Психологічний трилер “Подарунок” (The Gift)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: Австралія, США.
Час: 103 хв.

Режисер: Джоел Еджертон.
В головних ролях: Джейсон Бейтман, Ребекка Холл, Джоел Еджертон, Еллісон Толман, Тім Гріффін, Бізі Філіппс, Бо Напп та інші.

Бюджет: $5 000 000.
Збори в США: $43 787 265.

Рейтинг на IMDB: 7,2.
Мій рейтинг: 7,5.

Синопсис

Психологічний трилер “Подарунок” (The Gift)Подружня пара, Саймон (Джейсон Бейтман) і Робін (Ребекка Холл) Каллуми, переїхали з Чикаго в передмістя Лос-Анджелеса після того, як Саймон знайшов там нову роботу. Вони хочуть завести дитину і зажити нормальним сімейним життям. Якось в одному магазині до Саймона підходить його колишній однокласник Гордон "Гордо" Мозлі (Джоел Еджертон), якого Саймон одразу не впізнав. Гордо залишив свій номер телефону, в надії зустрітися і обговорити старі добрі часи.

Психологічний трилер “Подарунок” (The Gift)Не дочекавшись дзвінка, Гордо починає без запрошення приходити до будинку Саймона і Робін і приносити їм різні подарунки. Саймон вважає цього Гордо дивним і набридливим чоловіком. Він почувається незручно в його присутності, адже пройшло вже дуже багато років після школи, однак Робін просить Саймона бути трохи добрішим.

Психологічний трилер “Подарунок” (The Gift)Одного разу Гордо запрошує пару до свого великого і елегантного будинку. Але раптом йому хтось зателефонував. Гордо сказав, що йому потрібно від'їхати у справах на декілька хвилин, але він скоро повернеться. Залишившись удвох, Саймон говорить Робін, що він більше не хоче контактувати з цим Гордо, і коли той повернеться, він скаже йому, щоб той тримався якнайдалі від його сім'ї.

Рецензія

Психологічний трилер “Подарунок” (The Gift)“The Gift” - режисерський дебют австралійця Джоела Еджертона, який також написав сценарій до цього фільму і зіграв в ньому одну з головних ролей. Я Еджертона до того бачив в декількох картинах: “Воїн” (хороший фільм, до речі, треба буде про нього написати), ідіотський “Вихід: Боги і царі” Рідлі Скотта, пафосний, але красиво знятий “Великий Гетсбі”.

На фільм “Подарунок” я натрапив випадково, і вирішив його подивитися, тим більше, що рейтинг на IMDB у стрічки високий, та й критики його нахвалювали.

Психологічний трилер “Подарунок” (The Gift)Фільм починається доволі спокійно, неквапливо, але чим далі, тим ставало все цікавіше і цікавіше. Події закручуються настільки, що відірватися від екрану стає просто неможливо. Якщо спочатку здавалося, що цей Гордо якийсь явно дивакуватий тип, і невідомо чому прив'язується до Саймона і Робін, то потім все перевертаєтсья з ніг на голову.

Психологічний трилер “Подарунок” (The Gift)“Подарунок” - фільм дуже камерний, поставлений просто і аскетично. Тут немає ніяких страшилок, чи дешевих способів налякати глядача. Все життєво і чесно, а тому дуже страшно. Еджертон зняв картину фактично за сущі копійки — $5 млн., що за теперішніми мірками взагалі ніщо. Але, як говорив старина Хічкок - головне в фільмі три речі: сценарій, сценарій і ще раз сценарій! А зі сценарієм тут якраз повний порядок.

Психологічний трилер “Подарунок” (The Gift)Джейсон Бейтман — актор дуже невиразний. Принаймні, з того, що я бачив. В “Нестерпних босів” Бейтман абсолютно не виблискував — тупий ідіот з нульовою харизмою. Але тут, загалом, сподобався. Не скажу, що вразив, але зіграв достойно і виглядав більш-менш переконливо. Десь на 68% за шкалою переконливості. Ну і чисто сценарно у нього цікавий і неоднозначний персонаж, тому було де розвернутися.

Психологічний трилер “Подарунок” (The Gift)Ребекка Холл в ролі дружини Сайона мені сподобалася. На перший погляд її Робін дуже добра, наївна і налякана. Але жінка явно розумна і кмітлива. Зрозумівши, що з цим Гордо не все так просто, вона починає самотужки з'ясовувати, що тут і до чого. Хороший перонаж вийшов — натуральний і життєвий.

Психологічний трилер “Подарунок” (The Gift)Джоел Еджертон постав тут в трьох іпостасях: як режисер, сценарист і актор. Причому в усіх трьох він показав себе на відмінно. Еджертону вдалося зобразити людину, про яку можна сказати, що в тихому болоті чорти водяться. Його Гордо - повний загадок, і невідомо чого від нього очікувати. З одного боку, його дійсно шкода — може в житті людини щось сталося, і Гордо намагається з кимось подружитися, але з іншого — він реально надокучає. Приходить без запрошення, приносить якісь подарунки — вино, рибки для ставка, та іншу фігню, набиваєтсья в гості. Ну і неозброєним оком помітно, що цей хлопець явно щось приховує. А приховувати йому є що.

Психологічний трилер “Подарунок” (The Gift)Головна думка фільму, на мій погляд, наступна: прості і несуттєві на перший погляд слова і вчинки можуть привести до дуже тяжких наслідків. І за них рано чи пізно доведеться платити.

На цьому все. Більше нічого не розповідатиму про дану картину — буде нецікаво дивитися. Але скажу, що кіно сильне, і його обов'язково треба переглянути. Це один з найсильніших психологічних трилерів, які я бачив за останній час. А розв'язка і кульмінація — взагалі холодний душ. Так що рекомендую.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4+
Режисерська робота 4+
Сценарій 5
Резюме вражає
Чи варто дивитися так

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Rotten Tomatoes" Цей фільм на сайті "Allmovie"

Дивіться також:

"Загублена" “Полонянки” "Розімкнуте коло"

13.11.2015 | 619 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019