Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США, Великобританія.
Час: 116 хв.

Режисер: Гай Річі.
В головних ролях: Генрі Кавілл, Армі Хаммер, Алісія Вікандер, Елізабет Дебікі, Х'ю Грант, Лука Кальвані, Сильвестр Грот, Джаред Харріс, Крістіан Беркель та інші.

Бюджет: $75 000 000.
Світові збори: $100 545 109.

Рейтинг на IMDB: 7,5.
Мій рейтинг: 7,0.

Синопсис

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Початок 60-х років, розпал Холодної війни. Агент ЦРУ Наполеон Соло (Генрі Кавілл) проникає в Східний Берлін, щоб витягнути звідти якусь Габі Теллер (Алісія Вікандер), яка там працює автомеханіком.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Увійшовши в майстерню Габі, Соло пояснює їй мету свого візиту. Виявляється, батько Габі — вчений, який свого часу працював у нацистській ядерній програмі, але після війни він зник. Пізніше його помічають в Італії. Там також знаходиться і її дядько Руді. Соло просить Габі допомогти йому вийти на контакт з її батьком і пояснює, що за ними стежать.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Коли Соло і Габі втікають машиною до Берлінської стіни, за ними, наче Термінатор, женеться якийсь агент. Все ж, Соло і Габі вдається втекти від нього і переправитися в Західний Берлін.

Наступного дня Соло зустрічається зі своїм куратором. З'ясовується, що ЦРУ і КДБ уклали між собою угоду, за якою Наполеон Соло та агент КДБ Ілля Курякін (Армі Хаммер), який його з Габі переслідував, повинні співпрацювати разом, щоб врятувати батька Габі і перешкодити колишнім нацистам отримати атомну зброю.

Рецензія

З фільмом “Агенти U.N.C.L.E.” (в оригіналі “The Man from U.N.C.L.E” - просто людина з А.Н.К.Л. ) була своя історія. Виробництво картини почалося ще в 2012-му році.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Спочатку в якості режисера “Агентів з А.Н.К.Л.“ розглядався Стівен Содерберг, а Джордж Клуні мав зіграти Наполеона Соло. Але Клуні вибув з проекту через травму спини, яку він отримав під час зйомок фільму «Сіріана».

На роль Соло також розглядалися Джозеф Гордон-Левітт, Райан Гослінг, Ченнінг Татум, Олександр Скарсгорд, Юен Макгрегор, Роберт Паттінсон, Метт Деймон, Крістіан Бейл, Майкл Фассбендер, Бредлі Купер, Леонардо Ді Капріо, Рассел Кроу, Кріс Пайн, Райан Рейнольдс і багато інших хороших акторів.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Крім цього керівники Warner Bros. вимагали від Содерберга, щоб бюджет фільму не перевищував $60 млн., але Содерберг заявив, що цих грошей буде недостатньо у зв'язку з вимогами проекту: відтворення епохи, знімальний майданчик, реквізит 1960-х і зйомки в багатьох країнах світу (Великобританія, Італія і т.д.).

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)В результаті Содерберг покинув проект через вимоги до бюджету і конфлікту з підбором акторів. Тоді режисером стрічки був затверджений британець Гай Річі. Згодом повідомлялось, що Том Круз розпочав переговори про отримання ролі Наполеона Соло, але він покинув фільм у зв'язку з роботою над фільмом «Місія нездійсненна: Нація ізгоїв».

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Згодом до проекту приєднались Армі Хаммер, його затвердили на роль ролі Іллі Курякіна, Алісія Вікандер, англійський актор Генрі Кавілла ("Man of Steel"), Елізабет Дебікі і Х'ю Грант.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Цікаво, що оригінальний телесеріал “The Man from UNCLE”, за кіноадаптацію якого взявся Гай Річі, у 60-х роках був справжнім хітом. Серіал пережив 4 сезони (1964-1968), породилв спін-офф “The Girl from UNCLE” і дев'ять повнометражних фільмів. Окрім цього, випускалися журнали, комікси, присвячені серіалу, колекційні фігурки, настільні ігри, іграшкова зброю і т.д. Одним словом, поряд з бондіаною це був головний шпигунський фільм 60-х.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Що ж в результаті вийшло у Гая Річі? The Man from U.N.C.L.E. побудований за тими ж канонами, що й класичні фільми бондіани - красиві локації, антураж, модні автомобілі, дорогі готелі, шикарні жінки, харизматичні лиходії і смішні росіяни. Плюс трохи архаїчних гаджетів, купа національних штампів, трохи сяких-таких жартів, в тому числі і на тему різної національності, і дуже багато хорошої музики.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Зрозуміло, що у фільмах 60-х весь цей антураж був природним, а сьогодні на його відтворення потрібно чимало грошей. Гаю Річі вдалося дуже здорово відтворити атмосферу тих років, хоча у заявлений компанією бюджет в 60 лимонів він так і не вклався.

