Шпигунська мелодрама “Нічний адміністратор” (The Night Manager)

Про фільм
Рік: 2016.
Країна: Великобританія, США.

Сезон: 1.
Кількість серій: 6.
Тривалість серії: 60 хв.

Режисер: Сюзанна Бір.
В головних ролях: Том Хіддлстон, Х'ю Лорі, Елізабет Дебікі, Ор Атіка, Олівія Колман, Том Холландер, Майкл Нардон, Алістер Петрі, Дуглас Ходж та ін.

Рейтинг на IMDB: 8,3.

Мій рейтинг: 6,2.

Синопсис

Солодкий красунчик інтегрується в міжнародну групу торговців зброєю. Красеня звати Джонатан Пайн (Том Хіддлслтон). Ним керує жага помсти. Якось погані хлопці вбили його коханку Софі Алекан (Ор Атіка), коли Пайн працював нічним адміністратором в одному готелі в Каїрі (Єгипет), де вони і познайомились.

Розбитий Пайн покинув Єгипет і через чотири роки ми зустрічаємо його вже в готелі серед швейцарських гір. Там його самотність порушує візит Річарда Роупера (Х'ю Лорі) - одного з учасників таємної вечері збройної угоди, який в цивілізованому світі маскує себе під філантропа і мецената. Він приїздить сюди зі своєю коханкою Джед (Елізабет Дебікі).

Пайн починає збирати інформацію про Роупера. Він зв'язується зі старими контактами в розвідці. Отримавши пропозицію "влитися" в оточення Роупера, Пайн, яким керує жага помсти, погоджується.

Рецензія

“Нічний адміністратор” - продукт телеканалу BBC, екранізація однойменного роману англійського письменника Джона Ле Карре, відомого своїми шпигунськими детективами. Очікування стосовно цього серіалу в мене були високі. Тому що, по-перше, попередня екранізація твору Ле Карре “Шпигуне, вийди геть!" (в оригіналі - Tinker Tailor Soldier Spy) мені сподобалась, хоча сам фільм видався трохи нудним. А по-друге, наявність таких акторів як Том Хіддлстон і Х'ю Лорі вселяли певні надії.

Найбільший прикол в тому, що “Нічний адміністратор” - це ніякий не шпигунський трилер, а тим більше - не детектив, як було заявлено. В режисера стрічки Сюзанни Бір вийшла любовна мелодрама, загорнута в обкладинку шпигунства.

І дійсно - хто тут шпигун? Пайн, який працює на мутну контору, що складається з вагітної пенсіонерки (Олівія Колман)? Контора не відноситься ні до МІ-6, ні до інших англійських спецслужб, це просто купка ентузіастів, які борються зі світовим злом в особі доктора Зло Хауса.

А детективна складова? Хіба із самого початку не було зрозуміло, що єгиптянка, пройнявшись ідеалами демократії, була вбита за наказом Роупера? По-моєму, це було цілком очевидно.

Далі у нас пішла мелодрама, виключно для жіночої аудиторії. Пайн — ну такий вже солодкий красунчик, що від його погляду пісяють компотом мліють геть усі: пересічні єгипетські повії, посібники Роупера, його коханки і так далі.

В атмосфері загального очарування, Пайн відважно викраде декілька потрібних папірців, і на цьому його нездійсненна шпигунська місія закінчиться. Весь час, що залишиться, він буде лукаво і фальшиво посміхатися, хмурити бровки, надувати щічки, вдавати здивований погляд, по-геройськи розходжувати взад-вперед, демонструючи дамам свій накачаний торс. Словом, милий хлопець цей Пайн, дуже милий.

Хіддлстон, змінивши екранний образ підлого і хитрого лиходія Локі в кіно, навіть в тій же “Висотці” виглядав більш-менш пристойно. А тут Том, на мій погляд, абсолютно не розумів, що він, власне, має грати.

Облисілий, з тупо виряченими очима Х'ю Лорі — суцільний міскастинг. Якась трухлява версія Доктора Хауса, чесне слово. Лорі бурує співрозмовника поглядом, зображаючи глибоку проникливість і тонку психологічну гру, але при цьому не може здогадатися, що цей Пайн мало того, що засланий козачок, так він ще й, негідник такий, спить з його коханкою у Роупера за спиною. А той (бути такого не може) - вдає, що нічого не помічає.

Згідно з сюжетом, цей Роупер — справжня акула, всесвітній торговець зброєю, за яким спецслужби полюють вже десятки років, а Лорі тягне хіба на звичайного беззубого карасика, що ліниво плаває на поверхні і ніжиться на сонечку.

Елізабет Дебікі цілком непогано виглядала в ролі Джед - коханки того ж Роупера. Хоча її стосунки з Роупером і любовні інтрижки з Пайном виглядали дуже натужно і непереконливо, але це в більшій мірі провина сценаристів і режисера. В “Агентах U.N.C.L.E.” Гая Річі ця актриса сподобалась мені набагато більше.

Апогей ідіотизму — роль Тома Холландера, друга-радника Роупера - Коркі, який проникся неоднозначними симпатіями до красунчика Тома, що було більш, ніж очевидно. Домагався він Пайна як міг, але нічого в бідолашного Коркі не вийшло. Фінальне романтичне побачення між ним і Хіддлстоном теж не увінчалося успіхом - вийшло воно абсолютно дурнуватим і суперечило будь-якому здоровому глузду.

До речі, таких епізодів в серіалі чимало. Любовна історія з єгипетською повією, влиття Пайна в оточення Роупера, лінія з сином Роупера, який потім десь безслідно зник, ну і сама кінцівка теж вийшла веселою.

Центральна ідея серіалу, на мій погляд, наступна: у всіх війнах, що відбуваються на матінці Землі, винні цинічні посередники на зразок Роупера, оскільки, такі як він постачають зброю воюючим сторонам, в той час, коли всесвітні борці за Мир в особі старої вагітної жінки, та інші урядовців, що живуть в якихось закинутих підвалах, не доїдають і не досипають - так сильно їх хвилюють долі людей в Африці, чи на Близькому Сході. Такі справи.

В сухому підсумку — повна муть. Млява, абсолютно прохідна напівнудятина. Починалося все, начебто, непогано, але потім перетворилося на таку клюкву з мелодраматичним присмаком, що я все це діло ледве додивився до кінця.

Однак, дамам цей фільм (серіал) може сподобатись. Тут і красива іспанська, швейцарська природа, красунчик Хіддлстон, який щедро демонструє свій оголений торс і чарівно посміхається в камеру, Х'ю Лорі, схожий на старого пліснявого бізнесмена, сяка-така історія з торгівлею зброї, в якій погані хлопці будуть покарані, ну і, звичайно, Любов, яка обов'язково переможе наприкінці, і всім буде Щастя. Завіса.

P.S. А мені з екранізаціями Ле Карре треба однозначно зав'язувати. “A Most Wanted Man” теж, до речі, абсолютно не сподобався. Розгромну рецензію не хотів писати тільки з глибокої поваги до Філіпа Сеймура Хоффмана, для якого це була остання роль в кіно.

Фотогалерея

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 3
Режисерська робота 3
Сценарій 2
Резюме фігня
Чи варто дивитися ні

Лінки по темі:

Цей серіал на сайті IMDB Цей серіал на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Шпигуне, вийди геть!”
"Гра в імітацію"
"Міст шпигунів"

04.07.2016 | 597 | Коментарі (2)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019