Фантастичний бойовик “Warcraft: Початок” (Warcraft)

Про фільм
Рік: 2016.
Країна: США, Китай, Канада.
Час: 123 хв.

Режисер: Дункан Джонс.
В головних ролях: Тревіс Фіммел, Паула Паттон, Бен Фостер, Домінік Купер, Тобі Кеббелл, Бен Шнетцер, Роберт Казінскі, Кленсі Браун, Деніел Ву, Анна Галвін та інші.

Бюджет: $160 000 000.
Світові збори: $308 866 200.

Рейтинг на IMDB: 7,6.
Мій рейтинг: 7,0.

Lok'tar Ogar!
Бойовий клич орків

Тролль таки юдр олл!
Бойовий клич, але не з Варкрафта

Якщо Лотар поцілує Гарону..
Просто припущення

Орки - шикарні!

«Орки нагадували мені про вікінгів»
Дункан Джонс

Синопсис

Дренор, світ орків, гине. Тому орк-шаман Гул'дан, об'єднавши різні клани орків, відкриває за допомогою магії скверни Темний Портал, зітканий з душ людей, щоб переправити всю Орду в Східні Королівства.

Орк Дуротан (Тобі Кеббелл) - вождь клану Північного вовка проводить свою вагітну дружину Драку (Анна Галвін) до порталу, щоб дати шанс їй і дитині на краще життя. Але для того, щоб утримувати портал відкритим, Гул'дану постійно потрібно “підживлювати” його людськими душами.

З цієї причини в Азерот, Королівство Людей, відправляється відносно невеликий, але потужний загін орків, який має захопити побільше полонених для Гул'дана, і в такий спосіб підготувати основу для майбутнього повноцінного вторгнення.

Жменька людей - Андуін Лотар (Тревіс Фіммел), Король Ллейн (Домінік Купер), маг Медів (Бен Фостер), Хранитель Азероту, маг-початківець Хадгар (Бен Шнетцер), захоплена в полон напів-орк Гарона (Паула Петтон) та інші - не в змозі стримати напад орди — союз з дворфами і ельфами давно розірваний. Тому єдиний шанс для людей - це союз з Дуротаном, який, на відміну від всіх інших орків, бачить в скверні (темній магії Гул'дана) не порятунок, а смерть для свого народу.

Рецензія

“Варкрафт” — знаменита комп'ютерна гра мільйонів людей по всій планеті. Компанія “Blizzard Entertainment” ідею екранізації свого дітища виношувала дуже довго. Вперше про екранізацію заговорили ще в 2006-му році. До проекту підходили обережно і з особливою увагою. Деякий час режисером-постановником вважався Сем Реймі, який вже мав досвід в екранізації комп'ютерних ігор ("Людина-павук"), але згодом його прізвище перестало фігурувати в проекті. Також ходили чутки про те, що один з найгірших режисерів сучасності Уве Болл хотів зайняти крісло режисера, але в “Blizzard” йому культурно відмовили (і слава богу!). Врешті-решт режисером майбутньої стрічки Legendary Pictures затвердили Дункана Джонса — сина Девіда Боуї, який до того поставив два хороших фільми — “Moon” і “Source Code”.

Джонс з дитинства був фанатом “Варкрафта”, про що сам розповідав в інтерв'ю, тому вибір на його користь був цілком виправданим. Завдання перед ним стояло вкрай нелегке. З одного боку — екрнізація комп'ютерних ігор — це завжди дуже складно. Чому? Тому що як показує практика, більшість з таких проектів були провальними. З іншого — треба було зняти кіно, яке б задовольнило і фанатів, і пересічного глядача, абсолютно не знайомого з вигаданим всесвітом Варкрафта.

Але, насправді, в фільмі все зрозуміло. Основна сюжетна лінія вписується в одне речення: здоровенні ікласті орки під проводом Гул'дана хочуть зруйнувати королівство людей Азерот, а парочка магів (Медів і Хадгар), Лотар, Гарона і Король Ллейн намагаються їх зупинити. От і все.