Акторські роботи в фільмі непогані.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Супермена Генрі Кавілла було дещо незвично бачити в ролі спецагента Наполеона Соло, але виглядав він цілком органічно. Зачіска, посмішка, ідеальні костюми - ну справжній американський "ковбой". Особливо сподобався за його участі епізод в машині з «перекусом» під італійську музику - це було просто шикарно.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Шведська актриса Алісія Вікандер мені подобається далеко не у всіх фільмах. В “Екс-Махіні” вона доволі правдоподібно зіграла дівчину-робота Еву, а от в фентезі Бодрова-старшого “Сьомий син” Алісія була абсолютно ніякою і виглядала дуже блідо: випуклі очі, переляканий погляд і квола акторська гра. Не скажу, що в “Агентах А.Н.К.Л.” вона демонструє щось особливе, але зіграла непогано. Найбільше сподобався епізод в номері готелю. Шкода лише, що бійка там не переросла у пристрасний секс, як це було у класному фільмі “Містер і місіс Сміт”.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Армі Хаммер в ролі агента КДБ Курякіна мені сподобався. Людина з непростим минулим, як, зрештою, і Соло, з нервовими припадками, які проявляються в моментах гніву. Мовчазний, замкнутий, практично непереможний в рукопашному бою. Хороший і глибокий персонаж вийшов. В оригіналі Хаммер доволі кумедно розмовляв з акцентом. В українській озвучці акцент Курякіна переданий дуже здорово, а от російська озвучка все це вбила в корені — спеціально слухав.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)З другорядних ролей хотів би відмітити Елізабет Дебіцкі в ролі фатальної жінки Вікторії Вінчігерри. Хоч сцен за її участі було не так і багато, але роль вийшла хороша.

Х'ю Грант вигялдав непогано, але не більше того. За великим рахунком, йому там особливо й не було що грати. Промайнув в кадрі декілька разів, посміхнувся — та й по всьому.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.) Ну і музика в фільмі підібрана просто ідеально, не гірша, ніж у “Вартових галактики”. І знову ж таки з акцентом на шістдесяті. Яка ж, все-таки, чудова музика була в тих роках.

Що не сподобалося? Насамперед - сценарій. Для тих, хто хоч трохи знайомий з фільмами на подібну тематику, все це діло виглядає дуже прогнозовано і нудно. Незважаючи навіть на всі “неочікувані ходи”, які теж з легкістю читаються. Холодна війна, хороші хлопці, погані хлопці, агенти КДБ, агенти ЦРУ, протистоянна і суперництво між ними, гарна дама, сякі-такі жарти, погоні, перестрілки, ядерна загроза, злий вчений, врятування світу — все це ми вже бачили мільйони разів.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Резюмую. “The Man from U.N.C.L.E.” - непоганий шпигунський бойовичок. Але конкретно одноразовий. Як данина однойменному класичному серіалу та іншим шпигунським фільмам середини минулого століття, і любов авторів до 60-х, він цілком вдався. Все знято на високому рівні, і виглядає дійсно дуже красиво і стильно.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Західні критики, до речі, звинувачують Гая Річі в тому, що в “Агентах з UNCLE” дуже мало від самого Річі, того самого безбашного і непередбачуваного Річі, якого ми так любимо за «Карти, гроші, два стволи» і «Великий куш». Я в даному випадку з критиками погоджуюсь. Так, тут простежуються нотки Річі: класна погоня на початку, розкішний епізод з катером і релакс Соло в машині, момент з очікуванням, коли вирішувалось, що робити з “доктором Зло”, але цього явно було замало. Починаючи десь із середини картина, на мій погляд, трохи провисла, і виглядала відверто нудновато.

Шпигунський бойовик “Агенти U.N.C.L.E.” (The Man from U.N.C.L.E.)Від Річі, все-таки, хочеться якоїсь новизни, безбашності, оригінальності, а вся ця “протухла бондіана” абсолютно не справляє враження. От в Метью Вона (він продюсував "Snatch", "Lock, Stock.."), наприклад, вийшов насправді класний шпигунський бойовик нової генерації “Kingsman: Таємна служба”, чого не скажеш про творіння Річі.

Тестом на профпридатність буде наступна робота британця — фільм “Knights of the Roundtable: King Arthur” (“Лицарі круглого столу: Король Артур”), який має вийти в прокат наступного року. От там і подивимось, чи в Річі залишився ще порох у порохівницях, карти йому в руки і два стволи в дишло.

P.S. «U.N.C.L.E.», до речі, розшифровуєтсья як «United Network Command for Law and Enforcement».

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 4
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме непоганий шпигунський бойовичок
Чи варто дивитися разочок можна

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Rotten Tomatoes"

Дивіться також:

"Kingsman: Таємна служба" "Шпигуне, вийди геть!" “Французький транзит”

05.11.2015 | 542 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019