Анімація “Як приборкати дракона 2” (How to Train Your Dragon 2)

Про фільм
Рік: 2014.
Країна: США.
Час: 105 хв.

Режисер: Дін ДеБлуа.
Ролі озвучували: Джей Барушель, Кейт Бланшет, Джерард Батлер, Крейг Фергюсон, Амеріка Феррера, Джона Гіл, Крістофер Мінц-Плассе, ТіДжей Міллер, Крістен Віг, Джимон Гонсу та інші.

Бюджет: $145 000 000.
Світові збори: $618 737 740.

Рейтинг на IMDB: 8,1.
Мій рейтинг: 7,0.

Купила мама коника, а коник без ноги!
Яка чудова іграшка, ги-ги-ги!
Одна старенька пісенька

Синопсис

Минуло п'ять років з тих пір, як на острові Туп запанував мир між вікінгами і драконами. За цей час острів повністю перетворився на драконячий: у кожному будинку з'явився дракон, або якась літаюча рептилія, регулярно влаштовуються «драконячі перегони» з вівцями, які стали улюбленою розвагою племені, а Гикавка (Джей Барушель) на пару з Астрід (Амеріка Феррера) заповнюють “темні” плями на карті світу — цілими днями без перестанку літаючи над морем. Гикавка за цей час троха змужнів і перестав бути схожим на дистрофіка.

Батько Гикавки, Стоїк (Джерерд Батлер), чинний вождь вікінгів, хоче, щоб його син став вождем племені, але молодий приборкувач драконів не зовсім комфортно почувається в ролі лідера.

І все б воно нічого, якби в один прекрасний день Гикавка верхи на своєму Беззубику не наскочив разом з Астрід на загін мисливців за драконами під командуванням Ерета (Кіт Херінгтон), що виловлюють драконів для армії Кхала Дрого Драго Кровожера (Джимон Гонсу) — справжнісінького лиходія, який хоче підкорити собі усіх драконів, а потім і весь світ.

Зрозуміло, що драконячий острів дуже цікавий Кровожеру, але, на щастя, Гикавка знаходить нове дружелюбне гніздо, котре охороняє величезний Монстр, що дихає льодом. З'являється нова надія дати відсіч.


Рецензія

“Як приручити дракона” був одним з найбільших успіхів студії DreamWorks Animation SKG. Мультик зібрав пристойну касу в прокаті: $615 186 915, при бюджеті в $145 000 000, що дало творцям фільму зелено світло на продовження франшизи.

Історія (з обов'язковим хеппі-ендом) була завершена ще в першій частині: непримиренні суперники - вікінги і дракони - знайшли спільну мову і стали друзями. Всі були щасливі і задоволені. Тому в сіквелі треба було вигадувати щось нове, от творці фільму й вигадали. Знову якась морська чупакабра всіх нажучує один проти одного, знову нова загроза, знову нові битви, польоти на драконах і т.д. З одного боку, воно майже все те саме, але з іншого, хіба мені не все одно хто там, з ким і за що буде битися цього разу. Аби тільки все це діло було добре знято.

Мабуть, найбільшою перевагою першої частини була її візуальна складова. Приємно, що в “Як приручити дракона 2” автори не понизили планку. Фільм приголомшує надзвичайно красивою картинкою, десятками видів нових драконів, яких хочеться розглядати по декілька разів, польотами, змаганнями і битвами в повітрі, розкішними пейзажами. Дивиться все це дійсно вражаюче. Аніматори великі молодці.

Зі сценарної сторони баланс між гумором, реалістичністю і пафосом витриманий досить непогано, на мій погляд. Немає надлишку сімейних цінностей, ввели, навіть, драматичну складову. В цілому, нормально.

Ну і декілька слів про персонажів.

Гикавка хоч і підріс, змужнів, але став якимось тютею, чесне слово. Ще й отупів до неможливості. В першій частині фільму він був набагато цікавішим, жвавішим, раціональнішим. А тут — ну тютя тютею. Часто Гикавка поводиться попросту дивно, якщо не сказати неадекватно, а від його постійних благих намірів всіх помирити і полюбити один з одним часто зводило зуби. Це вже зовсім нікуди не годиться, ось що я вам скажу.

Батько Гикавки, Стоїк Широкий - один з найцікавіших, найхаризматичніших і найколоритніших персонажів. У першому фільмі він швидше грав другу скрипку, а тут вже потихенько виходить на перший план. Є декілька дуже хороших сцен за його участі. Шкода лише, що тема конфлікту, який полягає в бажанні Стоїка зробити з Гикавки майбутнього вождя і прагнення хлопця до подорожей і свободи, залишилась не до кінця розкритою.

Астрід - подружка Гикавки, конкретно відійшла на другий план. Так, вона підтримує Гикавку, літає з ним, радіє, жартує, але не більше. Запалу в ній поменшало, ніякої конфліктності з головним героєм не залишилося, що дуже прикро.

На початку фільму є класна сцена, в якій Астрід пародіює поведінку Гикавки: його манеру говорити, рухи, мімку і т.д. Це найкращий епізод в мультику за її участі. Потім вона буде малопомітною фігурою.

Лиходій Драго мені зовсім не сподобався. З вигляду він, скоріше, нагадував якогось пастуха овець, а не завойовника драконів. Злісний і страшний лиходій, який злісно і страшно лиходіє протягом всього фільму, воно, звичайно, добре, але хотілося чогось оригінальнішого. Якийсь нудний і нецікавий персонаж вийшов, на мій погляд.

Крім цього, в фільм ввели декілька нових персонажів, що цілком резонно. Особливо запам'ятався мисливець за драконами Ерет, якого, до речі, озвучував Кіт Херінгтон (Джон Сноу з “Гри Престоів”).

Загалом, на мій погляд, сіквел вийшов досить непоганий - тільки не треба завищених очікувань. Вражаючі польоти, красиві пейзажі, чудові драконьчики, рептилії, та інші барбоси, відмінна анімація і деталізація персонажів, різнобарвна кольорова гама, битви пісні льоду і полум'я - все тут присутнє. Я абсолютно не пошкодував, що подивився. Так, сіквел не дотягує до рівня першого фільму, проте виглядає дуже навіть симпатично.

P.S. Випуск тріквела запланований на 9 червня 2017 року. Ну що ж - чекаємо-чекаємо.

***

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Графіка 5
Акторська гра 3
Режисерська робота 4
Сценарій 4-
Резюме симпатично
Чи варто дивитися можна

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

14.11.2014 | 1809 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019