Комедійна драма “Хлопці зі стволами” (War Dogs)

Про фільм
Рік: 2016.
Країна: США.
Час: 114 хв.

Режисер: Тодд Філліпс.
В головних ролях: Майлз Теллер, Джона Хілл, Ана де Армас, Кевін Поллак, Бредлі Купер, Джейбі Бланк, Шон Тоуб та інші.

Бюджет: $40 000 000.
Світові збори: $85 734 523.

Рейтинг на IMDB: 7,2.
Мій рейтинг: 6,5.

Синопсис

Майамі, 2005 рік. Девід Пакоуз (Майлз Теллер) підробляє професійним масажистом, обслуговуючи багатеньких целюлітних клієнтів, але серйозно задумується над життям.

Після того, як він кинув навчання через один семестр, Девід намагається звести кінці з кінцями, продаючи постільну білизну для літніх людей. Бізнес, м'яко кажучи, відверто невдалий. Навіть паршивий дім пристарілих не хоче робити замовлень у Девіда. А в цю кляту білизну він вклав усі свої мізерні заощадження.

Якось на похоронах Девід зустрічає свого шкільного друга Ефраїма Діверолі (Джона Хілл). Ще в дитинстві вони дивилися “Обличчя зі шрамом” з Аль Пачіно і хотіли стати крутими хлопцями.

Тепер Ефраїм, користуючись лазійками на сайті державних замовлень армії США, став торговцем зброєю, і робить на цьому великі гроші. Він пропонує Девіду об'єднатися, тим більше хлопці давно знайомі і можуть довіряти один одному. Гроші ділитимуть 70/30 у відсотковому відношенні від загального прибутку.

Хоча Девід підійшов до пропозиції з обережністю, але шальки терезів схилила звістка його дівчини Із (Ана де Армас) про вагітність. Для того, щоб виростити дитину і дати їй світле майбутнє, потрібні гроші.

Девід вирішив не розповідати Із про “реальний бізнес”, тому сказав, що разом з Ефраїмом вони продаватимуть білизну для вищих чинів. Мовляв, у того є потрібні зв'язки і все таке.

Торгівля зброєю — вкрай прибуткова справа, хоча й дуже ризикована і небезпечна. Хлопці укладають угоду більше, ніж на 2,7 мільйонів доларів. Однак, коли вони пробують свої сили в Афганістані, то стикаються з великими труднощами.

Рецензія

Перший фільм Тодда Філліпса після завершення трилогії “Похмілля у Вегасі” (Hangover), яка чим далі, тим ставала все тупішою. На цей раз у Філліпса вийшла кримінальна драма з непоганим гумором. Така собі лайтова версія “Вовка з Уолл-стріт” Мартіна Скорсезе, де прості хлопці з вулиці круто піднялись, заробили чимало грошенят, а в кінці прийшла розплата за не зовсім легальний бізнес.

До речі, в основу фільму справді лягли реальні події, які були описані в статті "Arms and the Dudes" журналіста з The Rolling Stones, від якої тут мало що залишилось. Але той факт, що двадцятирічним хлопцям вдалося підписати контракт на $300 млн. в Пентагоні — правда.

Всі інші події фільму - вигадка режисера і сценаристів. Пакоуз і Діверолі ніколи не їздили з Йорданії в Багдад, всі поїздки в Європу не були такими драматичними, особисте життя Девіда повністю вигадане, різниця у віці між друзяками складала чотири роки, тому не були вони ніякими однокласниками. Але все це, звичайно, не настільки важливо. В художньому фільмі допускаються численні умовності. Власне, на те воно й кіно, аби тільки було знято добре.

В даному випадку у Тодда Філліпса вийшло досить недурно. Картина міцно збита і тримає практично до кінця. Хоча деякі сцени викликали посмішку своєю наївністю (перетин “трикутника смерті”, епізод з підписанням контракту і т.д.).

Кінцівку режисер занадто довго розмазує, наче манну кашу по тарілці, але кіно мені, загалом, сподобалось. В тому числі і завдяки акторським роботам.

Джона Хілл, якого ми звикли бачити переважно в прохідних комедіях, видав доволі пристойний перформанс. Причому, не лише в комедійних епізодах, в яких він, безперечно, хороший, але й в багатьох драматичних моментах, де актор виглядав справді здорово. Харихма, амбіції, впевненість у собі — все на місці. А здавалося б - простенький забавний товстунчик.

Майлз Теллер пробився на великий екран завдяки неймовірно крутій ролі барабанщика Ендрю в фільмі “Одержимість”. В ролі напарника Ефраїма Теллер виглядав цілком непогано і додавав певного драматизму картині, але Джона Хілл мені сподобався трохи більше.

Так що в цілому, хороший дует вийшов. До речі, спочатку на ці ролі планувалися Джессі Айзенберг і Шая Лабаф. Теж цікаво було б подивитись.

З другорядних ролей сподобалась Ана де Армас в якості подруги Девіда - виглядала вона доволі органічно. Про Бредлі Купера багато не скажеш, оскільки його Генрі Жирара було дуже мало в кадрі.

Резюмую. Забавний фільмець, який має на меті не стільки розказати реальну історію (кому потрібна якась там правда), скільки розважити глядача. З цим завданням режисер стрічки Тодд Філліпс, на мій погляд, впорався. Хоча сякий-такий драматизм теж присутній. Ну і додайте сюди ще хороші акторські роботи Джона Хілла і Майлза Теллера, і отримаєте непоганий варіант для того, щоб провести вечір. Принаймні, дивиться все це діло точно веселіше, аніж нещодавній “Нічний адміністратор”.

P.S. “Хлопці зі стволами” - чергова жертва українського перекладу. З мови оригіналу, як неважко здогадатися, War Dogs означає “Пси війни”. У фільмі ця фраза звучить неодноразово і пояснюється, що під цим мається на увазі. Але сам дубляж - якісний.

Ну і з думкою творців картини про те, що війна - не що інше, як прибутковий бізнес, важко посперечатися.

P.P.S. Реальні Девід Пакоуз (зліва) і Ефраїм Діверолі (справа).

Фотогалерея

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 4
Сценарій 4-
Резюме доволі непогано
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт
Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes
Цей фільм на сайті Гуртом

Дивіться також:

“Вовк з Уолл Стріт”
"Фокус"
"Американська афера"
"Агенти U.N.C.L.E."

14.11.2016 | 809 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019