Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Час: 122 хв.

Режисер: Денні Бойл.
В головних ролях: Майкл Фассбендер, Сет Роген, Джефф Деніелс, Кейт Уінслет, Майкл Стулбарг, Кетрін Уотерстон та інші.

Бюджет: $30 000 000.
Світові збори: $28 066 625.

Рейтинг на IMDB: 7,5.
Мій рейтинг: 7,5.

Синопсис

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Стів Джобс (Майкл Фассбендер) - без сумніву одна з найвпливовіших постатей в історії. Його ідеї були справді революційними і відзначалися багатою фантазією, хоча він сам не вмів ані програмувати, ані створювати дизайн. Джобс диригував оркестром: він вмів об'єднати людей навколо однієї цілі, навколо ідеї, яку хотів втілити у життя.

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Творчий геній Стіва Джобса і його безумство часто йдуть нога в ногу. Це стосується не лише Apple, але і його особистого життя. Особливо дочки Лізи, яку він не визнає своєю дочкою. І це відверто говорить в очі матері доньки - Крісенн Бреннан (Кетрін Уотерстон).

Рецензія

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Фільм Steve Jobs викликав багато критики ще до свого виходу на великий екран. Сім'я Стіва Джобса, його колеги і друзі звинуватили Денні Бойла в тому, що він показав спотворений образ творця Apple, сконцентрувавши увагу на одному з найгірших епізодів його біографії.

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Формально вважається, що фільм заснований на біографії Стіва Джобса, написаної Уолтером Айзексоном, але це не зовсім так. Режисер Денні Бойл і сценарист Аарон Соркін, які безпосередньо працювали над сценарієм фільму, вибрали лише три епізоди з книги і об'єднали їх історією непростих відносин Джобса зі старшою дочкою, яких він соромився в останні роки свого життя. В процесі йзомок Бойла і Соркіна консультував Стів Возянк — особистий друг і колега Джобса.

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Фільм складається з трьох 30-хвилинних частин, які охоплюють по шістнадцять років життя Стіва Джобса, з декількома флешбеками, що демонструють ключові моменти життя Джобса. Перший епізод - презентація Apple Macintosh (1984 рік). З цього моменту якраз і розпочинається фільм. Другий епізод - презентація NeXT Computer (1988 рік). Третій епізод - презентація iMac (1998 рік). Дочці Стіва Джобса, Лізі, відповідно 5, 10 і 19 років. Фільм знятий в декількох локаціях, в яких і відбувалося уявлення важливих для Apple і всієї індустрії комп'ютерів, хоча самих виступів Джобса на сцені в ньому немає. Тільки сама підготовка до цих виступів, суперечки з колегами, друзями, підлеглими, з суперниками, з дружиною і дочкою.

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Steve Jobs — це, фактично, двогодинна театральна вистава з безперервними діалогами, які не виходять за межі гримерок, коридорів, презентаційної зали. Що робить Стів Джобс? Він, за його ж словами, диригує оркестром: роздає накази, спілкується з колегами, журналістами, слідкує за процесом, сперечається з програмістами, погоджує дизайн, фотографії, запам'ятовує слова, які повинен вимовити зі сцени і паралельно з цим спілкується з людьми, які відіграли важливу роль у його житті: Джоном Скаллі, Стівом Возняком, який створив перші комп'ютери Apple, Джоанною Хоффман, своєю дочкою Лізою та її матір'ю.

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Словесні баталії не припиняються ні на секунду, Джобс перестрибує з теми на тему, змінює партнерів по розмові, стрімко переміщається по сцені, виголошує промови. За великим рахунком, Steve Jobs - це камерна кіновистава у виконанні декількох хороших акторів, які чудово справляються зі своїми ролями.

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Майкл Фассбендер, який тут зовсім не схожий на свого реального прототипа, буквально з перших хвилин захоплює вашу увагу своєю невгамовною енергією, харизмою, натиском, тим самим «полем спотворення реальності», властивим справжньому Джобсу. Фассбендер блискуче показує не тільки одержимість і самовпевненість творця Apple, але і його вразливість, невпевненість у собі, злість, агресію і дратівливість. Кажуть, що після повернення в Apple в 1998 році Джобс сильно змінився, і Фассбендер чудово демонструє цю метаморфозу на екрані.

До речі, спочатку планувалося, що роль Стіва Джобса мав зіграти Леонардо Ді Капріо, але той вибув з проекту на користь стрічки «Легенда Г'ю Гласса» (The Revenant).

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Фассбендера оточують не менш талановиті актори другого плану. Кейт Уінслет, яка дуже здорово грає Джоанну Хоффман, стає чудовим партнером Фассбендера по словесному спарингу. Між ними є чимало хороших емоційних сцен.

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Реальний Возняк, якого тут грає Сет Роген, хоча і відзначив деякі відмінності в манері ходити і говорити, але в цілому залишився задоволений виконанням Рогена. Дійсно, Роген приємно здивував в драматичній ролі. Особливо хорошою була сцена десь наприкінці, коли Возняк просив Джобса визнати перед журналістами заслуги команди Apple II.

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Ще мені дуже сподобався маркетинговий директор Apple і NeXT Джон Скаллі у виконанні Джеффа Деніелса. Він був одним з небагатьох, хто міг протистояти потужній харизмі і напору Стіва Джобса. Словесні баталії у них вийшли просто чудовими.

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)Денні Бойл зняв дуже емоційну і зворушливу історію про талановитого підприємця і, насамперед, людину. Людину з непростим характером, людину далеко неідеальну, але яка намагалася втілити свій ідеал в життя. Можливо, Бойл навмисно драматизував і “накручував” деякі події, але це було зроблено лише для надання кінематографічності цій стрічці. Суха біографія залишила б глядачів байдужими, а “Стів Джобс” Бойла змушує співпереживати. І це важливо. Фінальна сцена з малюнком Лізи вийшла дуже зворушливою. Навіть мене пробрало.

Біографічна драма “Стів Джобс” (Steve Jobs)В результаті кіно майже на п'ятірку. Сміливо, яскраво, оригінально. Звичайно, це не така феєрія, яка була в “Бердмені” Іньярітту, але по-своєму здорово. Творці фільму сконцентрувалися на непростому характері Джобса, на стосунках з людьми, що його оточували, перетворивши фільм практично на театральну виставу з невеликою кількістю дійових осіб, і з безліччю діалогів. Але мені такий підхід сподобався, оскільки мене завжди більше цікавила психологія відносин, особиста драма людини, аніж тисячі сухих фактів біографії, які, чесно кажучи, нікому й не потрібні. При бажанні все це можна прочитати в Інтернеті. А от заглянути за куліси, за лаштунки сцени, зазирнути в душу людини, зрозуміти, чому вона була саме такою, а не інакшою, це, безумовно, набагато цікавіше.

P.S. В прокаті, до речі, фільм повністю провалився. Ну, воно й не дивно. Хто ж буде слухати двогодинну балаканину, та ще й коли Джобса грає не красунчик Ештон Кутчер.

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність -
Акторська гра 5
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме здорово
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Легенда” "Справжній детектив 2" "Мерзенна вісімка"

14.01.2016 | 666 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019