Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)

Про фільм
Рік: 2014.
Країна: США.
Час: 112 хв.

Режисер: Майкл Куеста.
В головних ролях: Джеремі Реннер, Мері Елізабет Уінстед, Пас Вега, Олівер Платт, Беррі Пеппер, Енді Гарсія, Майкл Шин, Джил Беллоуз, Рей Ліотта, та інші.

Бюджет: $5 000 000.
Збори в США: $2 450 846.

Рейтинг на IMDB: 7,0.
Мій рейтинг: 6,5.

Синопсис

Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)Гері Уебб — репортер скромної газети “San Jose Mercury News”. Якось від однієї дами, якій абсолютно випадково до рук потрапили секретні матеріали уряду США, він дізнається про жахливий вчинок рідної держави по відношенню до свого народу. Гері хоче написати про це вельми компрометуючу статтю.

Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)Виявляється, влада США і ЦРУ за допомогою поставок наркотиків в США закуповує зброю і фінансово підтримує повстанців у країнах Латинської Америки, що борються з прокомуністичними режимами. Насамперед це стосується Нікарагуа.

Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)Гарі Уебб по крупицях знаходить підтвердження тому, що інформація, яка потрапила до його рук, правдива. Він опитує свідків, готує матеріали до виходу статті, але незабаром його життя починає руйнуватися на очах, і він розуміє, що вплутався в боротьбу, де він заздалегідь приречений на поразку. Але відступати немає куди, тому що, по-перше, Гаррі зайшов вже надто далеко, а по-друге, люди повинні знати правду.

Рецензія

Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)На початку нам говорять, що фільм "Убити посланця" заснований на реальних подіях. І дійсно. В основу сценарію фільму лягла однойменна книга Ніка Шу “Kill the Messenger: How the CIA`s Crack-cocaine Controversy Destroyed Journalist Gary Webb” про реальну історію журналіста Гері Вебба, лауреата Пулітцерівської премії, який наткнувся на секретні урядові матеріали, що викривали уряд США в злочинних діях щодо своїх громадян.

Гері Вебб став відомим у 1996-му році завдяки серії статей «Dark Alliance», в яких розповідалось про співпрацю спецслужб США і злочинних наркокартелів. Вебб вирішив сказати світу правду, за що і поплатився.

Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)В Голлівуді вже знімали фільми на подібну тематику. Зародження тенденції можна віднести до таких фільмів як: «Серпіко» Сідні Люмета, «Джон Ф. Кеннеді: Постріли в Далласі» Олівера Стоуна і «Своя людина» Майкла Манна. Але повернемося до нашого “Kill the Messenger”.

Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)Так ось, режисер стрічки Майкл Куеста протягом майже двох годин простежує перипетії зіткнення ЦРУ і сміливого журналіста. При цьому Куеста зовсім не ідеалізує свого героя, даючи зрозуміти, що Уебб небезгрішний, як і будь-яка людина. У кожного є своє темне минуле, і свої скелети в шкафу.

Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)Треба сказати, що Майклові Куесті десь трохи не вистачило вмінь і досвіду роботи з повнометражними фільмами, щоб зробити картину трохи глибшою і емоційнішою. “Убити посланця”, на жаль, не дотягує до рівня хорошої психологічної драми, чи політичного трилера. В Куести скоріше вийшла “суха публіцистика” з натяками на детективну драму, або трилер.

Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)Проте, цей недолік компенсують дві речі. Перше, це хороший матеріал, цікавість до якого підсилюється тим, що все це знято на реальних подіях. Плюс, в картину додали різні документальні вставки, що, на мій погляд, було більш ніж правильним рішенням. А по-друге, фільм помітно витягує Джеремі Раннер, якого я вважаю хорошим актором.

Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)Реннер зіграв відмінно, і образ Уебба у нього вдався. Простий репортер, але принциповий і цілеспрямований, який не здався і не відступив від своєї мети - донести людям правду. Після “Володаря бурі” у Джеремі Реннера не було таких повноцінних ролей, де б він міг у повній мірі розкрити свій акторський потенціал. А тут, на мій погляд, вийшло. І вийшло здорово.

Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)Герой Майкла Шина, який з'явився в невеличкій епізодичній ролі, резюмує весь задум режисера даного фільму. Він закликає Гарі Уебба бути обережнішим, бо розслідування, за яке той так палко узявся, «too true to tell».

Драма “Убити посланця” (Kill the Messenger)«Убити посланця» дуже наглядно демонструє, що такі гасла як «демократія», «свобода слова», «свобода преси» і «влада піклується про вас» - це справжнісінька профанація. Сама ж влада всі ці лозунги використовує виключно в своїх цілях. А якщо ти станеш у неї на шляху, вона забере у тебе все: роботу, репутацію, сім'ю, друзів, а потім просто тебе знищить.

Що в результаті? Хороше кіно. Не без недоліків, які, в основному, стосуються постановки, але хороше. Цікава і пізнавальна тема, відмінна гра Джеремі Реннера, непогані другорядні ролі Олівера Платта, Енді Гарсія і Рея Ліотти. Так що загалом сподобалося. Моя оцінка — десь четвірка з мінусом.

P.S. Наприкінці фільму Джон Керрі зізнався, що в нього немає сумнівів у тому, що наркотики і зброю перевозили до США.

P.P.S. Цікаве порівння реальних облич і героїв фільму на сайті historyvshollywood.com.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4+
Режисерська робота 4-
Сценарій 4
Резюме хороше кіно
Чи варто дивитися можна

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті "Rotten Tomatoes" Цей фільм на сайті "Гуртом"

Дивіться також:

“Картковий будинок” "Бос" "Суддя"
"Життя інших"

30.11.2015 | 612 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019