Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)

Про фільм
Рік: 2014.
Країна: США, Німеччина.
Час: 100 хв.

Режисер: Уес Андерсон.
В головних ролях: Рейф Файнс, Тоні Револорі, Сірша Ронан, Едвард Нортон, Джуд Лоу, Едріан Броуді, Ф. Мюррей Абрагам, Віллем Дефо, Джефф Голдблюм, Харві Кейтель, Тільда Суінтон та інші.

Бюджет: €23 000 000.
Збори в США: $156 034 599.

Рейтинг на IMDB: 8,2.
Мій рейтинг: 8,2.

- А що означає "Ф"? Фріц?
- Франс.
- Так і знав!

Коротенький діалог з фільму

Синопсис

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Угорщина, початок ХХ століття. Події відбуваються у вигаданій республіці Зубровка. Консьєрж містер Густав (Рейф Файнс) працює в готелі "Гранд Будапешт". Він знає всі побажання його вельми шанованих гостей і відвідувачів, більшість яких, як правило, ексцентричні люди. Містер Густав особливо турбується про літніх багатих дам, які полюбляють навідувати готель "Гранд Будапешт".

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Одна з таких дам - Мадам Д. (Тільда Суінтон) померла за дещо дивних обставин, але з любов'ю і вдячністю заповіла Густаву дорогу картину "Хлопчик з яблуком". Однак, її син Дмитро (Адрієн Броуді) звинувачує Густава у вбивстві його матері і крадіжці картини.

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Приблизно в той самий час в готель наймається на роботу в якості портьє хлопчина на ім'я Зеро Мустафа (Тоні Револорі). Густав майже відразу прив'язується до цього молодого і недосвідченого хлопчиська, починає навчати його ума-розуму і всіляких тонкощів роботи консьєржа. Згодом хлопчина стане вірним другом і супутником у житті Густава.

Все це відбувається в період між двома Світовими війнами в Європі, починаються всілякі переслідування та інші неприємні речі.

Рецензія

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Уес Андерсон - один з найкращих незалежних режисерів, який знімає своє кіно, котре немає нічого спільного з Голлівудом. Це режисер зі своїм почерком, стилем, його фільми завжди мають свій настрій, неповторну атмосферу, навіть свої кольори. Практично кожний його фільм викликає захоплення, причому як серед критиків, так і серед глядачів.

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Багато фірмових штучок Андерсона проглядаються і в цьому фільмі: детальні кадри, цікаві ракурси камери, яскраві кольори, дивакуваті персонажі, кумедні діалоги, втечі, всілякі побігеньки, тільки все це поставлено в більш довершеній формі, як мені здалося.

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Крім цього, у фільмі легкими мазками показано багато драматичних моментів: період окупації, переслідування, тюрми, расову дискримінацію, ну і, звичайно, найпрекрасніше - дружбу, вірність, людські почуття і кохання. Знято все це на дуже високому рівні. Просто майстерно.

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Акторський ансамбль вражає. Цікаво, що Андерсону вдалося залучити багато класних акторів, які раніше в нього не знімалися - Рейфа Файнса, Сіршу Ронан, Джеффа Голдблюма і т.д. Бо, скажімо, Едвард Нортон, Тільда Суінтон, чи Білл Мюррей, вже раніше знімалися в Андерсона.

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Всі актори грають прекрасно. Ральф Файнс постав в доволі незвичному для себе образі людини, яка живе виключно у своєму світі, у якому не існує нічого, окрім стін готелю і його тимчасових жителів. Тому він дуже швидко зближується із Зеро, який в результаті стає його вірним другом, супутником і рятівником. Причому, Густав за своєю суттю людина дуже добра і чуйна, готова багато чим пожертвувати заради щастя інших людей. Ральф Файнс зіграв Густава просто здорово: неординарна поведінка, манери, вишукані фрази, фірмова лукава посмішка Файнса. Це було прекрасно.

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Хлопчина Зеро, якого грає Тоні Револорі, вийшов досить симпатичним. Тихий і непримітний, з непростою долею, однак з вірою в серці. Дуже сподобалися його діалоги з Густавом, їхня тепла і вірна дружба, ну і, звичайно, любов до дивакуватої дівчинки, яку грає Сірша Ронан.

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Сірша Ронан - дуже цікава актриса, в хорошому розумінні. Наче не від світу цього. До фільмів Андерсона вона дуже пасує, як, зрештою, і Тільда Суінтом, яку тут загримували так, що впізнати її було геть непросто.

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Решта епізодичних ролей - теж чудові. Нортон, Кейтель, Голдблюм, Дефо, Броуді - прекрасно зіграли свої ролі. Особливо сподобався і запам'ятався Дефо в образі злодія.

Резюмую. Чудесний фільм. Ризикну сказати, що серед всього творчого доробку Андерсона "Готель Гранд Будапешт" - фільм найбільш довершений. Все в ньому настільки вивірено, відпрацьовано, все так красиво, буквально кожний епізод, кожний кадр - наче довершена алгебра. Викликає захоплення.

Трагікомедія “Готель Гранд Будапешт” (The Grand Budapest Hotel)Чудові декорації і костюми, прекрасна кольорова гама, розкішний і естетично красивий готель "Гранд Будапешт", чудернацькі і дивакуваті персонажі, відмінна робота оператора, плюс, неповторний стиль режисера. Чудесно. Я завжди отримую колосальне задоволення від його фільмів, дивлюся їх практично на одному диханні, а після перегляду ще довго ходжу і посміхаюся. Андерсон - великий майстер, він вміє передати настрій, шарм, неповторну казкову атмосферу, що завжди присутня в його фільмах, які впізнаєш одразу. Словом, ця людина вміє знімати Кіно. Насолоджуйтесь, якщо випадково пропустили.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Акторська гра 5
Режисерська робота 5+
Сценарій 5
Загальна оцінка 5
Резюме чудесно!
Чи варто дивитися аякже

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Гуртом"

29.08.2014 | 698 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019