Кримінальна драма “Американець” (The American)

Про фільм
Рік: 2010
Країна: США
Час: 105 хв.

Режисер: Антон Корбін
В ролях: Джордж Клуні, Іріна Бйорклунд, Ларс Х’єлм, Йохан Лейзен, Паоло Боначеллі, Віоланте Плачідо, Текла Рютен.

Бюджет: $20 млн.
Світові збори: $67.8 млн.

Рейтинг на IMDB: 6,3
Мій рейтинг: 7,5

Eh mambo, mambo italiano...
Пісенька

Pa pa l' americano
Pa pa l' americano
Pa pa l' americano

We No Speak Americano

А чем и я
Не Мотылек?
Ведь нам один
Отпущен срок...

Уильям Блейк "Мотылек"

I can't stand forever, Clara.
Джек

Синопсис

Джек (Джордж Клуні) - найманий вбивця. Після виконання чергового завдання Джек відпочиває з коханкою Інгрід (Ірина Бйорклунд), в будиночку в лісі у Швеції. Лісова ідилія для них швидко закінчується. Джека намагаються вбити якісь шведи, коли він прогулюється неподалік від замерзлого озера. На щастя, йому вдалося вийти сухим із води.

Після цього він відправляється в Рим до деякого Павла (Йохан Лейзен), на якого він працює. Той дає йому машину, ключі і пропонує на деякий час просто залягти на дно в Брюгге в Кастель-дель-Монте, - невеличкому селищі в гірській місцевості Абруццо, що знаходиться в центральній частині Італії.

У селі також є невеличкий бордель, куди Джек навідується вечорами аби отримати задоволення і хоч якось розслабитися, оскільки він постійно і так на взводі. Навіть тут його переслідують і навіть намагаються вбити, тож треба завжди бути пильним.

Згодом Павел дає йому чергове завдання. Він має зустрітися з жінкою на ім'я Матильда (Текла Рютен) в кафешці. Вона замовляє йому зброю — снайперську гвинтівку компактних розмірів з надзвичайно тихим глушником, яку Джек має виготовити за певну суму грошей.

Через знайомого священика Джек виходить на місцевого механіка, заходить в його магазин, і знаходить всі деталі, які йому потрібні для виготовлення глушника.

Несподівано для себе він зближується із красивою повією Кларою (Віоланте Плачідо), яка працює в борделі і, здається, закохується в неї, але Джек не може собі цього дозволити, адже тоді він стане вразливим, і він це розуміє.

Рецензія

Відмінний фільм, просто відмінний. Тихий, споглядальний, психологічний і дуже атмосферний. Відразу на думку спадає чудовий “Залягти на дно в Брюге”. Але якщо В Брюге — це така собі суміш драми і комедії, то тут — чиста драма, тут все серйозно.

Фільм ”Американець” поставлений за мотивами роману Мартіна Бута “A Very Private Gentleman” голландським режисером Антоном Корбайном, який до того зняв чудовий і дуже красивий чорно-білий фільм “Контроль” (2007) про Йена Кертіса, соліста музичної рок-групи Joy Division, який вчинив самогубство у 23 роки. Продюсером стрічки був Джордж Клуні. В фільмі "Американець" йому вже дісталась головна роль.

Слід сказати, що зіграв він свого Джека відмінно. Роль Клуні тут не схожа на інші, адже в “Американці” немає доброго джордж-клунівського шарму, головний герой майже не посміхається, а всі емоції передаються буквально одним поглядом, ледве вловимими рухами, мімікою, емоціями.

Джек живе у власному пеклі, яким стало для нього це, начебто, райське містечко в центрі Італії. В цьому житті у нього немає нікого і нічого. Він як той метелик, вимираючий вид.

Крихтою надії для нього стає повія Клара (Віоланте Плачідо), але Джек знає, що він не може нікому довіряти, бо вже раз ледве не розпрощався із життям через те, що дозволив собі зблизитися із жінкою. Але що, коли Клара інша? Що, коли вона справді кохає його і хоче також втекти з цього “пекла”?

Клара (Віоланте Плачідо) — дуже симпатична актриса, яка ледве говорить англійською. Роль в неї невеличка, але мені дуже сподобалась. Її емоції і почуття видалися мені щирими і нефальшивими.

Ще одна хороша роль у місцевого священика Паоло Боначеллі), з яким зближується Джек. Всі епізоди в фільмі з отцем Бенедитто — дуже хороші, особливо момент, коли він сповідається Джеку, а не навпаки.

Добрих слів заслуговують і решта епізодичних ролей в фільмі, як от роль Павела (Йохан Лейзен), на якого працює Джек, і Матильди (Текла Рютен), для якої Джек виготовляє снайперську гвинтівку. Інтрига з ними тримається до самого кінця.

Фільм знятий майстерно. Повільно, неквапливо, глядачеві дають змогу подумати, насолодитися моментом. Тиха, нібито спокійна атмосфера швидко порушується, коли сюди приїздить Джек, за яким полюють шведи, які і тут не дають йому спокою.
Красива робота оператора: затишне містечко, зняте в висоти пташиного польоту, туман, вузенькі нічні вулички, викладені бруківкою, тьмяне світло ліхтарів, пурхаючий метелик на “пікніку” за містом, прекрасний музичний супровід — зачаровує.

Все, пора резюмувати. Хороший фільм, дуже хороший. Відмінні акторські роботи, майстерна режисура, красива робота оператора, хороший сценарій. Крім того, фільм залишає приємний післясмак, що є ознакою насправді хорошого кіно. Чи варто його дивитися? Думаю, що так. Тестом може бути фільм “Залягти на дно в Брюгге”, якщо “В Брюгге” Вам сподобався, тоді й “Американець” має сподобатися. Дивним є те, що на IMDB рейтинг в картини дуже скромний — 6,3 за десятибальною системою. Це для мене залишається загадкою.

P.S. “Американець” перекладений українською мовою, але краще, все-таки, дивитися в оригіналі, тим більше, що діалогів там не так багато, мова проста і зрозуміла.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Загальна оцінка 5
Резюме відмінно
Чи варто дивитися так

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Гуртом"

02.07.2014 | 1469 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019