Інша справа, що зорієнтуватися у всесвіті “Варкрафта”, з усіма його землями, персонажами, трохи складніше. Але не дарма фільм отримав назву “Варкрафт: Початок” з натяком на те, що це лише перша частина усієї історії (в Blizzard запланували трилогію). Плюс, режисер стрічки Дункан Джонс вирізав 40 хв. відзнятого матеріалу, щоб вписатися в двогодинний хронометраж. Тому доведеться дочекатися режисерської версії, щоб сповна насолодитися фільмом і оригінальною доріжкою.

Що ж в результаті вийшло? Мені кіно, загалом, сподобалось. Красива візуальна складова, хороші спецефекти і графіка, вдалі локації, класні харизматичні орки, непогані акторські роботи і хороший сюжет. Дух “Варкрафта” переданий здорово. Але про все по-порядку.

В основі подій першого фільму лежить історія відеогри "Warcraft: Orcs & Humans", в якій розповідається про вторгнення орків через Темний Портал з рідного Дренора в світ людей — Азерот.

Сюжет фільму багато в чому різниться з каноном ігрового всесвіту Варкрафта — взагалі не згадали про Нер'зула і Маннорота (принаймні, в театральній версії), Оргрім Думхаммер чомусь опинився в клані Північного Вовка, Темний Портал насправді був відкритий Радою Тіней, а не численними невинними душами, про сина Лотара взагалі ніде не згадувалось, епізод з Гароною і Королем наприкінці розгортався зовсім по-іншому і т.д. Але все це, звичайно, дрібниці. Тому що не обов'язково слідувати літературній основі, адже це художній фільм, в якому цілком допускається вільнодумство. Лиш би це не перешкоджало головній історії. Пітер Джексон зі своєю екранізацією "Хоббіта” це чудово продемонстрував.

За великим рахунком, сам сюжет “Варкрафта” не такий вже й оригінальний. Багато чого було запозичено з гри “Warhammer” і не тільки. Але сама історія, безумовно, дуже цікава. В будь-якому випадку, "Початок" в Джонса вийшов хороший — непафосний, інтригуючий, а місцями дуже захоплюючий.

Сцени битв тут зняті непогано, хоча великих масовок немає, тому довелося вдовольнитися поодинокими брутальними поєдинками за участі орків і людей.

Сподобався епізод з Чорноруком і Лотаром, які зійшлися в очному поєдинку. Особливо його розв'язка - Мак'гора - стародавня традиція орків, поєдинок честі, в якому переможець заслуговує повагу і може вільно покинути поле битви без шкоди для власного здоров'я.

Візуал в фільмі, як вже було сказано, досить красивий. Комп'ютерна графіка, локації, кольчуги, мечі, грифони, великі вовки, сцени із застосуванням магії — картинка приємно тішить око.

Орки в Дункана Джонса вийшли відмінними — це було помітно ще в трейлері. Величезні, масивні, накачані, страхітливі — саме такі, якими вони і мають бути. Навіть, незважаючи на свою мультяшність і гіпертрофованість, виглядають вони все одно дуже здорово. Особливо на велетенському екрані в IMAX. Текстура, м'язи, ікла, косички, зброя, всілякі прибамбаси на зразок трофейних черепів — все це, звичайно, справляє належне враження під час перегляду.

З орків найбільшу симпатію викликає Дуротан - вождь клану Північного Вовка. Він був одним з небагатьох, хто розумів, яку велику шкоду несе Гул'дан його народу. Дуротан — сім'янин, великий воїн, який заслужив повагу орди завдяки своїм звитягам на полі бою. Дуротан був готовий підтримати людей у цій війні, шкода лише, що до його слів мало хто дослухався.

Одним з небагатьох був Оргрім Думхаммер (Роберт Казінскі) — друг Дуротана, який підтримував його наміри вступити в союз з людьми. Оргрім теж великий, могутній воїн і розумний стратег. В першій частині трилогії для нього знайшлося небагато екранного часу, надіюсь, далі він ще себе проявить у всій красі.

