Мелодрама “Бруклін” (Brooklyn)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: Ірландія, Великобританія, Канада.
Час: 111 хв.

Режисер: Джон Краулі.
В головних ролях: Сірша Ронан, Еморі Коен, Донал Глісон, Джим Бродбент, Джулі Уолтерс, Брід Бреннан, Джейн Бреннан, Фіона Глескотт, Джессіка Паре та інші.

Бюджет: N/A.
Збори в США: $35 570 794.

Рейтинг на IMDB: 7,6.
Мій рейтинг: 7,5.

Синопсис

50-ті роки, Ірландія. Для простих молодих жінок, таких як Ейліш Лейсі (Сірша Ронан), в рідній країні не так багато перспектив. Завдяки посередництву священика Флуда (Джим Бродбент) з Брукліна сестра Ейліш Роуз (Фіона Глескотт) організовує їй можливість емігрувати в Країну Великих Можливостей і там працювати в якості продавщиці в універмазі.

Ейліш звикає до нового життя в Сполучених Штатах, але протягом перших місяців відчуває страшенну ностальгію за домом - вона почувається нещасною і самотньою.

Ситуація направляється в кращу сторону, коли Ейліш зустрічає чарівного італо-американця Тоні (Еморі Коен) і закохується в нього. Ейліш сяє від щастя, справи на роботі ідуть вгору, вишукана власниця магазину задоволена її роботою.

І все б воно нічого, але одного дня надходять сумні новини з рідної країни, змушуючи Ейліш тимчасово повернутися в Ірландію. Перебуваючи вдома Ейліш усвідомлює, що з тих пір, як вона покинула Бруклін, багато чого змінилося. Плюс, вона познайомилась з Джимом (Донал Глісон).

Рецензія

“Бруклін” - адаптація роману Колма Тойбіна, написаного 2009 року. Взагалі, Колм Тойбін написав цілу серію книг, але окрім першої, всі інші були менш відомими. В красивих і приємних тонах стрічка розповідає історію емігрантки, яка повинна зробити вибір між її старою і новою батьківщиною.

Перша половина фільму Джона Кроулі пропонує досить неквапливий темп розповіді і займає багато часу для того, щоб ознайомити глядача з ходом подій. Всі найцікавіші моменти відбуваються в другій половині, коли головній героїні доводиться робити свій вибір, за який ми, звичайно, судити її не будемо. Адже вона просто хотіла бути щасливою.

Сірша Ронан чудова в ролі Ейліш. Причому в усіх аспектах вона виглядала дуже переконливо. І як налякана, розгублена емігрантка, і як закохана дівчина, і як впевнена в собі жінка наприкінці. Навіть немає до чого придертися.

Протягом всього фільму практично вся увага прикута до Ронан, адже саме вона - головна героїня, і від її імені ведеться розповідь. Всі інші актори виконують скоріше допоміжну функцію, хоча теж здорово справляються зі своїми ролями.

Хорошу пару Сірші Ронан склав Еморі Коен, який зіграв італійця Тоні. З вигляду, начебто, простий хлопець, але дуже милий, чуйний і щирий в своїх почуттях.

Джим Бродбент і Донал Глісон з'являються в епізодичних ролях, але загальне враження справляють хороше, як і сам фільм.

Історія, розказана в фільмі, доволі проста, але подана без грама фальші, вульгарщини чи примітивного гумору, за що творцям картини велике спасибі. На сьогоднішній день такі фільми - наче ковток свіжого повітря.

Резюмую. Я, зазвичай, не надто люблю мелодрами, але “Бруклін” мені однозначно сподобався. Дуже приємний і милий фільм. Гарно знятий і здорово поставлений. Чудово відтворена епоха 50-х, прекрасні костюми і декорації. Вийшла красива і стильна ретро-мелодрама. Щось схоже було в “Керол” Тодда Хейнса, тільки там розповідалося про стосунки між двома жінками.

“Бруклін”, до речі, отримав чимало престижних нагород. В тому числі премію BAFTA за найкращий британський фільм 2015 року. На цьогорічній церемонії вручення премії “Оскар” стрічка Джона Кроулі, скоріше за все, ніяких нагород не виграє, але це аж ніяк не применшує заслуг самої картини. Можу з впевненістю сказати, що “Бруклін” - одна з найкращих мелодрам, які я бачив за останній час.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме здорово
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Читайте також:

“Керол” "На дорозі" "Слова"

25.02.2016 | 356 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


(c) Всі права застережено, 2019