Серіал “Джессіка Джонс” (Jessica Jones)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Сезон: 1.
Кількість серій: 13.
Тривалість серії: 60 хв.

Режисер: Саймон Селлан Джоунс, С.Дж. Кларксон, Девід Петрарка.
В головних ролях: Крістен Ріттер, Рейчел Тейлор, Ейка Дарвілл, Девід Теннант, Керрі-Енн Мосс, Майк Колтер та ін.

Рейтинг на IMDB: 8,3.
Мій рейтинг: 6,2.

Синопсис

Після короткої кар'єри в якості супергероя Джессіка Джонс (Крістен Ріттер) пропонує послуги приватного детектива в Пекельній Кухні Нью-Йорка.

Джессіка живе сама, конкретно сидить на алкоголі, намагаючись вбити в собі страшні спогади останніх місяців.

Коли її наймають, щоб розшукати зниклу студентку, Джессіка не має ані найменшого уявлення про те, що в цій ситуації вона повинна протистояти своєму жахливому минулому.

Дівчина знаходиться під пильним оком вбивці-психопата Кілгрейва (Девід Теннант). Кілгрейв, контролюючи розум людей, підкоряє їх своїй волі і змушує виконувати його накази. Але найбільше він одержимий Джесікою.

Для того, щоб повернути її назад своїй владі, Кілгрейв веде хворобливу гру в кішки-мишки, в якій він готовий йти по трупах.

Джессіка, протистоячи власній душевній травмі, також повинна боротися зі своїм лютим ворогом.

Її підтримує найкраща подруга Тріш Уокер (Рейчел Тейлор), а також наділений надздібностями Люк Кейдж (Майк Колтер).

Рецензія

Marvel мене приємно здивували шикарним першим сезоном “Шибайголови”, де вони зняли не комікс, а справжнісіньку кримінальну драму. Дуже атмосферну, глибоку, реалістичну і вражаючу. Я взагалі вважаю, що “Daredevil” - це найкращий серіал про супергероїв на даний момент.

Новий проект “Джессіка Джонс” теж розповідає детективну історію про героїню, наділену надздібностями. Починалося все, начебто, непогано, хоча й породжувало багато питань щодо логіки і мотивації головних героїв. Але чим далі, тим рівень ідіотизму все більше зашкалював. А після шостої-сьомої серії, коли ми дізнаємося істинну мотивацію Кілгрейва, серіал можна було виключати.

Тому що там така веселуха пішла! І це стосується не лише Кілгрейва. Наша міс Джонс то піднімає автомобіль, то скаче наче Джон Картер, розкидаючи ворогів на ліво і на право, то вигрібає від звичайної тітки, чи відключається від одного удару по голові, незважаючи на те, що в серіалі нею кидають об підлогу, пробивають стіни і все таке.

Світловолосий коп враз забув, що він працює в поліції, і невідомо з якого дива почав допомагати Тріш. А потім взагалі перекваліфікувався в Месника і перетворився ледве не на універсального солдата. Під кінець з ним така ідіотія відбувалась, що хоч стій, хоч падай.

З “Daredevil” цей дитячий садок навіть порівнювати не хочеться. Тому що тут — суцільна капітуляція. Причому, за всіма складовими. Атмосферність і стиль зникли як клас, про логіку я взагалі мовчу, сценарій повністю дурнуватий і висмоктаний із пальця, бійки просто смішні - на рівні дешевих фільмів 70-80-х років. Плюс, багато подій і сюжетних ліній були абсолютно зайвими і недоречними, введені лише для того, щоб розтягнути тривалість шоу на 13 серій.

Крістен Ріттер, загалом, зіграла непогано. Стражденний погляд, нахмурені бровки, грубі висловлювання, постійна пиятика, майка-алкоголічка, потерті джинси, в яких вона відходила майже весь сезон. Виглядала доволі аутентично.

Основна дилема, яку намагалися вирішити творці серіалу, полягала в тому, чи дійсно Джессіка Джонс - шматок лайна, чи справжня героїня, яка бореться в ім'я Добра. Правда в тому, що вона і те, й інше. А це, треба сказати, великий плюс, бо не ідеалізує Джонс в очах глядачів.

Логіку поведінки її подружки Тріш, яку грає Рейчел Тейлор, взагалі дуже важко простежити. Суцільні метання в крайнощі, які ще більше доповнюють абсурдність того, що відбувається. Хоча обидві актриси візуально красиві. У цьому в мене немає жодних сумнівів.

Головний лиходій з пафосною назвою Кілгрейв у Теннанта вийшов відмінний. Незважаючи навіть на ідіотизм сценарію і жалюгідну мотивацію, яка може бути лише в 12-річної істеричної школярки. От для чого він змусив Джессіку Джонс надсилати йому селфі з посмішкою? Перший клас, друга чверть - чесне слово.

Люка Кейджа тут було навіть забагато. Останні епізоди з його участі виглядали вкрай безглуздими і просто смішними. До речі, про нього мають зняти окремий серіал. Подивимось.

Апогеєм цієї циркової вистави можна вважати лесбійські стосунки боса-адвоката Джері Хогарт у виконанні Кері-Енн-Мосс і її грудастої помічниці-асистентки. Складається враження, що цю лінію ввели скоріше для галочки, ніж для глибини сюжету. Ну серйозно: навіщо воно було потрібно? А ці криваві сцени, різанина? Дурня якась.

Що в результаті? Сумно, дівчатка. Дуже сумно. Були в мене певні надії, але всі вони розвіялись як дим. Тому що тупо, нелогічно і відверто слабо. Серіал цілком вкладається у визначення “фігня для школярок”. За такий сценарій треба взагалі відбирати ліцензію, бо ідіотизм на ідіотизмі сидить, й ідіотизмом поганяє. Продовження, швидше за все, дивитися не буду. Краще другий сезон “Daredevil” перегляну.

P.S. Дехто вважає “Джесіку Джонс” кращим серіалом, аніж Daredevil. З такими людьми я б не став вести світських бесід на кіношну тематику.

Фотогалерея

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 3+
Акторська гра 4
Режисерська робота 3
Сценарій -18,6
Резюме ідіотизм для школярок
Чи варто дивитися ні

Лінки по темі:

Офіційний сайт Цей серіал на сайті IMDB Цей серіал на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Шибайголова” "Вартові галактики" "Дедпул"

02.05.2016 | 806 | Коментарі (3)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019