Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Сезон: 1.
Тривалість серії: 42 хв.
Кількість серій: 13.

Режисер: Девід Гроссман, Магнус Мартенс, Майкл Ваксман та інші.
В головних ролях: Аарон Стенфорд, Аманда Шулл, Кірк Асеведо, Барбара Зукова, Емілі Хемпшир, Ной Бін, Том Нумен, Демор Барнс та ін.

Рейтинг на IMDB: 7,6.
Мій рейтинг: 7,0.

Синопсис

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)2043 рік. 26 років тому стався спалах вірусної хвороби, в результаті якої людство опинилося на межі вимирання. Ті, що залишилися в живих, ведуть доволі жалюгідне існування і б'ються між собою за залишки ресурсів. Стандартна картина для світу, що пережив апокаліпсис. Але є крихітний шанс все виправити. Зібравши докупи уривчасті відомості, група вчених з'ясовує, що хвороба якимось чином пов'язана з людиною на ім'я Ліланд Фрост.

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)Так, принаймні, говориться в аудіозаписах вченого-вірусолога Кассандри Райлі (Аманда Шулл). Тепер потрібно тільки відправити у минуле конкретну людину, злочинця Джеймса Коула, з дуже простим завданням: знайти доктора Райлі, дізнатися у неї, де знаходиться Ліланд Фрост, і вбити його перш, ніж жахливий вірус вразить всю планету.

Рецензія

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)Знаменитий фільм Террі Гілліама “Дванадцять мавп” - вільна інтерпретація чорно-білої французької постапокаліптичної короткометражки “La Jetee” 1962 року. Картина відомого Монті Пайтона була настільки самобутньою, що її взагалі важко було назвати рімейком. Зараз вона теж дивиться здорово.

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)Творець серіалу “12 мавп” Террі Маталас представив своє творіння як повне переосмислення фільму, з якого взяли лише головну ідею. Переписали тут також ряд персонажів, або ввели нових: схибленого на екології сина Гоінса (Бред Пітт) перетворили на дочку математика Дженніфер (Емілі Хемпшир), а другом Колуа зробили Хосе Ремзі (Кірк Асеведо). З'явилися якісь загадкові свідки Єгови люди в чорному і т.д.

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)Увага в серіалі в основному концентрується на тривалій гонитві за армією «дванадцяти» і пошуках таємної лабораторії. Правда, вся біда подорожей в часі полягає в тому, що технологія ще не дуже добре відпрацьована, так що переміщують Коула часто не в той рік і не в те місце, куди планувалося. Взагалі, час у серіалі — штука доволі відносна, але ці стрибки у часі якраз додають серіалу пікантності і цікавості.

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)Хоча чимало питань залишається, але треба розуміти, що це не наукова фантастика, а, насамперед, розважальне кіно. Воно таким і задумувалось. Тому з парадоксами подорожей у часі тут обходяться досить вільно.

Певні речі Коулу робити, звичайно, заборонено, щоб не порушити плин подій, завдяки яким стало відомо про зв'язок Фроста з вірусом і, згодом, про таємничу "армію дванадцяти мавп". Але з іншого боку, його руки розв'язані — яка, зрештою, різниця, на що ти вплинеш, якщо світові все одно кінець, а всі живі люди вже фактично мертві?

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)Аарон Стенфорд в ролі Коула загалом сподобався. Прямолінійний, рішучий і місцями жорстокий. Він по-дитячому дивується новому для себе світові, інтегруватися в який йому допомагає вчений Кассандра Райлі.

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)Стенфорд і Аманда Шулл, яка вдало вписалася в роль доктора Райлі, на екрані виглядали доволі органічно і цікаво. Навіть їхню симпатію один до одного обіграли грамотно — без зайвих сентиментів і соплів.

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)Хорошим також вийшов друг Коула Ремзі у виконанні Кірка Асеведо. Вносив деяку різноманітність, а потім взагалі вийшов ледве не на перший план.

Однозначно вразила німецька актриса Барбара Зукова в ролі Катріни Джонс. Сувора, цілеспрямована і прагматична жінка зі своїми цілями. Цікавий і неоднозначний персонаж.

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)Треба сказати, що “Дванадцять мавп” Террі Гілліама — фільм дуже похмурий, песимістичний, повний безвиході. Там герой Брюса Вілліса повертається в минуле не для того, щоб змінити майбутнє, - смерть мільярдів людей для нього це доконаний факт, а для того, щоб спробувати знайти щось, що допоможе знайти ліки від вірусу і врятувати тих небагатьох, кому вдалося вижити. Земля майбутнього там дійсно схожа на царство дикої природи, а не на закинутий смітник десь за містом, як це показано у серіалі.

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)Видно, автори більше сконцентрувалися на подорожах у часі, динаміці, характерах персонажів, аніж на відтворенні атмосфери постапокаліпсису. Тому тут практично немає спецефектів. Зрозуміло, що в такий нехитрий спосіб можна добре зекономити на бюджеті серіалу.

Серіал “12 мавп” (12 Monkeys)Але це легко можна пробачити, якщо сам сценарій хороший і цікавий. В даному випадку - все так і є. Сюжет інтригує, особливо історія з цією таємничою організацією “12 мавп” і їхнім “Свідком”. Тут нагнали чимало жуті — наче тінь “Справжнього детектива” пронеслася. Всіх карт, звичайно, не розкрили, але продовження обіцяє бути цікавим. Якщо тільки серіал не скотиться в страшну фентезі-казку про армію Білих Ходаків.

Резюмую. Якщо абстрагуватися від першоджерела, то серіал “12 мавп” вийшов доволі цікавим, інтригуючим і в міру заплутаним шоу. Як розважальна фантастика — навіть недурно. Так що схвалюю, і чекаю на другий сезон.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4+
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме захоплююче
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт серіалу Цей серіал на сайті IMDB Цей серіал на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Дванадцять мавп” "Вартові галактики" "Шибайголова" "Піднесення Юпітер"

10.12.2015 | 589 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019