Гул'дан (Деніел Ву) вийшов дуже колоритним персонажем — злим, жорстоким, страхітливим, вправним у чорній (зеленій) магії і хорошим в бою. Саме він одурманив орків скверною, від якої ті втратили здоровий глузд, зате стали дуже сильними і практично непереможними в бою. Гул'дана всі бояться, і мало хто може кинути йому виклик.

Також запам'ятався Чорнорук (Кленсі Браун) - маріонетка Гул'дана. Грізний, потужний і суворий орк, лише один вигляд якого вселяє страх. Епізодів за його участі не так вже й багато, але всі вони магнітом приковують увагу під час перегляду.

Багатьом, наскільки мені доводилось чути, не сподобалсь Гарона (Паула Паттон). Але, на мій погляд, персонаж доволі симпатичний. Розумна, бойовита, незважаючи на свою непросту долю, не позбавлена почуття гумору. За її участі є декілька забавних сцен. Та й взагалі Гарона - один з ключових героїв фільму, хоча у відеогрі їй відводилась незначна роль.

Люди, на жаль, вийшли не настільки ефектними і колоритними персонажами, як Орки. Хоча й серед них трапляються хороші, а іноді і просто відмінні.

Тревіс Фіммел (Рагнар Лодброк з “Вікінгів”) непогано зіграв Лотара, лідера Альянсу, але однозначно не вразив. Хоча й не скажу, що розчарував, а це вже плюс. Його акторську гру я оцінюю десь на четвірку.

Король Ллейн у виконанні Доменіка Купера — один з найслабших персонажів всього фільму. Не дуже зрозуміло, чому Дункан Джонс затвердив його на роль. Можна було б взяти іншого актора — яскравішого і харизматичнішого.

Бен Шнетцер в ролі Хадгара виглядав непогано і викликав симпатію, але не більше того. Молодий, переляканий і недосвідчений маг, в якого, однак, простежуються хороші навики. Не гірші, ніж в Хранителя Азероту Медіва. Найбільше запам'яталася сцена з Големом за його участі.

Найкращий персонаж серед людей — маг Медів, якого відмінного зіграв Бен Фостер. Дивакуватий, але сильний чаклун, який всіляко намагається підтримувати людей у війні з Орками. Харизматичний і цікавий персонаж. Фостер — взагалі дуже хороший актор. Шкода лише, що знімається він в основному в бюджетних, або маловідомих фільмах. Його Медів — це просто блиск. З таким героєм взагалі можна окремий фільм зняти.

Якщо коротко, то у мене все. Про “Варкрафт” можна говорити дуже багато, сперечатися, знаходити хороші і позитивні моменти, відсилання до комп'ютерних ігор із серії “Варкрафта” (яких тут чимало), цікавих персонажів, які з'являлися лише в одному кадрі (як-от Мурлок, наприклад), розбирати на деталі сюжет і т.д.

На мій погляд, вийшло здорово. Точно не шедевр, але достойна робота. Провалом фільм явно не назвеш. Як-от “Сьомий син” Бодрова-старшого, наприклад. Фанати в переважній більшості екранізацію одобряють, та й пересічний глядач має бути задоволеним.

Критики, до речі, картину зустріли доволі прохолодно — лише 27% позитивних відгуків на “Томатах”. Тут важко пояснити їхню позицію, тому що кіно вийшло справді гідне. А от людям подобається. Рейтинг на IMDB у “Варкрафта” доволі високий (7,6 з 10), та й касу він зібрав непогану ($308 866 200 на даний момент). Тому чекаємо на продовження. Лок-тар огар!

P.S. Український дубляж, до речі, мені сподобався. Справляв хороше враження.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4+
Акторська гра 4
Режисерська робота 4+
Сценарій 4
Резюме пристойна екранізація
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Інтерв'ю Дункана Джонса

Дивіться також:

“Хоббіт: Неочікувана подорож”
"Хоббіт: Пустка Смога"
"Хоббіт: Битва п'яти армій"

17.06.2016 | 1150 | Коментарі (2)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019