Драма “Шоколад” (Chocolat)

Про фільм
Рік: 2016.
Країна: Франція.
Час: 119 хв.

Режисер: Рошді Зем.
В головних ролях: Омар Сі, Джеймс Тьєррі, Клотільда Есме, Олів'є Гурме, Фредерік П'єро, Ноемі Львовскі, Еліс де Ланкесе, Алекс Дека, Олів'є Рабурден та ін.

Бюджет: $18 500 000.

Рейтинг на IMDB: 7,1.
Мій рейтинг: 6,5.

Хороший фільм, мені не сподобався.

Синопсис

Франція, кінець XIX століття. Рафаель Паділья (Омар Сі) - син африканських рабів з Куби, працює в невеликому в цирку під псевдонімом "Уайлдер", який своїми антропометричними даними наганяє страху на публіку. Ця роль гарантує йому постійний дохід.

Але одного разу знаменитий клоун Джордж Футіт (Джеймс Тьєррі) звернув увагу на манеру рухів Падільї і запропонував працювати разом з ним на сцені. В дуеті. При цьому, Паділья зароблятиме значно більше. Той погодився.

Публіка з ентузіазмом прийняла новоспечений дует, а справи власників цирку пішли стрімко вгору.

Якось їхнє шоу відвідав представник з Парижу і запропонував переїхати працювати в цирк до столиції Франції за великі гроші.

Клоуни із захопленням приймають пропозицію. В Парижі вони швидко підкоряють публіку і стають популярними. Паділья змінив псевдонім з "Уайлдера” на мсьє “Шоколад” - так йому більше личить. Але успіх також приносить свої проблеми.

Рецензія

Французький фільм “Шоколад” розповідає реальну історію двох клоунів - Рафаеля Падільї і його партнера Джорджа Футіта. Режисер стрічки Рошді Зем приділяє занадто багато часу для розвитку двох головних героїв, тому гострі теми рабства і расизму, на яких наполягають автори, вийшли дещо сумбурними і не до кінця розкритими.

Наприкінці залишається багато питань, які режисер так і не зміг пояснити. По-перше. Що таке рабство за його трактуванням, де воно починається і де закінчується? Так, фрагменти дитинства Падільї нам показали — у вигляді болючих спогадів і все таке, але далі цю тему якось правильно не розвинули.

По-друге. Чи був Паділья революціонером, чи просто людиною, яка хотіла мати рівні права, як і всі інші? А то виходить, що він спочатку страшно тішився тим, що кривлявся і отримував підсрачники (за великі гроші, зауважу), а потім взяв і раптом образився. Ах, до нього ставились, як до циркової мавпочки, ах, з нього насміхалися погані дядьки й тітки, а він, бідолашний, раніше цього не помічав і не бачив.

А коли “прозрів”, нахабно зарядив своєму партнерові по фізіономії, покинув цирк і подався на підмостки великого театру, де він навіть не міг видавити із себе декілька реплік, щоб зіграти чорношкірого Отелло! Тут сам Шекспір би просльозився.

І це при тому, що Футіт практично витягнув цього "Уайлдера" з болота (а то б він і далі лякав дітей за тарілку супу), зробив з нього людину, потім врятував від тюрми у Франції, а в результаті той повів себе відверто по-хамськи. Я вже мовчу про те, як цей “принижений в правах” ставився до жінок. Та хіба ж це, вашу мутер, не дискримінація???

Дует з Омара Сі і Джеймса Тьєррі, загалом, вийшов хороший. Омар Сі — зірка прекрасного французького фільму “Недоторкані” (інший варіант - “1+1”) - мені тут не дуже сподобався. Не вийшов у нього цілісний образ — одні кривляння на сцені, а драматичні моменти виглядали якось непереконливо. Принаймні, мені так здалося.

А от Джеймс Тьєррі — просто блиск! І як клоун (що він там виробляє на арені — це дійсно треба бачити), і як звичайна людина - з непростим характером і долею. Сцена, в якій він розповідав — як, насправді, важко бути клоуном (за його ж словами, бували такі моменти, коли Футіту просто хотілось померти, але він знаходив в собі сили, щоб знову посміхатися і тішити публіку) вийшла сильною і якоюсь дуже щирою.

Та й взагалі, Футіт створив цей дует, він дав йому життя, він важко працював, готувався до кожного виступу, постійно репетирував, вчив Паділью бути “Шоколадом”, поки той загравав з дамочками, шлявся по барах і тринькав гроші на випивку й азартні ігри.

Що в результаті? Хороше кіно, але мені не сподобалось. Такий-от парадокс. І наче добротний фільм, і поставлений непогано, і зіграний добре, і мораль в ньому є, якщо добре пошукати, але не зачепив мене. Хіба за винятком епізодів з Джеймсом Тьєррі — от там було справді здорово.

Я знаю, що багатьом глядачам дана стрічка сподобалась, і вони від неї в захваті, але в мене з цим не склалось. Зрештою, це виключно моя думка. Я її нікому не нав'язую.

P.S. "12 років рабства", до речі, сподобався значно більше.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 4
Сценарій 4-
Резюме хороший фільм, мені не сподобався
Чи варто дивитися вирішуйте самі

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Баскетс”
"Геній"
"Кінець туру"
"Трамбо"
"Великі очі"

28.11.2016 | 606 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019