Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)

Про фільм
Рік: 2007.
Країна: Великобританія, США.
Час: 94 хв.

Режисер: Джеймс Марш.
В головних ролях: Філіп Петі, Жан Франсуа Екель, Жан-Луї Блондо, Анні Алікс, Девід Форман, Алан Уелнер, Марк Льюїс, Беррі Грінхаус, Джим Мур та інші.

Бюджет: £1 000 000.
Світові збори: $5 248 547.

Рейтинг на IMDB: 7,9.

“Жити потрібно на грані. Не потрібно боятися бунтовати.
Не потрібно завжди жити за правилами.
Не потрібно відмовлятися від успіху.
Не потрібно повторювати себе.
Кожний день, кожний рік, кожна ідея — це виклик долі.
І тоді ви проживете життя як на натягнутому канаті”.

Філіп Петі

Синопсис

Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)Філіп Петі народився у Франції в містечку Немур 1949 року. Філіп змалку ріс незвичайною дитиною. Він не проявляв жодного інтересу до навчання у школі, а з шести років взагалі почав захоплюватися усілякими трюками. У чотирнадцять він навчився жонглювати. Свої вміння Філіп демонстрував на вулицях міста всім охочим, в тому числі і туристам. Але в душі , звичайно, завжди бажав масштабніших вистав.

Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)У шістнадцять років Філіп Петі почав ходити по канату. Відтоді ця пристрасть полонила його назавжди. Він весь час наполегливо тренувався. 1971-го Філіп вперше перейшов по канату, натягнутому між двома вежами Собору Паризької Богоматері. У 1973-му він пересік міст через Сіднейську затоку. Однак, це був тільки початок.

Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)1968 року, тоді ще вісімнадцятирічний Філіп Петі сидів у приймальні в черзі до дантиста. Щоб змусити себе забути про зубний біль, він почав гортати журнали. Зовсім випадково в очі йому потрапила стаття про проект веж-близнюків, які мали бути побудовані в Нью-Йорку. В хитрий спосіб він вирвав сторінку із журналу і стрімголов вибіг з приймальні. Саме тоді в його серці народилася мрія, якій судилося здійснитися.

7 серпня 1974 року приблизно о сьомій годині ранку Філіп Петі зробив перший крок над прірвою - на висоті 415 метрів над землею, після чого був заарештований. Це був “творчий злочин століття”, як його згодом охрестили журналісти.

Рецензія

Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)Продюсер фільму Саймон Чінн познайомився з Філіпом Петі в квітні 2005 року на радіостанції BBC Radio 4 під час програми “Desert Island Discs”. Чінн намагався викупити у Петі права на екранізацію його книги «To Reach the Clouds». Після декількох місяців роздумів Петі погодився, але поставив одну умову: він має зіграти в картині головну роль.

Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)Фільм “Людина на канаті” цікавий, насамперед, поєднанням інтерв'ю, оригінальних записів, фотографій. розповідей Філіпа Петі. Адже саме з його вуст ми дізнаємося, як народилася його мрія, і як вона втілювалася в життя.

Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)План реалізації виношувався довго і ретельно. Цьому передували численні тренування, обговорення, переживання, підбір співучасників.

Потрібно бути дійсно злегка божевільним, щоб зробити те, що зробив Філіп Петі зі своїми друзями (сам він наврядчи би впорався). Якщо оглянутися назад, то все це здається чимось ефимерним, нереальним. Як взагалі таке можна було здійснити? Чудо, міф, вигадка, казка.

Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)Під час своєї сольної вистави на висоті більше ніж 400 м. Філіп Петі використав канат, який важив більше 200 кг., і унікальну жердину для балансування, довжина якої складала близько 8 метрів і мала вагу 25 кг. Француз перебував на канаті 45 хвилин. За це час він 8 разів пройшовся туди і назад.

Важко описати ті почуття, які переповнюють тебе під час перегляду. Захоплення, страх, радість, здивування. Ну і, звичайно, повага. Здійснити щось подібне ще не давалося нікому.

Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)На які думки наводить фільм? Потрібно жити так, щоб відчувати кожну мить, насолоджуватися кожною секундою, бути господарем ситуації, слідувати своїй мрії. Незважаючи на будь-які перешкоди.

“Людина на канаті” - це фільм про подвиг, це фільм про мрію. Про те, як усі ми в глибині душі хочемо жити. По-справжньому, сміливо, яскраво, зухвало і вільно.

Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)Враження від перегляду колосальні. Емоції, які тебе потім переповнюють — це взагалі щось фантастичне. Так, Петі ризикував своїм життям. Але чорт забирай — йому це вдалося зробити!

У 2009 році картина “Людина на канаті” отримала премію «Оскар» в номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм», а також безліч інших престижних нагород. Звичайно, всі ці премії — далеко не основне. Головне — це емоції і враження, які породжує стрічка. Дуже раджу переглянути. Унікальний в своєму жанрі фільм.

Фотогалерея

Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire) Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)
Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire) Документальний фільм “Людина на канаті” (Man on Wire)

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

25.01.2016 | 914 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019