Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Час: 126 хв.

Режисер: Алан Тейлор.
В головних ролях: Арнольд Шварценеггер, Джейсон Кларк, Емілія Кларк, Джай Кортні, Дж.К. Сіммонс, Лі Бен Хон, Сандрин Холт, Метт Сміт та інші.

Бюджет: $155 000 000.
Світові збори: $440 603 537.

Рейтинг на IMDB: 6,7.
Мій рейтинг: 5,5.

Синопсис

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)1997 рік. Мережа суперкомп'ютерів «Скайнет» самоусвідомилась і повстала проти Людства. Було завдано ядерного удару і світ, яким ми його знаємо, перетворився на руїни. А ті, кому вдалося вижити, назвали цей день «Судним днем».

«Скайнет» побудував безліч роботів-термінаторів, які відловлювали і знищували людей.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Кайл Різ (Джай Кортні), який народився після війни, майже все дитинство провів на пустищах поблизу Сан-Франциско. Одного разу, він наткнувся на Термінатора, але від загибелі його врятував Джон Коннор (Джейсон Кларк) - лідер групи Опору, якого називали пророком, оскільки ніхто не знав, звідки Джон так багато знає про термінаторів і про те, як їх знищити. З тих пір Різ став кращим другом Джона і командиром одного з підрозділів.

Запеклі бої тривали весь час, поки в 2029 році бійцям Опору не вдалося, нарешті, знищити лігво “Скайнет”, після чого всі роботи перестали працювати.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Однак, перед цим підлий «Скайнет» встиг відправити в минуле термінатора Т-800, щоб той в 1984 році вбив матір Джона Коннора - Сару Коннор. Якщо не буде її - не буде і Джона, а значить — не буде і перемоги над “Скайнет”.

Щоб зупинити Т-800 і врятувати свою матір від загибелі, Джон Коннор відправляє в минуле свого найкращого друга Кайла Різа. В момент переміщення, Різ встиг помітити, як хтось напав на Джона Коннора, але він вже нічого не міг зробити.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)В той час, коли Різ піддається дії магнітного поля, він бачить видіння: своє звичайне дитинство, не порушене війною. У цьому видінні повідомляється, що «Скайнет» - це операційна система під назвою «Генезис», і вона буде запущена в жовтні 2017 року.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Але Різ потрапляє в 1984 рік, де Сара Коннор (Емілія Кларк) виявляється зовсім не беззахисною дівчинкою, яку потрібно рятувати, як розповідав йому Джон, а навпаки — доволі бойовитою і кмітливою.

Сара сама кого захочеш врятує. Вона майстерно стріляє з будь-якого виду зброї і зовсім не схожа на офіціантку з кафе. Більше того, у неї є власний термінатор-охоронець.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Бідолаха Кайл Різ ніяк не може збагнути, що ж, в біса, відбувається. Тому Сарі доводиться пояснювати, що минулого, в яке його відправив Джон Коннор, більше не існує.

«Скайнет» якимось чином дізнався про те, що його затія з Т-800 в 1984 році провалилася, тому в новій реальності майбутнього він відправив Т-1000 вже у 1973 рік, де той напав на сім'ю 9-річної Сари і вбив її батьків.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Туди ж був посланий і перепрограмований Т-800, який врятував Сару і підготував її до майбутніх подій, тому Сара Коннор в курсі, хто буде її сином, і хто для неї Кайл Рівз.

Тепер у Сари Коннор, старого, але не іржавого Т-800 (Арнольд Шварценеггер), і Кайла Різа нове завдання - запобігти "Судному Дню", який намічений на 2017 рік.

Рецензія

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Перший “Термінатор” 1984 року був знаковим фільмом. Не скажу, що шедевром із шедеврів, але це була явно подія в кінематографічному світі кінця 80-х років. Творіння Джеймса Кемерона тоді точно нікого не залишило байдужим. Плюс, картина зробила з Арнольда Шварценеггера справжню голлівудську суперзірку.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)“Термінатор 2: Судний день” (1991), мабудь, перевершив свого попередника, і став одним з найдивовижніших фантастичних фільмів коли-небудь зроблених. Ще з дитинства цей “рідкий" Термінатор наводив на мене жах, і відтоді забути його я вже ніяк не міг.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)“Термінатор 3: Повстання машин” (2003) був суцільним розчаруванням. Фільм подарував світу найжалюгіднішого Джона Коннора в історії, якого, нагадаю, зіграв Нік Стал. Тітка-термінатор в BDSM-прикиді теж якось не особливо вразила, і якби не Арні, який пробивав нею стіни в туалеті, то дивитися там практично не було б на що.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Четвертий “Термінатор” (Terminator Salvation), який вийшов 2009-го року, мені ще більше не сподобався, незважаючи на хороший кастинг. Важкий, нудний, і нецікавий фільм вийшов. Я ледве його додивився до кінця. Ще тоді здавалося, що франшизу пора хоронити до бісової матері.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Але в Голлівуді не здавались. Дуже їм хотілося заробити грошиків повернути славу перших двох частин. Тому заявили: буде п'ятий “Термінатор”, вашу мутер, і все тут. Сказано — зроблено. Цього разу в режисерське крісло сів Алан Тейлор, у якого за плечима був досвід зйомок багатьох серіалів: “Клан Сопрано”, “Рим”, ”Гра Престолів”. В якості повного метра він поставив відносно непоганий “Thor: The Dark World”.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Що ж вийшло в Тейлора? Зі сценарієм тут суцільна катастрофа, хоча й писали його аж четверо чоловік. Починалося все, ніби, непогано. Та й ідея була хороша: взяти перший фільм, змінити декілька стартових умов і показати нам альтернативну версію знайомства Сари Коннор і Кайла Різа. Це могло бути навіть цікаво. Тим більше, що окрім T-800 тут ще й беруть участь Т-1000 і новачок T-3000.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Власне, перша половина “Terminator: Genisys” - це невеличка дань класичним фільмам. Алан Тейлор майже дослівно цитує Джеймса Камерона в декількох культових сценах, які, однак, закінчуються зовсім не так, як в оригіналі. Телепортація, прибуття, пошук одягу, сцена в поліцейській дільниці і т.д. Виглядало, нібито, непогано. Якби тільки не епізод в майбутньому.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)А далі.. А далі в сценаристів стався вибух мізків, і там пішли такі ідіотизми, що не налюбуєшся, не намилуєшся, наскільки все це чудно, брати і сестри. Знову подорожі з майбутнього в минуле, з минулого в майбутнє — піди там розберися, T-800 несе якусь псевдонаукову маячню, в Кайла Різа якісь галюцинації — то він зустрічає себе молоденького, потім юного, потім постарілого і, врешті-решт, геть старого, далі вся наша дружня сім'я збирається разом, але й тут казочці не судилося закінчитися добре, бо підлий Скайнет почав вселятися в душі простих смертних і т.д.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)У тій каші, в яку сценаристи перетворили тимчасову лінію фільму, без пляшки не розібратися. Як у Кайла Різа могло бути два протилежних спогади альтернативних часових рамок? Як Скайнет (він же “Генезис”), який тільки виходить онлайн 2017 року в якості ОС, дізнався про події, які відбудуться в його майбутньому? Чому “кібернезований” Джон Коннор повертається в минуле і хоче вбити свою матір, що, безсумнівно, зведе нанівець його ж існування?

