юнктурне голлівудське кіно. Цілком непогане, але конкретно одноразове. Немає тут якоїсь глибини, чи прихованої іронії, як це було в тих же Коенів. В Маккензі все знано простіше: трохи соціальної нерівності, трохи колориту (тільки одна офіціантка чого варта), трохи пафосу, трохи стрілянини, зверху все приправлено непоганим гумором і хорошими персонажами.

Кріс Пайн в ролі головного героя Тобі сподобався. Розумний, виважений, з чітким планом на майбутнє. Весь рід Тобі жив у бідності, яка передавалась у спадок наче невиліковна хвороба, тому Тобі вирішив розірвати це замкнуте коло. Пограбування банків з метою легкої наживи — це, в його розумінні, не засіб збагачення, а можливість розрахуватися зі старими боргами і забезпечити життя дітям, які б уже, на відміну від нього, не мали б потреби в грошах. А що? По-моєму, цілком раціональна ідея.

Ну і найцікавіший момент полягає в тому, що грабували вони якраз ті банки, які, в свою чергу, грабували простих людей. В фільмі це неодноразово підкреслюється, тому висновки робіть самі.

Бен Фостер в ролі брата Таннера, як завжди, грає дуже енергійно й інтенсивно. Фостер почуває себе як риба у воді, адже агресивні й емоційні персонажі йому вдаються просто на ура. Ну і тут він теж дуже хороший. Практично в усіх епізодах. А як він там розкусив і відшив дівчину, яка клеїлась до Тобі — це просто треба бачити.

Джефф Бріджес — практично ідеальне втілення престарілого шерифа, в якого, однак, окрім пустих балачок ще залишився порох у порохівницях. Всі ми добре знаємо, що Бріджесу до снаги подібні типажі. Це він чудово продемонстрував в стрічці “True Grit” все тих же братів Коенів. В даному випадку найбільше запам'ятався його фінальний діалог з персонажем Пайна — хороший епізод.

Резюмую. Загалом, непоганий фільм, якщо від нього багато не очікувати. Простий, але життєвий і реалістичний. До рівня “No Country for Men” явно не дотягує, але один разочок подивитися можна. Номінація на “Оскар” буде розцінюватись як аванс для режисера, який дуже старався “закосити” під Голлівуд. Спроба хороша, зараховується.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме хороше кон'юнктурне кіно
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму
Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Французький транзит”
"Сікаріо"
"Хлопці зі стволами"

23.01.2017 | 1964 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019