Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)

Про фільм
Рік: 2009.
Країна: Великобританія.
Сезон: 1.
Кількість серій: 4.
Тривалість серії: 42 хв.

Режисер: Девід Друрі.
В головних ролях: Том Харді, Шон Еванс, Шарлотта Райлі, Крістон Верейнг, Марго Лейкестер, Брайан Кокс, Джейн Вуд, Стів Ніколсон, Джон Ештон, Меган Джосса та інші.

Рейтинг на IMDB: 8,0.
Мій рейтинг: 8,0.

Синопсис

Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)Лондон, 1984. Бандит Фредді Джексон (Том Харді) відмотав термін і вийшов з в'язниці, налагодивши за час перебування необхідні зв'язки. Фредді працює на серйозного кримінального авторитета Оззі (Брайан Кокс), який вже давно сидить у в'язниці (у тій, у якій сидів Фредді), але звідти продовжує успішно керувати кримінальним бізнесом.

Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)Після вечірки, влаштованої з нагоди повернення Фредді його дружиною Джекі (Крістон Верейнг), Фредді приходить до свого колишнього напарника Міккі, через якого його посадили у в'язницю, і мстить за зраду.

Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)Як виявилось згодом, Міккі був з команди Сідді (Девід Скофілд), і він мав «провернути» якусь серйозну справу. Виникають певні неприємності, але Фредді вдалося їх “затерти”: він займає місце Міккі і бере з собою в напарники свого двоюрідного брата Джиммі (Шон Еванс), у якого теж є дружина Меггі (Шарлотта Райлі).

Взагалі Фредді — людина груба, цинічна, і жорстока, яка звикла робити те, що хоче. Він силою змушує інших людей підкорятися своїй волі. Фредді любить свою матір і ненавидить батька за те, що той її кинув, промінявши на коханку. Стосунки всіх членів сім'ї після виходу Фредді починають напружуватись.

Рецензія

Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)"Прикуп" — британський телевізійний серіал, поставлений за романом “The Take” (2005) відомої письменниці Мартіни Коул. Серіал — це тригодинний фільм, який складається з чотирьох епізодів по 42 хвилини кожен, які просто об'єднані як одне ціле.

Я звернув на нього увагу тільки через тома Харді, який мені вже давно дуже подобається як актор. Ну і плюс, зняли все це діло британці, що давало можливість трохи відпочити від голлівудщини.

Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)Скажу зразу, що серіал дуже жорстокий: насилля, наркотики, алкоголь, секс і т.д. Тут практично немає позитивних персонажів. Але разом з тим - кіно дуже реалістичне і правдоподібне.

Знятий фільм доволі простенько, тут немає такої видовищності як, скажімо, в "Підпільній імперії". Але ніякої дешевизни не видно і близько: картина чіпляє з самого початку і не відпускає до фіналу.

Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)Том Харді зіграв просто блискуче. Це ж треба було зобразити настільки мерзенного і огидного покидька. Його характер в фільмі прочитується дуже швидко, і ми розуміємо, що Фредді — просто закінчена тварюка і мерзота.

Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)Видно, що кримінальне життя, тюрма, наклали відбиток на психіці Фредді. Він і так видається злегка ненормальним (подивіться тільки, як він курить сигарету), плюс під дією алкоголю і наркотиків Фредді може здійснювати просто дикі речі. До речі, у Тома Харді насправді була колись серйозна наркотична і алкогольна залежність, але йому якось вдалося зіскочити.

Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)В серіалі його Фредді відповідним чином і поводиться: постійно пиячить, нюхає кокс, зраджує своїй дружині, б'є її, влаштовує скандали, доводячи останню до істерики і сліз. Але це ще далеко не найгірше, на що здатен цей хлопець — повірте.

З Джиммі, братом Фредді, не так просто. Спочатку здається, що Джиммі - приємний, чесний і добрий хлопець. Більше того, він розумний і вміє мислити стратегічно - на відміну від Фредді, який піддається виключно одним лише емоціям.

Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)Шон Еванс, який зіграв Джиммі, загалом сподобався. Але якось без фанатизму я відношуся до його ролі. З роками Джиммі дуже сильно змінився — “виріс” і став безжалісним, але на крутого авторитета він, на мій погляд, ніяк не тягнув.

Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)Шарлотта Райлі, яка зіграла Меггі, найсильніша жінка з усіх персонажів. Не зламалася, не пішла по кривій доріжці, хоча на її долю теж випало чимало випробувань. До речі, Шарлотта Райлі в реальному житті дружина Тома Харді. Після "Прикупу" вони разом зіграли в "Буремному перевалі", після чого почали зустрічатися, а згодом одружилися.

Кримінальна драма “Прикуп” (The Take)Джекі (Крістон Верейнг), дружина Фредді, на відміну від Шарлотти, жалісливий персонаж з дивною поведінкою. Тільки наприкінці вона змогла зробити те, про що, напевно, мріяла все життя. Може боялася свого чоловіка, а може просто сильно любила Фредді через трьох дітей. Хто-зна.

В цілому, «Прикуп» - сильне кіно. Відмінна, добре зрежисована драма, з міцним сценарієм і хорошим кастингом. Том Харді — вище будь-яких похвал. Тільки заради цієї ролі фільм вже варто подивитися, але в даної стрічки також є безліч інших переваг, про які вже було сказано. Єдине, що мушу зайвий раз підкреслити: картина дуже жорстока і натуралістична. Тому дивитися її зможе не кожен.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4+
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме сильне кіно
Чи варто дивитися вирішуйте самі

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB

Дивіться також:

"Американець" "Французький транзит" “Занесло”

01.11.2015 | 1245 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019