Комедійний бойовик “Правдива брехня” (True Lies)

Про фільм
Рік: 1994.
Країна: США.
Час: 135 хв.

Режисер: Джеймс Кемерон.
В головних ролях: Арнольд Шварценеггер, Джеймі Лі Кертіс, Том Арнольд, Біл Пекстон, Тіа Каррере, Арт Малік, Чарлтон Хестон, Еліза Душку, Грант Хеслов, Маршалл Манеш та інші.

Бюджет: $115 000 000.
Світові збори: $378 882 411.
Рейтинг MPAA: R.

Рейтинг на IMDB: 7,2.
Мій рейтинг: 8,0.

Синопсис

Протягом багатьох років Гаррі Таскер (Арнольд Шварценеггер) веде подвійне життя. Вдома на нього чекає сім'я, що складається з коханої дружини Хелен (Джеймі Лі Кертіс) і дочки Дани (Еліза Душку), але насправді Гаррі - секретний агент. Хоча вдома видає себе за працівника якоїсь комп'ютерної фірми.

Разом зі своїми партнерами Альбертом Гібсоном (Том Арнольд) і Фейзілом (Грант Хеслов), він працює на одну надсекретну організацію, яка веде жорстоку боротьбу з тероризмом.

Звичайно, з такою роботою не вистачає часу на сім'ю, тому Хелен відчуває все менше уваги з боку свого чоловіка.

Під час виконання чергового завдання Гаррі прибуває до Швейцарії, де він під прикриттям просочується на якусь гламурну вечірку.

Там він зустрічає симпатичну жінку - вченого-антиквара Джуно Скіннер (Тіа Каррере), яка також якимось місцем причетна до терористичного угруповання.

Почуваючи себе самотньою, Хелен заводить якогось Саймона (Білл Пакстон), який видає себе на секретного агента (так, кругом одні спецагенти), хоча насправді працює продавцем розкішних автомобілів для багатих.

Гаррі випадково пронюхав, що у Хелен з'явився кавалер, і тепер йому доводиться вести бій на два фронти - проти бісових терористів і власної дружини.

Рецензія

Вільний ремейк французької комедії «Тотальне стеження» (La Totale!) 1991 року, який до “Правдивої брехні” має лише опосередковане відношення. Багато подій було змінено.

З огляду на кар'єру Арнольда Шварценеггера і таких класичних фільмів, як “Термінатор” і “Термінатор 2” було зрозуміло, що це його кульмінація як актора, який назавжди запам'ятається глядачеві за роль Т-800. Після того, як його наступний проект, “Останній кіногерой”, провалився в прокаті, Арні в третій раз об'єднався з Джеймсом Кемероном, і на подив для багатьох знявся в комедії “Правдива брехня”, яка знову окрилила його успіхом.

Фільм в першу чергу задумувався як пародія на бондіану, але натомість вийшов відмінний комедійний бойовичок, який, до того ж, отримав декілька престижних нагород - в тому числі номінацію на “Оскар” за найкращі спецефекти. Також свої нагороди одержали Джеймі Лі Кертіс (Золотий глобус) і Джеймс Кемерон (премія Сатурн) — цілком заслужені, зауважу.

Постановка деяких сцен особливо вражає — гонка переслідування зі стрільбою на початку фільму, погоня за Азізом верхи на коневі (суперський епізод), ефектна бійка в туалеті, сцена на мосту і так далі.

Ті, хто знайомі з творчістю Джеймса Кемерона (“Чужі”, “Титанік”, “Безодня”, “Аватар”), знають, що він не просто технар, але і перфекціоніст. Це також відображено в “Правдивій брехні”, тому що в плані постановки його стрічка має добре продуману історію, яка навпрочуд вдало гармонує з персонажами, що дає їм можливість розкриватися на екрані.

Кращим прикладом є Джеймі Лі Кертіс, героїня якої розвивається від статечної домогосподарки, яка “вийшла заміж за Рембо”, до спецагента. Роль зіграна на тверду п'ятірку!

Ну і окрім того, актриса потішила своїми формами і танцем, виконавши стриптиз в одному з епізодів фільму. Цю сцену, між іншим, багато-хто визнає найкращою стриптиз-сценою в історії кіно.

Зі стариною Арні не все так просто. Важко було собі уявити, що легендарний Термінатор, який окрім грізного погляду і фразочок на зразок “Hasta la vista, baby”, чи “I'll be back”, зможе продемонструвати якісь комедійні задатки. Але в Кемерона вийшло — він розкрив Арні в новому образі, і той зіграв доволі непогано. Самоіронія, гумор, жести, міміка — дуже приємно було за цим спостерігати.

До речі, для того, щоб зняти дві невеличкі сцени зі знаменитим аргентинським танго, акторам (Шварценеггеру, Тіа Каррере і Джеймі Лі Кертіс) довелося тренуватися приблизно півроку. Певно, тут всі проблеми зводились до Арні. Тому що мало хто уявляв, як ця кремезна і неповоротка гора м'язів танцюватиме танго. Але танець вдався, а це означає, що всі питання знімаються.

Під цю ж мелодію, нагадаю, виконував танець великий Аль Пачіно в геніальному фільмі “Аромат жінки”.

Резюмую. True Lies — класний комедійний бойовик, який пародіює численні кліше про Джеймса Бонда і, водночас, демонструє ефектні екшн-сцени, які здатні скласти конкуренцію будь-якому сучасному фільму. Кемерон вміє знімати, і незважаючи на немалий хронометраж (135 хвилин), події розвиваються доволі захоплююче. Плюс, Арні і Джеймі Лі Кертіс на висоті. Особливо Джеймі Лі Кертіс. Так що переглянув із задоволення. Комедія хоч і старенька, але й сьогодні дивиться просто відмінно!

Фотогалерея

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 4+
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме класний комедійний бойовичок
Чи варто дивитися обов'язково

Лінки по темі:

Офіційний сайт
Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes
Цей фільм на сайті Гуртом

Дивіться також:

"Американська афера"
"Два стволи"
"Агенти U.N.C.L.E."

09.01.2017 | 1193 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019