“Брати Сістерс” (The Sisters Brothers)

Про книгу
Рік: 2011.
Країна: США.
Жанр: роман, вестерн.

Мова: англійська, російська.
Кількість сторінок: 446.
Автор: Патрік Девітт.

Видавництво: АСТ.
Рік видання: 2013.
Автор перекладу: Ніяз Абдуллін.

Моя оцінка: 5/5.

Синопсис

США, 1851 рік. Епоха “золотої лихоманки”. Головні герої - брати Сістерс — Елі та Чарлі - наймані вбивці, гульвіси, шукачі пригод на свою голову. Словом, дуже милі хлопці.

Брати працюють на Коммодора - людину багату і впливову. Власне, саме від нього наша солодка парочка й отримала нове завдання: відправитись в Каліфорнію, і там знайти людину на ім'я Герман Керміт Ворм.

Останній, начебто, заборгував щось у Коммодора і має бути вбитий. Бажано якнайшвидше.

Рецензія

Одна з найкращих книг, яку я прочитав цього року, давненько не отримував такого задоволення. “Брати Sisters” дійсно дуже класний вестерн - крутий, лихий, здорово написаний і при цьому надзвичайно кінематографічний. Зовсім не дивно, що по ньому французький режисер Жак Одіар вже зняв фільм, де головні ролі виконали Джон Сі Рейлі, Хоакін Фенікс, Джейк Джилленхол і Різ Ахмед. Щодо кандидатури останнього, то у мене як в людини, яка прочитала книгу, купа питань і навіть недорозумінь. Ну але зрештою подивимось, як воно буде.

Стиль роману доволі натуралістичний — тут чимало жорстоких моментів, лайливих і грубих слів, але написано все це діло настільки здорово і з гумором, що ніякої огиди не викликає і близько.

Сама історія досить типова: перед нами звичайне роуд-муві, в якому два яскравих персонажі мають здолати низку перешкод, перш ніж дістатися своєї мети.

На перший погляд, все дуже просто, але Патрік Девітт настільки чудово володіє словом, що читати роман одне задоволення. Всі його герої дуже ретельно прописані, кожен по-своєму цікавий і чимось запам'ятовується.

Причому, це стосується не лише братів Сістерс, але й другорядних персонажів. Найбільше, звичайно, Ворма і Морріса. Ось ці двоє — просто супер! Особливо Ворм - на диво харизматичний і забавний персонаж вийшов. Епізод, в якому він розповідав Елі про своє минуле, я перечитував десь два-три рази — настільки це було шикарно.

Про Коммодора багато не відомо, та й автор обмежується лише декількома згадками про нього. Відомо тільки, що він багатий і впливовий чоловік, і брати Сістерс його поважають.

Що цікаво, у Патріка Девітта немає поділу героїв на хороших і поганих. І це правильний підхід. У кожного є якісь позитивні і негативні риси. Ті ж брати Сістерс — вони хоч і вбивці, але мають чимало хороших чеснот. Вони далеко не кровожерні виродки, просто так заробляють собі на хліб. І на віскі. Ну і ще на повій, ясний пень.

Чарлі — старший брат — егоїстичний, розсудливий і підступний. Він постійно тролить свого молодшого брата Елі — пузатого й незграбного здорованя.

Власне, вся історія розповідається очима Елі, і тому ми бачимо головних героїв саме такими. Але потім з'ясовується, що все не так однозначно. Кожен з них ще покаже і благородство, і жорстокість.

Ну і ще одна особливість роману, яка особливо затягує, це атмосферність. Золота лихоманка, Дикий Захід, кінні прогуляки, перестрілки, чимало колоритних персонажів, багато цікавих деталей і неабиякий простір для пригод і хорошої історії. Видно, що авторові книги є де розвернутись, і він себе дуже комфортно почуває в цьому жанрі.

Причому, ти і сам від його писанини отримуєш задоволення — сторінки гортаються дуже швидко. Я книгу прочитав практично на одному подиху.

Повторюсь, роман «Брати Sisters» - дуже кінематографічний. Під час читання так і випливають всілякі асоціації — від “Огидної вісімки” Тарантіно, чи “True Grit” Коенів, і аж до «Мерця» Джармуша.

Так що чекаю виходу фільму. А сам роман дуже раджу — цікаво, динамічно і гостросюжетно. Ну і написано все це діло просто здорово - давненько я не отримував такого задоволення.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Читабельність 5
Авторський стиль 5
Сюжет 5
Загальна оцінка 5
Резюме просто здорово!
Чи варто читати так

Лінки по темі:

Ця книга на сайті Goodreads Ця книга на сайті Amazon

Читайте також:

"Людина в пошуках справжнього сенсу" "Коли подих стає повітрям" "Квіти для Елджернона"


28.09.2018 | 1244 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Автори
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019