Серіал “Нарки” (Narcos)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Сезон: 1.
Кількість серій: 10.
Тривалість серії: 49 хв.

Режисер: Хосе Паділья, Андрес Байс, Гільєрмо Наварро.
В головних ролях: Вагнер Моура, Педро Паскаль, Маноло Кардона, Бойд Холбрук, Маурісіо Компте, Ана де ла Регера, Стефані Сігман та інші.

Рейтинг на IMDB: 9,0.
Мій рейтинг: 8,5.

Синопсис

Серіал “Нарки” (Narcos)1980-ті роки, Колумбія. Пабло Ескобар (Вагнер Моура) - нещадний і жорстокий колумбійський наркобарон, який за допомогою зброї, підкупів і насилля зробив собі ім'я і завоював авторитет в кримінальних колах. Ескобар наче Тарзан засів в джунглях разом зі своїми озброєними до зубів бандитами в місті Медельїн. Правда, Ескобар не веде філософських бесід з Каа, а виготовляє і продає кокаїн, яким забезпечив понад 80% світового ринку.

Його доходи від “бізнесу” складають мільярди доларів, тому зовсім не дивно, що Ескобаром конкретно зацікавилось американське Управління по боротьбі з наркотиками. Адже в Сполучені Штати Америки теж постачаються тонни наркотрафіку, і влада добре розуміє, звідки йде живильна ниточка.

Серіал “Нарки” (Narcos)Агент Управління по боротьбі з наркотиками Стів Мерфі (Бойд Холбрук), який живе в Маямі, свого часу починав з погонь за вуличними наркоманами, які переважно бавилися всілякою травичкою.

Тепер же його відправляють в Колумбію, щоб якомога ближче підібратися до Медельїнського картелю. Там в напарники Мерфі представляють місцевого поліцейського Хав'єра Пенью (Педро Паскаль).

Серіал “Нарки” (Narcos)Пенья — відважний і хоробрий хлопець, який веде розслідування в доволі цікавий спосіб: він спить з коханками наркобаронів, щоб витягнути з них інформацію. Хороший підхід, між іншим.

Бізнес Ескобара супроводжується жорстокими вбивствами, а рівень смертності в Медельїні досяг немислимих висот, у зв'язку з цим багато колумбійців обурюються безсиллям влади.

Серіал “Нарки” (Narcos)Паралельно зі всіма цими подіями радикальна комуністична організація M-19 намагається задати наркобаригам жару, хоча навіть близько не усвідомлює, на кого наривається.

В той же час Мерфі вивчає специфіку розслідування злочинів в Колумбії. Він прекрасно усвідомлює масштаб корумпованості місцевої влади, коли стикається з цим на практиці. Розслідування зазнає певних труднощів: поставки наркотиків зростають, а уряд США замість того, щоб вести боротьбу з наркобаронами, вкладає гроші в боротьбу з комуністами.

Рецензія

Серіал “Нарки” (Narcos)Netflix починає серйозно набирати обертів і складати конкуренцію знаменитому HBO. Поки, правда, ще не дотягує до рівня телевізійного гіганта, але вже потроху наступає на п'яти. Судіть самі: відмінний “Картковий будинок”, шикарний “Daredevil”, “Borgia”, “Marco Polo”, “Sense8” і т.д.

В даному випадку ми маємо справу з серіалом “Нарко”, який заснований на реальних подіях і розповідає про життя відомого колумбійського наркобарона Пабло Ескобара.

Серіал “Нарки” (Narcos)Правильний напрямок серіалу задав іменитий режисер Жосе Паділья, який перед тим зняв доволі посередній ремейк «Робокопа». Однак, маючи досвід реалістичного «Елітного загону», Паділья подав все в правильному ключі (він зняв дві перші серії).

Перед нами достойна кримінальна драма: з інтригами, вбивствами, жорстокістю, брудними грошима, корумпованими поліцейськими та іншими обов'язковими елементами жанру. Окреме спасибі творяцм серіалу за використання документальних вставок з детальним відтворенням подій тогочасної епохи, що дуже цінно.

Серіал “Нарки” (Narcos)Вагнер Моура цілком пристойно зіграв Пабло Ескобара. Образ вийшов дуже природний і натуральний. Справжній. І це найголовніше. Ніякої тобі шаблонності, карикатурності, чи сентиментальності. Ну і харизма теж добре відчувається. Справді віриш, що його Пабло — крутий мафіозі, який може в найжорстокіший спосіб розправитися з будь-ким зі своїх ворогів. Та й не лише з ворогів.

Серіал “Нарки” (Narcos)Ще, на мою думку, одна важлива деталь: тут Ескобар розглядається не тільки крізь призму злочинності, крові і вбивств, але й як сім'янин, люблячий батько, грамотний стратег і справжній Робін Гуд, як його називали в народі. Адже Пабло допоміг багатьом простим і бідним людям. Навіть його люті вороги це визнавали.

Серіал “Нарки” (Narcos)Також дуже хорошим вийшов дует Бойда Холбрука і Педро Паскаля, якого всі ми добре знаємо за роль принца Оберіна в четвертому сезоні «Гри престолів». Може й десь я чекав трохи більшого від акторів, але придиратися не буду. Краще — ворог хорошого.

Резюмую. На мій погляд, “Нарки” - один з найкращих серіалів наших днів. Дуже цікавий, інтригуючий, відмінно поставлений і добре зіграний. Сама постать Пабло Ескобара викликає неабиякий інтерес, плюс тут багато інших, не менш яскравих персонажів. Словом, відмінний серіал. Рекомендую переглянути.

Серіал “Нарки” (Narcos)P.S. В Латинській Америці термін “narco" (нарко) - це скорочення від слова "narcotraficante" (торговець наркотиками). В Сполучених Штатах термін "Narc" (або "narco") означає фахівця по боротьбі з наркотиками, або просто співробітника поліції, наприклад, агента DEA (Управління боротьби з наркотиками).

P.P.S. А “Netflix” справді прогресує. Оригінальні проекти в них почали з'являтися. Треба буде ще щось подивитися. Зацікавився.

P.P.P.S. Реальний Пабло Ескобар.

Серіал “Нарки” (Narcos)

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 4+
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме відмінний серіал
Чи варто дивитися так

Лінки по темі:

Офіційний сайт серіалу Цей серіал на сайті IMDB Цей серіал на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Сікаріо” “Справжній детектив 2” "Убити Посланця"

08.02.2016 | 873 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019