Комедія “Хтивий дідусь” (Dirty Grandpa)

Про фільм
Рік: 2016.
Країна: США.
Час: 102 хв.

Режисер: Ден Мазер.
В головних ролях: Зак Ефрон, Роберт Де Ніро, Джуліанна Хаф, Обрі Пласа, Дермот Малруні, Адам Паллі, Джейсон Манцукас, Зої Дойч та інші.

Бюджет: $35 593 113.
Світові збори: $94 073 028.

Рейтинг на IMDB: 6,0.
Мій рейтинг: 6,0.

Синопсис

Джейсон Келлі (Зак Ефрон) відвідує похорони своєї бабусі, де він зустрічається зі своїм дідом, армійським ветераном Діком (Роберт Де Ніро), який тепер овдовів після 40 років шлюбу.

Після школи Джейсон мріяв стати фотографом, але передумав, вивчився на адвоката, влаштувався на роботу в фірму батька Девіда і навіть встиг знайти собі майбутню наречену Мередіт (Джуліанна Хаф), яка, скоріше за все, перетворить його в зразкового підкаблучника, і далі ніяких важливих питань в житті Джейсону більше приймати не доведеться. Перспективи, я вам скажу, вкрай невтішні.

Джейсон і Дік колись були дуже близькими, але у зв'язку з новою роботою Джейсона, вони стали мало спілкуватися і бачитись. Відправною точкою в їхніх стосунках стала якраз смерть бабусі (дружини Діка).

Після похорон скорботний вдівець Дік просить свого улюбленого внучка відвезти його в Бока-Ратон, штат Флорида.

Виявляється, що всі ті десять років, коли бабуся хворіла на рак, дідусь стримував в собі пориви бурхливої молодості. Тому тепер він хоче відтягнутися по повній програмі. І Джейсон, як його законний онук, повинен допомогти старому з організацією вечірок, легких наркотиків, перепихону з якою-небудь тупенькою студенточкою в Дайтона-Біч.

Хоча Джейсонові такі розклади не дуже то й на руку. У нього на носі весілля, ще й Мередіт постійно надзвонює і тримає свого ненаглядного під тотальним контролем.

Рецензія

Цю комедію критикували майже усі. Звинувачення, переважно, зводились до таких слів: “вульгарщина”, “геніталії крупним планом”, “Де Ніро впав нижче плінтуса” і так далі. Ну от я і вирішив подивитися, до чого ж там опустився великий Де Ніро, який нещодавно дуже пристойно виглядав у фільмі Ненсі Майерс “Стажер”.

Подивився. І абсолютно не розумію, звідки стільки негативу. На мій погляд, Де Ніро в черговий раз довів, що він хороший актор і навіть в таких комедіях може виглядати дуже здорово. Його Дік - крутий ветеран, який пройшов вогонь, воду і мідні труби, а на останок свого життя вирішив відтягнутися по повній програмі. Чи має він на це право? Звичайно, що має!

А що йому залишається? Розплакатись від того, що життя промайнуло, сісти на лавочці в парку і померти з нудьги? Тому Дік і вирішив розважитись, повеселитись, переспати з молоденькою студенткою і все таке. Тим більше, зобов'язань у нього тепер немає ні перед ким. Дружина ж померла. То чому б і не затусити як в молоді розпусні роки.

Словом, молодець Де Ніро. Враховуючи свій вік (акторові вже 72 роки), він не соромиться зніматися навіть в таких комедіях. Крім того, старина Роберт перебуває ще й у відмінній фізичній формі. А які він там історії придумував, щоб "розкрутити" дамочок - це просто треба бачити і чути.

Зак Ефрон зіграв на контрасті. Якщо персонаж Де Ніро — старий збоченець, то Джейсон навпаки — намагається бути "правильним хлопцем" і все таке. Виглядало це дуже забавно (особливо зі сценою на пляжі), а місцями навіть мило (в епізодах із Шадією).

Ну і жарт однієї зі студенток, що Ефрон - наче “свідок Єгови і Термінатор” в одному флаконі - дуже точна аналогія. А я от постійно думав, кого ж це він мені нагадує.

Звичайно, якби творці картини прибрали всіляку вульгарщину, фільм від цього тільки б виграв. Але в умовах сучасного Голлівуду це, мабуть, нездійсненна мрія.

Хоча заради справедливості треба сказати, що в стрічці є чимало насправді смішних моментів. Гра в гольф, розмови зі студентками, сцена на пляжі і розмова Джейсона з Мередіт по телефону, епізоди у в'язниці, сцена з весіллям і т.д.

Що в результаті? Трохи вульгарно, але забавно. В першу чергу завдяки акторам. Де Ніро на висоті, та й Ефрон не підкачав. Чи варто його дивитися? Тут таке діло: якщо ви ніяковієте і млієте від таких слів як “dick”, “vagina”, або "fuck", тоді точно не варто, якщо ж ви не зануда ханжа і нормально відноситесь до “пікантного гумору”, тоді цілком можна переглянути.

Фотогалерея

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 4-
Сценарій 3
Резюме трохи вульгарно, але забавно
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму
Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes
Цей фільм на сайті "Гуртом"

Дивіться також:

“Стажер”
"Дедпул"
"Дівчина без комплексів"
"Маленька смерть"

26.05.2016 | 1035 | Коментарі (8)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019