Комедія “Великий Лебовські” (The Big Lebowski)

Про фільм
Рік: 1998.
Країна: США, Велика Британія.
Час: 117 хв.

Режисер: Джоел Коен
В головних ролях: Джефф Бріджес, Джон Гудмен, Стів Бушемі, Джуліанна Мур, Філіп Сеймур Гоффман, Девід Хадлстон, Тара Рейд, Філіп Мун, Марк Пеллегріно, Пітер Стормаре, Джон Політо та інші.

Бюджет: $15 млн.
Збори в США: $17,4 млн.

Рейтинг на IMDB: 8,2
Мій рейтинг: 8,5

- Все наше життя схоже на зебру: іноді зриваєш джекпот, іноді сидиш і смокчеш лапу.
- Це якась східна філософія?
- Можна сказати й так
.

Синопсис

Старина Джеффрі Лебовські - несусвітнє ледащо. Він - найледачіша людина Лос-Анджелеса і один з найбільших ледарів у світі.
Він жив і живе собі спокійним і умиротвореним життям: б’є байдики, ледачить, нудиться, лежить на дивані, помірно вживає алкоголь, курить косячки, а майже весь свій вільний час проводить в улюбленому боулінгу.

Джефф взагалі не любить коли його називають Лебовські, тому друзі називають його просто Чувак (англ. - Dude).

Чувак - один з небагатьох хіпарів, які збереглися до наших днів. Рідкісний екземпляр. Не скошений алкоголем, не підсів на якусь важку наркоту, Чуваня лише курить марихуану, випиває всього-на-всього два-чотири коктейлі "Білорус" в день, при цьому він нікому не завдає ніякої шкоди, чи зайвих турбот. Він сам обрав такий спосіб життя. Йому так добре.

Як і всім хіпі Чувані просто подобається жити: жити так, як йому хочеться, робити лише те, що йому заманеться, або взагалі нічого не робити. В Чувані немає сім'ї, дружини, дітей, роботи, а це означає, що в нього немає ніяких обов'язків ні перед ким і ні перед чим.

Зі своїми друзяками Волтером і Донні він ганяє кулі, випиває, курить косячки. Словом, живе в кайф. Його не турбують якісь високі матерії, глибоко філософські питання, природа походження добра і зла і т.д. Чуваня усім цим абсолютно не заморочується. Йому на це начхати. Він живе своїм життям.

Однак, одного чудового дня життя нашого Чувані зовсім несподівано змінює курс, коли до нього вдираються двійко бандюганів, які абсолютно випадково прийняли його за іншу людину - мільйонера Джеффрі Лебовського.

Вони поводяться вельми непристойно: мочать Чуваню головою в унітаз, вимагають грошей, яких у Чувані зроду-віку не було, оскільки він простий безробітний хіпар, розбивають плитку у ванній, і що найогидніше - один з них помочився на чудовий килим Чувака! От покидьок!

Уявіть собі - зіпсували улюблений килим! Нарешті зрозумівши, що це зовсім не той Лебовскі, ніякий не багатій, а тим більше не мільйонер, ці два недоумки звалили собі геть.

Килим, між іншим, гармонійно вписувався і задавав тон всій кімнаті! Цю надмірну зухвалість Чуваня нізащо не зміг би вибачити. Тому наступного дня Чувак собі ж на лихо вирішив розшукати істинного мільйонера Джеффрі Лебовські, щоб вимагати від нього цілком справедливої, на його думку, компенсації за заподіяну шкоду.

А що далі? А далі в житті нашого Чувака розпочинається такий круговорот подій, що хоч стій, хоч падай.

Рецензія

"Великий Лебовські" - один з моїх улюблених фільмів, а з творчого доробку братів Коенів, напевно, найулюбленіший.

В цьому фільмі я готовий хвалити все: акторську гру, режисерську роботу і сценарій. Фільм залишає після себе надзвичайно позитивне враження і приємний післясмак.

А безліч епізодів з фільму так і врізаються в пам'ять:
- історія з килимом;
- історія з викраденням Банні;
- походеньки в боулінг;
- пес Шпіц;
- історія з відрізаним пальцем;
- fucking Germans nihilists з єнотом (я дуже довго реготав над цією сценою, вона мені дещо нагадала епізод у ванній з фільму "Страх і ненависть в Лас-Вегасі" Террі Гільяма);
- сцена зустрічі з бандюганами, яка так і не відбулася;
- чемодан, набитий брудною білизною і труханами;
- розмови з Ковбоєм;
- зустрічі Чувака з Мо;
- сцена з побиттям спорткара;
- погруження Чувані у темряву, темнішу від ночі в нігерійському поселенні;
- сцена з розвіюванням праху і т.д.

