Анімація “Маленький принц” (The Little Prince)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: Франція, Канада.
Час: 108 хв.

Режисер: Марк Осборн.
Ролі озвучували: Рейчел МакАдамс, Джеймс Франко, Маріон Котійяр, Макензі Фой, Джефф Бріджес, Бенісіо Дель Торо, Райлі Осборн та інші.

Бюджет: $81 200 000.
Світові збори: $79 255 679.

Рейтинг на IMDB: 7,8.
Мій рейтинг: 6,0.

Синопсис

Життя маленької дівчинки (Макензі Фой) підпорядковане чіткому навчальному плану. Її педантична мама (Рейчел МакАдамс) хоче, щоб дочка поступила в престижну академію “Верта” і забезпечила собі гідне майбутнє.

Після провальної першої спроби вступу до вузу, мама купує будинок поблизу цього навчального закладу. Вона розробляє «план життя», в якому все розписано за суворим графіком практично погодинно, і вивішує його на стіну кухні. Згідно з цим планом дівчинка має готуватися до нових вступних випробувань, де часу для розваг не передбачено.

Поруч з їхнім будинком живе дивний сусід, - старий пілот (Джефф Бріджес), який колись на одному зі своїх саморобних літаків здійснив аварійну посадку в пустелі Сахара і зустрівся з Маленьким Принцом, який прибув на Землю з невеличкого астероїда Б-612.

Познайомившись з дівчинкою, старий розповідає їй про Маленького Принца (Райлі Осборн), що жив на своїй маленькій планеті. Дівчинка розуміє, що місія Маленького Принца на планеті Земля ще не виконана, і вона розпочинає його пошуки.

Рецензія

“Маленький принц” — один з найвідоміших творів Антуана де Сент-Екзюпері, який вже давно став світовою класикою. Історія книги багато в чому сприймається як алегорична щодо самого Екзюпері: він, як і персонаж мультфільму, був пілотом. В 1935 році його літак потерпів аварію в Лівійській пустелі, що в північно-східній частині Сахари. Він ледве вижив. Протягом декількох днів в Екзюпері навіть були галюцинації, тому й не дивно, що в них він міг зустрітися з Маленьким Принцом. Троянда, яка в книзі уособлює любов принца, - це, насправді, образ його дружини Консуело, яка, до речі, пізніше видала свою автобіографію “Memoires de la Rose” (“Спогади про Троянду,” 1979). Таких алегорій в романі чимало. Але найважливіше те, що він чудово сприймається не лише дорослими, але й дітьми, які з насолодою його слухають, або читають.

За першу повнометражну мультиплікаційну постановку “Маленького принца” взявся Марк Осборн — один з режисерів і співпродюсерів першої “Панди Кунг-фу”. Серйозних звинувачень в сторону Осборна, мабуть, робити не потрібно, бо він, насамперед, хотів віддати шану оригіналу, і створити ніжний і приємний фільм для сімейного перегляду.

Сценаристи, взявши за основу дух книги, подумали: а що було б, якби Маленький Принц виріс? Став дорослим. Цю ідею вирішили розвинути і розтягнули аж на цілих 108 хвилин.

Історія “Маленького принца” подається як “фільм у фільмі". На фоні маленької дівчинки і пілота, а також їхніх подальших пригод, нам показують коротеньку історію зустрічі пілота з Маленьким Принцом в пустелі, яку старий згодом переніс на сторінки своєї книги.

Творцями фільму було вибрано два різних стилі анімації (лялькова і комп'ютерна), покликаних об'днати дві історії разом. Це також дало можливість візуально прив'язати "Маленького принца" до оригінальних ілюстрацій Сент-Екзюпері. І цей епізод виглядав справді здорово.

А от основна сюжетна лінія з маленькою дівчинкою і пілотом вийшла дещо млявою. Історії, на мій погляд, не вистачало тієї казкової чарівності, що частково було пов'язано з нудною реалізацією і не дуже цікавими головними героями.

Дівчинка, якої і близько не було в книзі, а тут вона центральний персонаж, намальована дуже банально і просто: маленька на зріст, з великими очима і блідим обличчям. Якоїсь родзинки явно не вистачало.

Майже те саме стосується пілота. В оригінальній англійській версії мультфільму він має відмінний голос в особі Джеффа Бріджеса, але виглядає дуже невиразно і якось беземоційно. Не було вогника в очках, коли він розповідав свою дивовижну історію.

Подорожі Маленького Принца на інші Планети, який і був ключовим героєм книги, тут показані дуже уривчасто і поверхнево, а знамениті персонажі з цих планет згодом постають перед нами в інших іпостасях: бізнесмен бере на себе роль лиходія, шанолюб — поліцейського і т.д. Творці фільму намагались бути оригінальнми і креативними, але вийшло в них, чесно кажучи, так собі. Маленький принц взагалі перетворився в незграбного двірника, який забув, ким він був насправді. От кому це було потрібно?

В результаті враження суперечливі. Ідея показати відому історію очима маленької дівчинки виглядала доволі цікавою, але була нудно реалізована. Найкращими вийшли моменти, які слідували оригінальній історії Екзюпері, копіюючи малюнки автора. Шкода лише, що їх було дуже мало.

Анімація не вражає. Маленька дівчинка і пілот намальовані дуже простенько. Можна було б проявити крихту фантазії. Коли справа доходила до сторінок книжки Екзюпері, то лялькові фігурки виглядали набагато краще. Якось аутентичніше, чи що.

Маленький Принц нехай би так і залишався Маленьким Принцом, який любив заходи сонця і просив намалювати йому баранця. Його доросле життя виявилося абсолютно нецікавим, чого і слід було очікувати. Адже всі дорослі — вони такі нудні.

В сухому підсумку — серединка на половинку. Перша частина фільму виглядала цікавіше, а от друга, з дорослим Маленьким Принцом, мені не сподобалася взагалі. Тому враження склалося дещо двояке. Очікував трохи більшого, трейлер вселяв надії. Видно — не судилося.

Фотогалерея

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Графіка 3+
Акторська гра 4
Режисерська робота 4-
Сценарій 3
Резюме серединка на половинку
Чи варто дивитися вирішуйте самі

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

Дивіться також:

“Панда Кунг-Фу 3”
“Баранчик Шон”
"Посіпаки"
"Думками навиворіт"
"Добрий динозавр"
"Монстри на канікулах 2"

25.03.2016 | 1487 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019