Фантастичний бойовик “Ціна безсмертя” (Self/less)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Час: 112 хв.

Режисер: Тарсем Сінх.
В головних ролях: Раян Рейнольдс, Бен Кінгслі, Наталі Мартінез, Меттью Гуд, Віктор Гарбер, Дерек Люк, та інші.

Бюджет: $26 000 000.
Збори в США: $12 279 691.

Рейтинг на IMDB: 6,5.
Мій рейтинг: 5,5.

Синопсис

Фантастичний бойовик “Ціна безсмертя” (Self/less)Багатій Деміен (Бен Кінгслі), який сколотив статки на нерухомості в Нью-Йорку, помирає від раку. Ну і як заведено в такій ситуаціях, Деміен намагається якось налагодити свої стосунки з родиною. Особливо зі своєю дочкою, якій він в силу своєї роботи, не приділяв достатньо часу. Єдиний друг Деміена, Мартін, збирається покинути спільну компанію після відходу Деміена - словом, хоч головному героєві вже 68, а смерть його виглядає зараз дуже недоречною.

Фантастичний бойовик “Ціна безсмертя” (Self/less)Але такі люди як Деміен не звикли здаватися. Навіть в таких, здавалося б, безнадійних ситуаціях. Деміен дізнається, що в сучасному світі існує певна процедура під назвою "шеддінг", яка обіцяє своїм клієнтам переселення свідомості вмираючого в нове здорове тіло - продукт генної інженерії. Зрозуміло, що така забаганка лише для сильних світу цього, адже коштує таке щастя величезних грошей. Плюс, ніяких особливих гарантій немає, та й з вашим минулим життям доведеться повністю порвати, бо "шеддінг" - повністю секретний.

Фантастичний бойовик “Ціна безсмертя” (Self/less)Ніхто не хоче помирати, Деміен теж. Тому він погоджується на таку процедуру. Його свідомість переносять в молоде тіло. Новий Даміан (Райан Рейнольдс) перебуває у відмінній фізичній формі. Але виявляється, що добрий лікар Айболить Олбрайт промовчав про деякі побічні ефекти — помутніння і галюцинації.

Рецензія

Фантастичний бойовик “Ціна безсмертя” (Self/less)Тарсем Сінгх - один з найнезвичніших і найоригінальніших режисерів сьогодення. Він провів 10 років роботи в рекламі і знімав кліпи, перш ніж з'явився зі своєю дебютною картиною “Клітка” (2000), в якій Дженніфер Лопес демонструвала пози в розкішних платтях на фоні красивого антуражу.

Фантастичний бойовик “Ціна безсмертя” (Self/less)Власне, Сінгх якраз тим і цікавий, що його фільмам притаманний екстраординарний візуальний стиль. Через декілька років режисер повернутися в кіно з дивовижною роботою “The Fall” (2006) — надзвичайно красивий фільм, що був знятий в численних екзотичних місцях по всьому світу (в 24-х країнах), який демонстрував фантастичні і унікальні візуальні ефекти. Плюс, все це було знято вживу і без використання спецефектів.

Фантастичний бойовик “Ціна безсмертя” (Self/less)В останні роки від Тарсема Сінгха не було приємних чуток. А його наступні роботи в кіно - “Immortals” (2011), і “Mirror Mirror” (2012) - я не бачив, тому нічого про них вам не скажу. Хоча “Immortals”, наскільки мені відомо, критикували майже всі.

Але тут я, все-таки, наважився і подивився цей “Self/less”. Скажу зразу — від Сінгха в фільмі немає практично нічого. Пропала вся його краса: візуалізація, стиль і оригінальність. Натомість запахло дешевою голлівудщиною зі всіма її шаблонами і кліше.

Фантастичний бойовик “Ціна безсмертя” (Self/less)Сюжет тут абсолютно вторинний і передбачуваний від першої до останньої хвилини. Треба сказати, що благодатна тема обміну тілами вже давно обсмоктується як в кінематографі, так і в фантастичній літературі. Але в даному випадку іспанські брати-сценаристи Алекс і Девід Пастор запхнули її в традиційно тупий голлівудський набір: автомобільні погоні, пара вибухів, перестрілок, декілька кулачних боїв, парочка жартиків, сякий-такий секс без демонстрації грудей, підлий вчений, а також хеппі-енд наприкінці і вмирання хворого тіла. Любов, коротше кажучи, перемогла.

Фантастичний бойовик “Ціна безсмертя” (Self/less)Виглядає все це діло дуже прісно, нудно і нецікаво. Хоча й певна динаміка присутня, і якийсь розвиток сюжету простежується, але однозначно не чіпляє. Після перегляду тільки й думаєш — що за фігню я подивився.

Деміена в картині грають два актори Бен Кінгслі та Райан Рейнольдс. Сер Бен Кінгслі пристойно зіграв крутого і поважного багатія, вся влада і багатство якого виявляються безпорадними перед обличчям смерті. Хоча й роль була невеличка, але запам'яталася.

Фантастичний бойовик “Ціна безсмертя” (Self/less)Рейнольдс зі всіх сил намагався зобразити емоції свого персонажа. Місцями у нього виходило, місцями не дуже. Але старання я завжди ціную. От, до прикладу, візьмемо Джонні Депа з фантастичного трилера “Перевага”. Там Депп протягом всього фільму ходив з кам'яною фізіономією і з відсутністю будь-яких емоцій. А от про головного героя Рейнольдса такого не скажеш.

Меттью Гуд в ролі доктора Олбрайта виглядав доволі непогано, але не більше того. В фільмі "Гра в імітацію" він був на порядок ефектніший.

Фантастичний бойовик “Ціна безсмертя” (Self/less)Резюмую. Від Сінгха, звичайно, я чекав значно більшого. Так що в цілому - розчарований. “Self/less”, все ж, не повна фігня (завдяки старанням Кінгслі і Рейнольдса), але приблизно на цьому рівні. Моя оцінка — десь трієчка з мінусом. Для Сінгха — двійка.

Для порівняння з фільмами на подібну тему.. Краще вже подивитися старенький "Без обличчя" — він набагато крутіший.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4-
Акторська гра 3
Режисерська робота 3
Сценарій 2
Резюме дуже посередньо
Чи варто дивитися ні

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Rotten Tomatoes" Цей фільм на сайті "Гуртом"

Дивіться також:

На межі майбутнього Екс-махіна Піднесення Юпітер

17.09.2015 | 693 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019