Бойовик “Застрель їх” (Shoot 'Em Up)

Про фільм
Рік: 2007.
Країна: США.
Час: 86 хв.

Режисер: Майкл Девіс.
В головних ролях: Клайв Овен, Пол Джаматті, Моніка Беллуччі, Стівен Макхетті, Грег Брайк, Деніель Пілон, Тоні Манч та інші.

Бюджет: $39 000 000.
Світові збори: $26 820 641.

Рейтинг на IMDB: 6,7.
Мій рейтинг: 7,5.

Синопсис

На автобусній зупинці сидить суворий на вигляд чоловік зі щетиною (Клайв Оуен) і їсть морквинку. Його звати Сміт. Просто Сміт. Не агент Сміт. Так ось, сидить він собі спокійно, нікого не зачіпає, просто їсть морквину (у кожного свої апетити, що ж вдієш), попиває каву.

Повз нього пробігає перелякана вагітна жінка, за нею женеться злісний гангстер з пістолетом. Жінка втікає в покинутий склад. Сміт слідує за ними. Там йому доведеться багато стріляти, забивати морквину у горлянку, приймати пологи у вмираючої повії. Але ж це тільки початок веселого дня.

Виявляється, за жінкою і дитиною полює ціла шайка бандюганів, яку очолює якийсь містер Герц (Пол Джаматті) - жорстокий і саркастичний покидьок. Йому дуже потрібна ця новонароджена дитина. Правда, поки невідомо, в яких цілях.

Зрозуміло, що наш герой, який дуже вправно володіє морквою і вогнепальною зброєю, не збирається віддавати немовля якомусь пройдисвіту. Тому він, захопивши із собою дитину, втікає з цього паскудного місця.

Щоб прогодувати грудне немовля, Сміт звертається по допомогу до свої подружки-повії Донни (Моніка Беллуччі). Але головорізи на чолі з Герцом всіляко їх переслідують, в надії відібрати дитя.

Рецензія

Режисер Майкл Девіс вистрибнув наче чорт із табакерки. До фільму “Shoot 'Em Up” його прізвище в кінематографічному світі було нікому не відоме. А тут таку круть видав, що багато кіноманів вже віднесли дану стрічку до розряду культових.

Події фільму розвиваються як на американських гірках, тому засумувати не вийде ані на хвилину. Перед нами 86 хвилин майже безперервного екшену, стрільби, погонь, чорного гумору і адреналіну. Власне, цим фільм і цінний. У ньому немає якихось глибин, чи філософського змісту — все доволі просто, але шалено динамічно. Відірватися від екрану практично неможливо.

Перестрілки в фільмі — це щось надзвичайне. Божевільні, ефектні, креативні, зняті зі смаком морквинки. Особливо хотів би відмітити стрілянину на даху готелю зі словами “Fack you” і “Fack you too”, погоню на автомобілях, сцену в повітрі, і фінальний епізод біля каміна.

Ще один важливий момент — це іронія і стьоб. Тому ріки крові, відірвані руки, переламані середні пальці та інші, розкидані по знімальному майданчику частини тіл численних убитих, не викликають ніякої огиди. Просто гумор такий. Специфічний. Але дуже смішний. Чесне слово. Це, між іншим, теж талант: зняти так, що воно не псувало апетиту під час їжі. Ну, в сенсі, під час перегляду. Тому режисерові стрічки Майклу Девісу за це величезний респект.

Як і за пародійність і стьоб над бойовиками 80-90-х років, відсилань до яких тут чимало. Окремі епізоди були на диво винахідливими.

Клайв Оуен дуже крутий в ролі Багза Банні Сміта. Практично ідеальна кандидатура. Харизматиний, брутальний, агресивний і безбашний. А його фразочка “Знаєш, що я ненавиджу” гідна того, щоб стати афоризмом. Зрештою, Оуен ще в “Sin City” довів, що йому йдуть подібні типажі.

Також відмінно справляється Пол Джаматті в ролі божевільного вбивці, який просто не може повірити, що цей містер Сміт постійно вислизає з його рук. Злий, роздратований, постійно розмовляє з дружиною по телефону, і носиться за цим бісовим Смітом як Том за Джеррі.

Моніка Беллуччі робила те, що вміє робити краще за все. Демонструвала пишні форми, хтиво дихала в камеру і голосно стогнала під час сексу, коли кулі літали по кімнаті. Зрештою, більше їй тут не потрібно було нічого робити, тому що вся увага концентрувалася навколо двох головних персонажів — Оуена і Джаматті.

Резюмую. Класний бойовик. Нічого зайвого — просто екшн. Практично нон-стоп. Сюжетна складова з викраденням цієї нещасної дитини і діалоги введені в картину лише для фону, ну і для того, щоб просто перевести подих. Все інше — динаміка, погоні, перестрілки (місцями дуже класні), чорний гумор, харизматичний головний герой з морквинкою (хороша знахідка, до речі) — просто клас! Завзято, весело, іронічно і стьобно. Дивитися обов'язково, якщо ви любите оригінальні, динамічні і захоплюючі бойовики. Мені дуже сподобалось.

Фотогалерея

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій -
Резюме класний бойовик
Чи варто дивитися обов'язково

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes
Цей фільм на сайті "Гуртом"

Дивіться також:

“Kingsman: Таємна служба”
"Дедпул" "Агенти U.N.C.L.E." "Вартові галактики" "Вбий мене тричі"

29.06.2016 | 879 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019