Спортивна драма “Крід: Спадок Роккі Бальбоа” (Creed)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Час: 133 хв.

Режисер: Райан Куглер.
В головних ролях: Сильвестр Сталлоне, Майкл Б. Джордан, Тесса Томпсон, Філісія Рашад, Андре Уорд, Тоні Белью, Річі Костер, Джейкоб 'Стіч' Дюран та інші.

Бюджет: $35 000 000.
Світові збори: $173 567 581.

Рейтинг на IMDB: 7,7.
Мій рейтинг: 7,0.

Синопсис

Роккі Бальбоа (Сильвестр Сталлоне) після спортивних звитяг успішно пішов на пенсію, відкрив скромний ресторанчик і, здавалося б, зажив спокійним самотнім життям у Філадельфії.

Одного прекрасного дня до нього з'являється позашлюбний син Аполло Кріда - одного з найвидатніших боксерів в історії і колишнього суперника Роккі - Адоніс Джонсон (Майкл Б. Джордан).

Джонсон з простого вуличного хлопця хоче стати боксером-професіоналом. Саме тому він звертається по допомогу до Роккі Бальбоа. Той спочатку всіляко відмовляється, мовляв, "I'm too old for this shit", але врешті-решт погоджується.

Адоніс поселяється в якійсь халупі квартирці (раніше він мешкав в розкішному особняку) і починає інтенсивно й наполегливо тренуватися. Крім того, він знайомиться із симпатичною подружкою Б'янкою (Тесса Томпсон), яка живе по сусідству.

Рецензія

Було зрозуміло, що Сильвестр Сталлоне не може вічно грати Роккі. Зрештою, навіть італійський жеребець повинен повісити боксерські рукавички на цвях і дати дорогу молодим. Слай не хотів зніматися в черговому фільмі про Роккі Бальбоа, але наполегливість режисера Куглера взяла гору.

До речі, Крід — перший фільм із серії “Роккі”, сценарій до якого безпосередньо не писав сам Сталлоне. Він був написаний режисером стрічки Райаном Куглером разом з Аароном Ковінгтоном. Хоча в процесі написання Слай давав всеможливі консультації, тому свою руку однозначно доклав.

Треба сказати, що нічого нового вони там не нашкрябали. Сценарій абсолютно банальний: прогнозований і передбачуваний від початку до кінця. Для сценаристів-початківців якраз типовий приклад того, як будується сюжет спортивної драми за всіма можливими шаблонами і кліше. Все ті ж злети і падіння, все ті ж пошуки самого себе, все та ж емоційна кінцівка.

В плані постановки справи у нас значно кращі. Автори картини серйозно готувались до зйомок. До участі в фільмі запросили багатьох професійних боксерів в особі британця Тоні Белью, олімпійського чемпіона Андре Уорда, американського боксера-професіонала Габріеля Росадо і т.д. Навіть засвітився легендарний катмен Джейкоб «Стіч» Дюран, який свого часу працював з братами Кличко.

Сцени боксерських поєдинків, можливо, вийшли не настільки видовищними, як в нещодавньому “Southpaw” з Джилленхолом, але самі бої і підготовка до них справляють хороше враження.

Майкл Б. Джордан готувався до своєї ролі цілих 10 місяців, активно займаючись спортом, накачуючи м'язи, дотримуючись суворої дієти. Джордан зіграв дуже достойно. Не скажу, що вразив, як, приміром, Крістіан Бейл в фільмі “Боєць”, але загалом виглядав здорово.

Простий хлопець, який ріс без батька, носить фамілію матері, але понад усе хоче стати справжнім боксером і вважає це своїм призначенням. Внутрішні конфлікти, боротьба із самим собою, наполегливість — все виглядало доволі переконливо.

Сильвестр Сталлоне продовжує приємно тішити всіх кіноманів. Тут у нього дуже добротна роль вийшла. Мудрий і досвідчений тренер, який чудово знає, що потрібно для перемоги на рингу. І що для цього потрібно робити. Зіграно з особливим теплом і любов'ю. Можна точно сказати, що Слай як хороше вино, яке з роками стає все кращим і кращим.

Дівчина Джордана, яку зіграла Тесса Томпсон, виконує чисто сценарну функцію. Вона просто мала підкреслити любовну лінію в картині - не більше, і не менше. Чогось особливого Томпсон не демонструє, але виглядає природно і натурально. А це головне.

В результаті вийшло добротне і душевне кіно, але дуже шаблонне. Типова спортивна драма, події якої дуже легко передбачити від початку і до фінальних титрів. Тим не менше, фільм справляє хороше враження. В першу чергу завдяки достойним акторським роботам і постановці. Так що цілком є сенс переглянути. Ну і cтарина Слай тут — дуже хороший.

P.S. Успішні касові збори свідчать, що на нас чекає продовження.

Фотогалерея

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4+
Режисерська робота 4
Сценарій 4-
Резюме добротно, але шаблонно
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Лівша” "Гонка" "Мисливець на лисиць"

16.05.2016 | 702 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019