Драма “Юність” (Youth)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Час: 124 хв.

Режисер: Паоло Соррентіно.
В головних ролях: Майкл Кейн, Рейчел Вайс, Харві Кейтель, Пол Дано, Джейн Фонда, Роберт Сіталер, Нейт Дерн, Марк Жесснер, Соня Жесснер, Ролі Серрано, Мадаліна Діана Генея та інші.

Бюджет: €12 300 000.
Світові збори: $2,120,607.

Рейтинг на IMDB: 7,4.
Мій рейтинг: 7,5.

Синопсис

Драма “Юність” (Youth)Відомий у всьому світі композитор і диригент Фред Беллінджер (Майкл Кейн) недавно вийшов на пенсію. Щоб трохи поправити здоров'я і як слід відпочити, він вже двадцятий рік поспіль відправляється в шикарний готель в швейцарських горах. Компанію там йому складає популярний режисер і сценарист Мік Бойл (Харві Кейтель), з яким Фред знайомий вже 60 років.

Драма “Юність” (Youth)Відпочивають вони по-різному: Мік роїться серед групи молодих сценаристів, що намагаються закінчити його останній фільм, який Мік бачить в якості свого "Заповіту". У Фреда зараз апатія до всього, тому він нічого не робить: не пише музику, не дає конценртів, хоча навіть сама Її Величність королева Англії хоче, щоб Фред виступив на дні народженні принца Філіппа.

Драма “Юність” (Youth)На відпочинку Фреда супроводжує його дочка і помічниця Ліна (Рейчел Вайс). Її щойно покинув її бойфренд, котрий за іронією долі виявився сином Міка. Тому в даний момент Ліна переживає втрату.

Драма “Юність” (Youth)Під час свого перебування всі вони знайомляться з численними гостями і відомими людьми, серед яких знаменита кінозірка (Пол Дано), колишній південноафриканський футболіст-легенда, який зараз має проблеми з ожирінням, сімейна пара, що не в змозі вимовити бодай одне слово один до одного і т.д. У цій ідилічній атмосфері час наче зупиняється. Тут кожний може подумати про свої прожиті роки, про життя загалом, про минуле і майбутнє, про любов, про старість, яка неминуче чекає всіх і кожного, ну і, звичайно, про смерть.

Рецензія

Драма “Юність” (Youth)На італійця Паоло Соррентіно я звернув увагу після шикарної “Великої краси”. Фільм був знятий настільки красиво, що його хотілося безліч разів розглядати в деталях, смакуючи буквально кожен кадр. Відтоді я зрозумів, що відкрив для себе ще одного прекрасного режисера.

Драма “Юність” (Youth)“Youth” - це фільм не про молодість, чи юність. Це фільм про антипод молодості - про старість, “осінь” людського життя. Це фільм про кожного з нас. Адже всі ми не помічаємо, як швидко пролітають роки і настає час, коли тобі потрібно думати вже не про якісь глобальні речі, мрії, які вже ніколи не здійсняться, а про те, як жити далі. Соррентіно пояснює, що і в старості треба рухатися вперед. Це важко, але це потрібно робити. Особливо якщо ти творча людина, або інтелектуал.

Драма “Юність” (Youth)Не скажу, що “Юність” виглядає настільки довершеною, як “Велика краса”, але все одно знята красиво і легко. Оператор — великий молодець. Панорами альпійських гір, природа, шикарний готель, надзвичайно красива міс Всесвіт, яку грає італійська модель румунського походження Мадаліна Діана Генея — все це приємно тішить око.

Драма “Юність” (Youth)Майкл Кейн, якому, між іншим, вже 82 роки, і його напарник Харві Кейтель склали в фільмі відмінний дует. Кейн грає персонажа дещо відстороненого, рефлексивного, грає практично одним поглядом, очима. Кейтель - навпаки - зобразив емоційний типаж. Людину, яка намагається творити, незважаючи на свій вік і творчий застій. Дуже сподобалася тепла дружба цих двох акторів, діалоги, а декілька епізодів за їх участі вийшли просто чудовими.

Драма “Юність” (Youth)Рейчел Вайс видала одну сильну сцену з батьком, коли вона розповідала йому про свою матір і його дружину. Там був довгий монолог, але вражаючий як в емоційному плані, так і в плані акторської гри.

Драма “Юність” (Youth)Приємно потішив Пол Дано своєю другорядною роллю. Він грає знаменитого актора, якого, однак, всі чомусь запам'ятали за роль робота, де навіть не було видно його обличчя. Дано грає здорово. Зрештою, від нього нічого іншого і не очікуєш. Актор помітно прогресує і демонструє нові грані свого таланту.

Драма “Юність” (Youth)Ну і ще мене дуже вразила Джейн Фонда, яка взагалі вже декілька років не знімається в кіно. Актриса з'явилася там буквально на кілька хвилин, але вистава, яку вона наприкінці влаштувала — це, безумовно, вищий пілотаж.

Драма “Юність” (Youth)Як і у “Великий красі”, в “Юності” теж багато різноманітних персонажів: дивакувата масажистка, яка вміє говорити лише руками, молоді сценаристи, які намагаються самовиразитись, бородатий альпініст, розумна маленька дівчинка, буддійський монах, який може “злетіти” в повітря і навіть легендарний Дієго Марадона (його в фільмі грає аргентинський актор Ролі Серрано). З ним є один дуже класний епізод, коли футболіст підбиває у висоту тенісний м'яч.

Весь замкнутий світ готелю, разом зі своїми гостями, схожий на скляну кулю, яку можна злегка струсити і дивитися на те, як повільно, наче сніжинки, кружляють всі його мешканці.

Драма “Юність” (Youth)Резюмую. Мені однозначно сподобалось. Є на що подивитися, є над чим подумати. Так, фільм неквапливий, але тонкий, дуже іронічний, винахідливий в деталях, з хорошими діалогами, відмінним акторським ансамблем і прекрасною оператрською роботою. Вважаю, що це один з найкращих фільмів 2015 року.

Фотогалерея

Драма “Юність” (Youth) Драма “Юність” (Youth)
Драма “Юність” (Youth) Драма “Юність” (Youth)
Драма “Юність” (Youth) Драма “Юність” (Youth)
Драма “Юність” (Youth) Драма “Юність” (Youth)

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме відмінно
Чи варто дивитися так

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Велика краса” "Легенда" "Великі очі"

17.01.2016 | 842 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019