Серіал “Західний Світ” (Westworld)

Про фільм
Рік: 2016.
Країна: США.
Сезон: 1.

Кількість серій: 10.
Тривалість серії: 60 хв.

Режисери: Джонатан Нолан, Фред Туа та ін.
В головних ролях: Еван Рейчел Вуд, Джеффрі Райт, Ед Харріс, Тенді Ньютон, Джеймс Марсден, Ентоні Хопкінс, Люк Хемсворт, Сідсе Бабетт Кнудсен, Анджела Сарафян, Джиммі Сімпсон та ін.

Рейтинг на IMDB: 9,2.
Мій рейтинг: 6,0.

Синопсис

Недалеке майбутнє. Геніальний винахідник Роберт Форд (Ентоні Хопкінс) і Арнольд Вебер відкривають футуристичний парк розваг під назвою “Західний Світ”, населений реалістичними роботами-андроїдами, які не знають, що вони насправді ніякі не люди.

Парк створений для багатих людей, які за певну суму грошей можуть робити з роботами все, що завгодно, включаючи вбивства і зґвалтування. Роботи, натомість, не можуть причинити шкоди людині.

Чим більше роботи стають людиноподібними, чим більше починають себе усвідомлювати, чим частіше вони дають “збої” і проявляють ознаки справжнього штучного інтелекту.

Поки працівники технічного відділу на чолі з Бернардом (Джеффрі Райт) розбираються, чим можуть бути спричинені системні збої, один з давніх “жителів” парку, Людина в Чорному (Ед Харріс) намагається розгадати таємниці парку.

В той же час, до містечка Світуотер прибуває красунчик Тедді (Джеймс Марсден), де він зустрічається з дочкою фермера Долорес Абернаті (Еван Рейчел Вуд), на яку біля її будинку нападає шайка бандитів.

Рецензія

За ідеєю амбітного телевізійного каналу HBO “Світ Дикого Заходу” (інший варіант перекладу - «Край Дикий Захід») має прийти на заміну культовому серіалу «Гра престолів», який, на превеликий жаль, вже закінчується 2019 року. З приводу «Гри престолів» скажу, що шоу такого рівня вже наврядчи коли-небудь знімуть. Але це так, до слова.

Тепер повертаємось до нашого продукту. Зі сторони творців серіалу одразу було помітно велике бажання зробити істинний шедевр: в сценаристи і режисери запросили самого Джонатана Нолана (брата Крістофера Нолана, який писав сценарії до більшості його фільмів), взяли хороших акторів, на чолі з самим Ентоні Хопкінсом, ну і далі - красива картинка, музика Раміна Джаваді, “розумні” фразочки й діалоги, тематика штучного інтелекту і так далі.

І починалося все, начебто, непогано. Доволі інтригуюче й цікаво, але у підсумку серіал розчарував безмежно.

Ні, я розумію, що хотіли обіграти вельми цікаву тему штучного інтелекту, як у Спілберга (“Artificial Intelligence”), організувати красиву оргію, як у Кубрика (“Із широко заплющеними очима”), нагнати трохи вестерна, індіанців там всіляких на фоні, як в Іньярріту (“Легенда Г'ю Гласса”), пафосних пустих фразочок, трохи любові, як у Джонатана Нолана..

Але не вийшло. Не змогли зняти дійсно якісний продукт, хоча всі карти були в руках. На жаль, вийшла фігня, просто загорнута в красиву обгортку. Чому так, давайте розбиратися.

Головна тематика, яка піднімається в серіалі, вже була детально розглянута в багатьох науково-фантастичних фільмах. Причому, в того ж Спілберга вона була значно цікавіше реалізована. Маю на увазі «Штучний Інтелект». Ну а те, що світ не такий, як нам здається, ми вже мільйон разів бачили. Найкраще це показали брати Вачовскі в першій “Матриці”. До речі, треба буде про неї написати.

Про якусь новизну в кіномистецтві говорити теж не доводиться. І йдеться зовсім не про оригінальний фільм, який я не бачив, і дивитися не збираюся. Спроба людини погратися в Бога неодноразово мала місце як в кіно, так і в літературі.

В плані розвитку сюжету всі події відбуваються наче в якійсь мильній опері - шаблонні взаємини персонажів, пафосні репліки, від яких зводить щелепу, передбачувані і надумані сюжетні ходи, які виглядають непереконливо. А всі "великі одкровення" авторів серіалу абсолютно не вражають.

Мотивація персонажів теж шкутильгає. Для одних весь світ Дикого Заходу — це гроші, які вони заробляють на парку, а для інших — фізичне задоволення, чи бажання якось задовольнити своє егоцентричне я. Для екземплярів на кшталт Форда, чи Арнольда сформульовані більш складні, але погано продумані цілі.

