Синопсис
Девід Ліпскі (Джессі Айзенберг) — амбіційний журналіст з Rolling Stone Magazine. Після виходу у світ книги "Infinte Jest" ("Нескінченний жарт") видатного 34-річного письменника Девіда Фостера Уоллеса (Джейсон Сігел), Девід хоче взяти у нього інтерв'ю.
Незважаючи на початкові застереження головного редактора (Рон Лівінгстон) з Rolling Stone Magazine, видання, все-таки, дає зелене світло.
Ліпскі переїжджає з Нью-Йорка в американську глибинку для зустрічі з письменником. Девід Фостер Уоллес хоча й уникає зустрічей із журналістами, все-таки погоджується на прохання Ліпскі супроводжувати його до кінця туру, присвяченого для своїх читачів.
Протягом тижня вони зближуються один з одним, проводять багато часу разом, поринають у глибокі дискусії на різні теми.
Девід Ліпскі через рік після цієї зустрічі зізнається, що це була найкраща розмова з людиною, яку йому коли-небудь доводилося зустрічати.
Рецензія
Історія стрічки “Кінець туру” заснована на реальних подіях. Журналіст Девід Ліпскі супроводжує письменника під час книжкового туру. Там ми також зустрінемось з Джулі (Мемі Гаммер) і Бетсі (Міккі Самнер) - двоми старими друзями автора. Решта 106 хвилин екранного часу - велике інтерв'ю, яке триває протягом всього фільму. Те, що може здатися нудним на перший погляд, виявляється захоплюючим дослідження характерів двох персонажів.
Драма режисера Джеймса Понсольдта переконлива на всіх рівнях. В першу чергу, завдяки Джессі Айзенбергу і Джейсону Сігелу, які тут склали відмінний дует.
Джейсон Сігел, який знімається переважно в прохідних комедіях, довів, що йому під силу зіграти і складну драматичну роль.
В ролі письменника Девіда Фостера Уоллеса, він виявився несподівано величним і прекрасним. Дуже непростий і багатогранний образ у нього вийшов практично філігранним. І щонайголовніше — натуральним і нефальшивим.
Джессі Айзенберг здорово виглядає як в комедійних, так і в драматичних амплуа. Тут він, здається, чудово підходить для ролі репортера-журналіста. Його Девід Ліпскі — допитливий, невротичний персонаж, який теж пробує себе в письменницькому ремеслі (він навіть написав якусь книгу), але йому, на відміну від Уоллеса, ніколи не сягнути такої слави. Девід завжди буде простим писакою, він і сам чудово це розуміє.
Зрештою, щоб стати таким як Уоллес, треба багато пережити, тонко відчувати життя і людей, бачити все під іншим кутом зору, на що звичайна людина просто не здатна. Навіть сама спроба проникнути під шкіру видатного письменника, зазирнути в його ексцентричну душу, дає яскраве усвідомлення того, що бути таким вкрай важко. Геніальність, депресія і божевілля завжди йдуть нога в ногу.
Внутрішній світ Уоллеса тримається практично на волосинці, і до певного часу йому вдається підтримувати в собі цей стан. В фільмі є один показовий епізод, коли Уоллес приходить посеред ночі до Ліпскі і пояснює, що вогник життя поки ще жевріє у ньому.
Всі діалоги в фільмі прописані відмінно. Коли стрічка побудована суто на розмовах, втримати напругу і цікавість протягом перегляду дуже непросто. Але режисерові вдалося досягти подібного ефекту, за що йому величезний респект. Звичайно, тут і велика заслуга книги Девіда Ліпскі “Although of Course You End Up Becoming Yourself: A Road Trip with David Foster Wallace”, яка і лягла в основу стрічки.
Резюмую. У Понсольдта вийшло практично відмінне кіно — небанальне, глибоке і зворушливе. Історія про видатного письменника і його багатий внутрішній світ чіпляє за живе. Насамперед, своєю щирістю і простотою. А відмінні акторські роботи Айзенберга і Сігела тільки доповнюють цей ефект.
Картину варто дивитися тільки в тому випадку, якщо ви любите тонкі психологічні драми, цінуєте хороші діалоги, постановку і акторські роботи. Якщо ж ви прихильник екшену, чи спецефектів, тоді даний фільм явно не для вас.
P.S. Реальні Девід Ліпскі і Девід Фостер Уоллес.

***
Оцінки за п'ятибальною шкалою |
Видовищність |
4 |
Акторська гра |
4+ |
Режисерська робота |
4+ |
Сценарій |
4+ |
Резюме |
хороше кіно |
Чи варто дивитися |
вирішуйте самі |
Лінки по темі:
Офіційний сайт фільму
Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes
Дивіться також:
“Стів Джобс”
"Трамбо"
"Теорія всього"
"Гра в імітацію"
"Великі очі"
"Гонка"