Біографічна драма “Трамбо” (Trumbo)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Час: 124 хв.

Режисер: Джей Роуч.
В головних ролях: Брайан Кренстон, Дайан Лейн, Хелен Міррен, Майкл Стулбарг, Девід Мальдонадо, Джон Гец, Тобі Ніколс, Ель Фаннінг та інші.

Бюджет: N/A.
Світові збори: $7,501,674.

Рейтинг на IMDB: 7,5.
Мій рейтинг: 7,0.

Say my name!
Хайзенберг.

Синопсис

Біографічна драма “Трамбо” (Trumbo)Голлівуд, 40-і роки. Далтон Трамбо (Брайан Кренстон) - один з найуспішніших і високооплачуваних сценаристів фабрики мрій - член Комуністичної партії Америки. Це приносить йому багато неприємностей. Перебуваючи під прицілом консервативної світської хроніки Гедди Хоппер (Хелен Міррен), він став мішенню «Комісії з розслідування антиамериканської діяльності», яка хоче усунути потенційних ворогів держави.

Біографічна драма “Трамбо” (Trumbo)Трамбо і ще 10 сценаристів були викликані до суду для надання свідчень перед Конгресом Сполучених Штатів відносно комуністичної пропаганди в голлівудських фільмах. Далтон Трамбо не вбачає своєї вини і відмовляється надавати будь-які пояснення, тому його заносять в так званий “Чорний список”, що означає заборону писати, плюс він отримує тюремний термін на один рік.

Після виходу із в'язниці його фінансове і сімейне життя стає все більш напруженим. Трамбо продає свій ідилічний будинок на березі озера і разом з дружиною (Дайан Лейн) і трьома дітьми переїжджає в скромний район. Не дивлячись на тиск і небажання старих друзів мати з ним будь-яку справу, Трамбо знаходить роботу в продюсера фільмів “категорії Б” Френка Кінга (Джон Гудман), для якого він писатиме сценарії під вигаданим ім'ям.

Рецензія

Біографічна драма “Трамбо” (Trumbo)Фабрика мрій іноді може виявитися справжнім жахом - наприклад, як у випадку з Далтоном Трамбо, який був засуджений за свою політичну прихильність і внесений до Чорного списку, що означало заборону писати. А для творчої людини нічого гіршого бути не може.

Для всіх любителів кіно “Трамбо” - це, насамперед, цікавий урок історії. Тому що історія життя Далтона Трамбо показує ті цькування, які відбувалися в США в п'ятдесятих роках. А фільми “Римські канікули” і “The Brave One” дійсно отримали свої “Оскари” за найкращий сценарій, хоча сам автор цих статуеток не отримав.

Біографічна драма “Трамбо” (Trumbo)В основу стрічки покладена біографія «Dalton Trumbo», яка була написана Брюсом Олександром Куком. Треба сказати, що фільм “Трамбо” - це хороше поєднання комедії, драми, цікавої інформації, ну і, звичайно, прекрасної гри Брайана Кренстона у головній ролі. За словами режисера Джея Роуча багато сцен, в яких Трамбо пише сценарії або сидячи за столом, або у ванні, були придумані Брайаном Кренстон буквально «на ходу».

До речі, про Далтона Трамбо в Голлівуді був знятий однойменний документальний фільм в 2007-му році, якого я, на жаль, не бачив. Але художня картина Роуча мені, загалом, сподобалася.

Біографічна драма “Трамбо” (Trumbo)Брайан "Уолтер Уайт" Кренстон нарешті отримав свою першу повноцінну головну роль в кіно після нереально крутої ролі Хайзенберга в культовому серіалі “Breaking Bad”. Кренстон зіграв дуже здорово. Глибоко, чуттєво і проникливо. Тут він, загалом, мав зобразити "хорошого хлопця", трудоголіка і творчу особистість. Однак, в фільмі є один епізод, в якому проявляється темна сторона його характеру, коли Трамбо, важко працюючи над сценарієм, стає дратівливим, емоційним, забуває про власну сім'ю. Ось тут трішки проглядалися нотки всім знайомого старини Уолтера Уайта.

Біографічна драма “Трамбо” (Trumbo)Поряд з відмінною грою Брайана Кренстона хороших слів заслуговують Дайан Лейн і Ель Фаннінг в ролях дружини і дочки сценариста, які завжди підтримували його у важку хвилину, що дуже важливо.

Також приємно потішив Джон Гудман в типовій для себе ролі боса студії, для якого Трамбо писав сценарії. Гудман — дуже хороший, яскравий і харизматичний актор, завжди приємно його бачити в кадрі, хай і в невеличкій ролі.

Біографічна драма “Трамбо” (Trumbo)Навіть якщо відкинути весь політичний підтекст, то історія Далтона Трамбо, безумовно, заслуговує повноцінного художнього фільму. Це свого роду дань Голлівуду людині, яка немало зробила для кіно, яка змушена була творити під чужим ім'ям, яка зазнала переслідувань з боку держави, і, фактично, стала персоною “нон грата”.

Що в результаті? Хороше кіно. Непогана постановка (десь посередині картина, на мій погляд, трохи провисла), чудова гра Кренстона, цікавий та інформативний сюжет. Для всіх кіноманів фільм обов'язковий до перегляду.

P.S. Реальний Далтон Трамбо.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 5
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме хороше кіно
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

ивіться також:

“Великі очі” "Гра в імітацію" "Слова"

28.01.2016 | 625 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019