Але найбільша біда цього серіалу в тому, що він не викликає ніяких емоцій. Особисто мені було конкретно пофіг, чи знайде Долорес своє кохання, чи ні, конкретно пофіг, скільки разів вб'ють того чи іншого тостера, конкретно пофіг, живий Арнольд, чи ні. Та й взагалі, важко хоча б якось співпереживати персонажам, більшість з яких - просто ходячі роботи, придумані виключно для розваг багатих людей. Тому мені все одно, чи мріють ці андроїди про електроовець, чи зможуть вони усвідомити своє існування, або ж зробити революцію в парку.

Немає тут якоїсь гідної драматичної лінії, реального напруження, та й логіки як такої. Все якесь беземоційне і бездушне, як обличчя Ентоні Хопкінса, який вже давно як не Ганнібал Лектер.

Мабуть єдине, що варте похвали, це декорації і робота оператора. Каньойони, панорами гір, дорогі костюми і сам розважальний парк Західного Світу. Але воно й не дивно - при бюджеті в 100 лимонів доларів можна було собі дозволити таке задоволення. Хоча й тут весь цей архаїчний і “застарілий” антураж не справляє особливого враження. В ХХІ столітті, все-таки, чекаєш чогось воістину грандіозного - ліків для безсмертя, масової телепортації, тотальної роботизації, міжгалактичних подорожей в часі, а не нічних вилазок на зразок "вийду я в поле з конем".

Акторські роботи, загалом, непогані, брехати не буду, але ніяких проривів флангами не спостерігаєтсья і близько. З усіх героїв мені найбільше сподобався Ед Харріс — доволі органічно вписався в роль харизматичного Man in Black, що вже 30 років скитається парком в пошуках таємничого лабіринту. До речі, зауважте, до чого ці пошуки в результаті його приведуть. Цікавий момент.

Еван Рейчел Вуд доволі чепурненько виглядала в пишній сукні і ковбойському капелюсі. Якоїсь глибини не продемонструвала, але як для ролі робота — цілком нормально. Принаймні, її Долорес каші не зіпсувала.

Тенді Ньютон в ролі повії Мейв сподобалась дещо більше. Та й сюжетна лінія з нею вийшла на порядок цікавішою, ніж у Долорес. На пару з іншою дамою легкої поведінки, яку грає Анджела Сарафян, обидві актриси скали хороший дует.

Джеймса Марсдена ("Два стволи", «Лофт») я вважаю слабеньким і нехаризматичним актором. Всюди, де я його бачив, він скрізь одинаковий. Його красунчик Тедді Флад, який прибув у пошуках кохання, враження абсолютно не справив. В черговий раз.

Джеффрі Райт в ролі Бернарда Лоу, голови програмного відділу Світу Дикого Заходу, скоріше сподобався, хоча роль у нього якась дурнувата. Видно, актор і сам до кінця не розумів, що і кого йому там треба грати.

Повторюсь, спочатку все видається багатообіцяючим, починаючи від великої музичної теми і красивої заставки, але згодом перетворюється на нудьгу смертельну. Складається враження, що прогнило щось у “Світі Дикого Заходу”.

Вся «глибина» і «таємниці» виявились повним пшиком. Звичайно, Джонатан Нолан — він далеко не Крістофер Нолан, як вже стало очевидно, але все одно, від нього я очікував більшого. Філософські теми в серіалі зайняли кволі псевдоінтелектуальні потуги створити щось Велике. Але насправді вийшла “пустишка”.

Спостерігати за всіма перипетіями і “хитросплетіннями” сюжету просто нудно. Теми, які повторно крутять по колу під піаніно - викликають лише позіхання і заганяють в сон. Нічого геніального чи приголомшливого я тут не побачив. Звідки такі височезні рейтинги — не розумію.

Тут, скоріше за все, спрацювала реклама, піар, шум навколо серіалу — лише цим можу пояснити такий ажіотаж.

Професійні критики, до речі, теж в один голос нахвалюють даний серіал, хвацько переписуючи фрази з рецензій один в одного. Складається враження, що вони “Світ Дикого Заходу” взагалі не дивилися. Хіба що пілотну серію. А це, дійсно, дуже професійно. Я ж як непрофесіонал додивився до кінця. Тому мій вердикт суворий — псевдоінтелектуальна претензійна пустишка. Очікував явно більшого. Другий сезон дивитися точно не буду. До “Гри престолів” цьому “Westworld” як до Місяця. Ось і все, що я думаю.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 3
Сценарій 3
Резюме псевдоінтелектуальна
претензійна "пустишка"
Чи варто дивитися вирішуйте самі

Лінки по темі:

Цей серіал на сайті IMDB Цей серіал на сайті Rotten Tomatoes Цей серіал на сайті "Гуртом"

Дивіться також:

“Гра престолів”
“Легенда Г'ю Гласса" "Справжній детектив"

26.12.2016 | 1613 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019