Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Час: 131 хв.

Режисер: Уес Болл.
В головних ролях: Ділан О’Брайен, Томас Сенгстер, Кая Скоделаріо, Ейдан Гіллен, Кетерін МакНамара, Джанкарло Еспозіто, Патріція Кларксон, Беррі Пеппер, Кі Хонг Лі, Наталі Еммануель та інші.

Бюджет: $61 000 000.
Світові збори: $310 687 303.

Рейтинг на IMDB: 6,6.
Мій рейтинг: 5,5.

Синопсис

Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)Після подій першого фільму Томаса (Ділан О’Брайен), Терезу (Кая Скоделаріо) і компанію витягли з лабіринту, куди ті були закинуті без пам'яті, і привезли на військову базу, якою завідує містер Дженсон (Ейдан Гіллен).

Їм дають одяг та їжу, після чого вони дізнаються, що окрім них є й інші, хто вижили в подібних лабіринтах. Томас відчуває недовіру до Дженсона і намагається з'ясувати, що насправді відбувається. Крім того, Дженсон кудись заберає Терезу.

Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)За допомогою хлопчини Аріса (Джейкоб Лофленд), який вижив в іншому лабіринті, Томас дізнається, що лідер W.C.K.D. (скорочено від WICKED — як Порок) Ава (Патріція Кларксон) досі жива, а Дженсон працює на них. Ця організація також намагається знайти якусь повстанську групу, що називає себе «Правою рукою» і переховується десь у горах.

Томас і компанія вирішують знайти цю групу і втікають з бази. Вони опиняються назовні. Тепер їм нічого не залишається, окрім як бігти через випалену сонцем і населену одними зомбі пустелю, і сподіватися знайти хоч якесь безпечне місце в зруйнованому світі.

Рецензія

Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)Перший “The Maze Runner” мені сподобався. З певними відмовками, але все-таки. Цікава ідея з лабіринтом (хоч і не надто оригінальна), таємничість, певна інтрига, динаміка, екшен, непогані персонажі — все це виглядало набагато краще від попсового тінейджерського “Дивергента”, чи “Голодних ігор”. Невеличким розчаруванням була лише сама кінцівка, але це стандартна проблема фільмів на подібну тематику. Зате друга частина, яку назвали “Випробування вогнем", практично суцільне розчарування.

Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)Перше, що кинулося в очі, 70% фільму знято в темряві. Занадто багато часу режисер виділив нічним зйомкам. Робилося це, напевно, для того, щоб нагнати побільше страху, а виглядало навпаки - якось безглуздо і недоречно. Для чого це було робити — не розумію.

Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)Друге. В картині зникла будь-яка логіка. Все, про що розповідається в другій частині, ніяк не пояснює необхідність будівництва Лабіринту, а точніше, Лабіринтів, з першої частини. Режисер, правда, говорив, що події у “Випробуванні вогнем” будуть відрізнятися від того, як вони описані в книжці. Видно, це не пішло на користь стрічці. Тому що тут немає нічого оригінального, свіжого, чи несподіваного. Драматична складова відверто слабенька, персонажі залишаються нерозкритими, діалоги зведені до мінімуму, та ще й якісь уривчасті і незрозумілі.

Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)Третє. Уес Болл повністю “спопсив” історію, і це найбільша проблема “The Scorch Trials”. Якщо перший “Maze Runner”, незважаючи на свої архаїчні корені, був в цілому оригінальним фільмом, то друга частина не може запропонувати абсолютно нічого нового. Кіно виглядає дуже вторинно, наче неякісна компіляція з фрагментів інших картин.

Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)Режисер понапихав сюди чортзна-що і змішав все це не збовтуючи: зомбі-апокаліпсис, фільм-катастрофу, вибухи, сяку-таку стрілянину, і дурнувату, безглузду біганину (привіт, “Дивергент”). Візуалізація і атмосфера теж не вражають. От в “Шаленому Максі” дійсно було видовище (!), а тут всього лише стандартна пустеля і декілька непоганих локацій.

Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)З акторськими роботами теж все не слава богу. Ділан О'Брайен в ролі головного героя Томаса старається, але в силу сценарію чогось особливого у нього не виходить. Побігали, відпочили, знову побігали, знову перепочили — і так по колу.

Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)Чудовий Ейдан Гіллен (лорд Пітер Бейліш з “Гри Престолів”), який виконує роль головного лиходія, виглядає тут зовсім не грізно, а скоріше нерозумно і по-дурному. Якщо був відданий наказ захопити дітей живими, навіщо стріляти по табору Руху Опору ракетами?

Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)Хвалена Кая Скоделаріо, яку незрозуміло чому всі порівнюють з Кірою Найтлі, знову нічим не вразила. Перелякана сіра мишка, більш нічого.

Для решти героїв було замало екранного часу, щоб хоч якось себе проявити.

Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем” (Maze Runner: The Scorch Trials)Трохи кращі справи з другорядними персонажами. Джанкарло Еспозіто (Гус Фрінг з серіалу "Breaking Bad") і Роза Салазар відмінно зіграли майже зневірених людей, які змушені виживати в постапокаліптичному світі. Ці двоє — наче ковток води серед пустелі. В тому розумінні, що хоч якийсь позитив в фільмі.

Так що в цілому — розчарований. Режисер Уес Болл конкретно “спопсив” франшизу, опустивши її практично до рівня жалюгідного “Дивергента”, будь він неладний. Подивимось, що там буде у третій частині, хоча я на щось особливе вже і не налаштовуюсь.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 3-
Акторська гра 3
Режисерська робота 2
Сценарій 1
Резюме розчаровує
Чи варто дивитися вирішуйте самі

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Rotten Tomatoes" Цей фільм на сайті "Гуртом"

Дивіться також:

"Той, що біжить лабіринтом" “Дивергент” "Піднесення Юпітер"

27.11.2015 | 1001 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019