Починаєш пригадувати окремі моменти і розумієш, що треба передивлятися весь фільм.

Коени поставили картину дуже здорово. Дивиться фільм практично на одному диханні. Багато несподіваних і цікавих поворотів сюжету, безліч класного гумору, стьобу, колоритних персонажів, купа пригод і веселощів, багато оригінальних візуальних знахідок і т.д. Дивишся і насолоджуєшся.

Всі акторські роботи у фільмі - просто чудесні!

Чувак у виконанні Джеффа Бріджеса - абсолютно неперевершений. Конкретний пофігіст, якому по цимбалах такі речі як якась там американська мрія, успішність, робота, кар'єра - на все це йому плювати з високої башні! Причому цей пофігізм дуже добре відчувається у тоні його голосу - такого безкінечно далекого від всіх цих буденних проблем.

Чувані лиш би косяк скурити, випити парочку "Білорусів", прийняти ванну, сходити в боулінг зі своїми друзяками - і це все, що потрібно людині для щастя. Це його маленька незалежність. Цим, безсумнівно, Чуваня викликає неабияку симпатію і, навіть, повагу.

Джеффу Бріджесу вдалося зіграти настрій, а не просто відіграти роль. Його персонаж вийшов дуже природний і натуральний. Просто клас. От дивишся на цю людину, і починаєш забувати про всі проблеми, життєві труднощі, буденну рутину, економічну кризу, глобальне потепління і т.д. Просто дивишся і посміхаєшся. Це, як на мене, найкраща роль в фільмі, хоча інші актори теж не підкачали.

Друг Чувані - Волтер Собчак, якого грає Джон Гудмен - це взагалі відпад башки. Абсолютно крейзовий чувак: грубий, вульгарний, взривний, емоційний, психічно неврівноважений, який грає за своїми правилами, а всі його геніальні ідеї на зразок "візьмемо малого за дупу", те, як він постійно затикає Донні, його порівняння, які майже всі зводяться до війни у В'єтнамі, розвіювання праху, словом - всі сцени з цим Волтером Собчаком в мене постійно викликали гомеричний сміх.

Польський католик, одружений на єврейці, який прийняв іудаїзм, по суботах дотримується шабату - це, звичайно, щось із чимось.

Просто розкішний персонаж вийшов у Джона Туртурро. Психований і конкретно збочений кегельбанщик Ісус Кінтана - це щось неймовірне! Його фірмова фразочка "Nobody fucks with Jesus", вигини тіла, облизування кулі перед кидком і переможний танець - все це треба бачити. Ісус, навіть, Волтера Собчака доводив до заціпеніння.

Зі Стівом Бушемі режисери теж порозважались на славу. Його персонаж за весь фільм ледве виговорив пару слів. Це, по-перше, пов'язано з тим, що він часто говорить не по темі, а по-друге, його постійно затикає Волтер Собчак - цим Коени, нібито, натякають на те, що у їхньому попередньому фільмі "Фарго" персонаж Бушемі постійно базікав і ніяк не міг заткнутися.

Ще хотів би виділити хороші епізодичні ролі Джуліанни Мур, яка тут грає спеціалістку з "вагінального живопису", вона дочка мільйонера Лебовські, і Філіпа Сеймура Хоффмана - прислуги того ж багатія Лебовські.

Крім них, в фільмі також з'являються неперевершені Джон Політо і Пітер Стормаре, які грали в багатьох фільмах Коенів.

Резюмую. Чудесна комедія від самого початку до фінальних титрів. Стебова, оригінальна, абсолютно незаштампована, неординарна, позитивна і дуже смішна.

Це ж треба вміти все це ледарство, вайлуватість, неробство, придуркуватість, недолугість і т.д., передати з таким шармом, позитивом, настроєм і гумором, щоб воно викликало таке захоплення.

Мало які фільми викликають в мене стільки позитивних емоцій, скільки викликає "Великий Лебовскі". Цей фільм я можу переглядати безкінечну кількість разів, настільки він для мене класний.

P.S. "Великий Лебовські" входить в Top-250 найкращих фільмів всіх часів і народів за версією сайту IMDB, де він посідає 141 місце з рейтингом 8,2 з 10-ти можливих.

Фотогалерея


***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Акторська гра 5
Режисерська робота 5+
Сценарій 5
Загальна оцінка 5
Резюме блискуче!
Чи варто дивитися неодмінно!

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Гуртом" Моя замітка про творчість братів Коенів

07.08.2014 | 1556 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019