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Наступна проблема - діалоги, які були написані лише для того, щоб абияк зліпити між собою події фільму і сякі-такі екшен-сцени. Які, до речі, теж абсолютно не вражають своєю різноманітністю: обов'язкова перестрілка на мосту, гонитва на вертольотах, рукопашна бійка двох термінаторів, переслідування “рідкого” Т-1000, фінальна бійка з відсіченням кінцівок, яка ще й по-ідіотськи закінчуєтсья якимось апгрейдом. Порадувало хіба що знищення T-1000 - хоч щось новеньке.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Зі Скайнетом взагалі повний маразм. Перше. Купка повстанців, які в повний зріст у блискучих обладунках йдуть в атаку на цитадель Skynet - це просто знущання над шанувальниками класичних фільмів. Друге. Що це за ідіотська персоніфікація Скайнета? Чому було зразу не наплодити тисячі таких чуваків-скайнетів, як агентів Смітів в “Матриці”?

Хотілося б похвалити авторів за трюки і спецефекти, але й тут про якийсь прорив говорити не доводиться. Той же «Форсаж 7», другі “Месники”, і особливо “Шалений Макс: Дорога гніву” легко дадуть фору цьому “Термінатору”.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Якщо вже й дивитися “Термінатор: Генезис”, то тільки заради Шварца. Старий дійсно відтягується по повній програмі, а його фраза: «Старий, але не іржавий», напевно, ввійде до фонду великих цитат Арні, таких як “I'll be back”. 67-річний Шварц тут дає прокашлятися всім і вся, і це не може не тішити.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Новий T-3000 абсолютно нічим не вразив. Ні своїми вміннями, які виходять за рамки законів фізики і логіки, ні поведінкою. Його ще й дуже швидко злили, так і не давши себе проявити належним чином. Від T-3000 ми чекали значно більшого, правда? А він тут тільки й того, що кулаками помахав.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Джай Кортні в ролі Кайла Різа мені зовсім не сподобався. Вгодований стерильний качок, та й грає Кортні набагато слабше, аніж Майкл Бін в оригінальному фільмі. Плюс, харизми у цього актора немає зовсім. Не вартий він жодної сивої волосини старини Арні.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Ось хто хороший, так це оскароносний Джей К. Сіммонс (неймовірно потужний за харизмою Теренс Флетчер з "Одержимості"), у нього роль хоч невелика і чисто сценарно абсолютно недоречна в картині, але впорався він з нею відмінно.

Фантастичний бойовик “Термінатор: Генезис” (Terminator: Genisys)Мати Драконів Емілія Кларк (Дейнеріс Таргарієн з "Гри Престолів") на роль Сари Коннор аж ніяк не тягне. Лінда Хемілтон, чи Ліна Хіді в цьому образі були куди переконливішими. Хоча виглядала Кларк доволі жваво, але жінка-воїн - це не її, занадто вже миле личко.

Так що в цілому - розчарований. На мій погляд, франшизу пора вже давно хоронити. Нічого нового вони й так не придумають, тому дивитися стає нецікаво. Але касові збори показують зворотнє: в прокаті п'ята частина “Термінатора” зібрала пристойну суму грошей ($440 млн., при затратах в $155 млн.), що дає зелене світло на продовження. Схоже, вони ще не раз струсять пилюку зі старого Т-800, допоки той остаточно не заржавіє. Так що — to be continue. Hasta la vsita, baby!

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4-
Акторська гра 3
Режисерська робота 3
Сценарій -148
Резюме повний ідіотизм
Чи варто дивитися тільки заради Шварца

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Rotten Tomatoes" Цей фільм на сайті "Гуртом"

Дивіться також:

"На межі майбутнього" "Робот Чаппі" “Ціна безсмертя” “Месники: Ера Альтрона”

10.11.2015 | 797 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019