«Бог ніколи не моргає. 50 уроків, які змінять твоє життя» (God Never Blinks: 50 Lessons for Life's Little Detours)

Про книгу
Рік: 2010.
Країна: США.
Жанр: психологія, саморозвиток.

Мова: англійська, українська.
Кількість сторінок: 272.
Автор: Регіна Бретт.

Місце видання: Харків.
Видавництво: «Клуб Сімейного Дозвілля».
Рік видання: 2015.
Автор перекладу: Гоїн Наталія.

Моя оцінка: 4,5/5.

Цитати

“Життя схоже на картярську гру. Ви не можете обрати собі карти, але, отримавши їх, саме ви вирішуєте, як ними зіграти”.

“Щастя полягає не в тому, щоб отримати бажане, щастя — це хотіти те, що ви маєте”.

“Найважливіший день не Різдво чи Великдень, не річниця весілля, навіть не ваш день народження. Найважливіший день - це той, який ви проживаєте зараз, тож проживіть його на всі сто”.

“Бо життя - не вистава, не змагання за популярність, не боротьба за владу й гроші, не гонитва за славою, одягом і різним мотлохом, за похвалою, нагородами, званнями чи науковими ступенями. Хоч щось із цього переліку матиме для вас значення в кінці? У своїй пісні кантрі-виконавець Джордж Стрейт каже, що ми нічого в цей світ не приносимо і нічого не зможемо з собою забрати. А й справді, я ніколи не бачила катафалка з багажним відділенням, а в жодній труні немає відділення для нагород”.

“Ті, хто перебуває серед краси і загадок Землі, ніколи не бувають самотніми, ніколи не втомлюються від життя”.

“У гаманці я ношу фото, на якому я без волосся. Воно нагадує мені, що кожен день мого життя прекрасний. Я також згадую про це, коли щодня бачу те місце, де вже немає грудей. Шрами нагадують мені, що в усіх нас є, так би мовити, термін придатності. Він не зазначений, як, скажімо, на пакеті молока чи упаковці сиру, проте у всіх є кінцева дата. Ніхто не живе вічно”.

“Рак навчив мене не відкладати нічого для особливого випадку, тому що кожен день особливий. Використовуйте, витрачайте все зараз. Я не кажу про гроші”..

“Бог ніколи не дає нам більше, ніж ми можемо витримати”.

“Не завжди те, що хочеться купити, тобі необхідно”.

“Якщо стосунки мають бути таємними, вам не потрібні такі стосунки”.

“Життя — це, безперечно, захоплива й дивовижна подорож. Сум'яття і спокій будуть чергуватися, головне — насолоджуватись мандрівкою. Кожним моментом, від початку й до кінця”.

Вступ

Перш ніж перейдемо до огляду книги, скажу декілька слів про авторку. Регіна Бретт — дивовижна жінка. І ось чому. Народилася вона в багатодітній сім'ї. Регіна була 11-ою дитиною, тому отримувала мало любові і уваги з боку батьків. В 16 вона почала зловживати алкоголем, в 20 вийшла заміж і народила дитину, після чого розлучилась і виховувала її сама. Згодом довго думала над тим, чого б хотіла від життя, і ким воліла б стати. Врешті-решт зрозуміла, що її покликання — бути журналісткою. Вона закінчила університет і пішла працювати. Шлях до мрії був важким — Регіна потерпіла безліч відмов, перш ніж зачепитися за роботу і зробити блискучу журналістську кар'єру в "Клівленд Плейн Дилер" (популярна газета в Огайо, США). В 2008 і 2009 роках вона була фіналістом Пулітцерівської премії.

В 40 років Регіна Бретт зустріла своє справжнє кохання, в 41 захворіла раком і поборола цю важку хворобу. Так що жінці, як ви розумієте, є чим поділитися і що сказати читачеві. Власне, про всі ті уроки, які дало їй життя, вона й розповідає у цій книзі.

А ніщо так не впливає на світогляд, як усвідомлення того, що ти можеш померти в будь-який момент. Тому «Бог ніколи не моргає» - це свого роду підсумок життя, червона риска, яку Бретт підвела після перемоги над раком.

Рецензія

Книга «Бог ніколи не моргає..» розбита на розділи, тому дуже легко і швидко читається. Можна навіть читати по одній главі в день, щоб розпочати свій ранок на позитивній ноті. Кожна історія, як правило, пов'язана з тим, що Бретт пережила у своєму житті, або це може бути історія, яку їй хтось розповів, чи запропонував в якості новини для її колонки в газеті.

Пані Бретт піднімає різні теми - життя і смерті, любові і вдячності, толерантності, особистої відповідальності і вміння бути щасливим (щасливою) в даний момент. Плюс, Бретт доволі релігійна особистість (вірить в Бога), що помітно відображається на її світосприйнятті. До слова, Регіна також магістр релігієзнавства.

Звичайно, з авторкою не завжди погоджуєшся (що цілком нормально), є тут чимало спірних моментів, але загалом книга справляє хороше враження. Незважаючи на те, що в основному вона розрахована на жіночу аудиторію, особисто мені як представнику чоловічої статі було також цікаво почитати.

«50 уроків..» дійсно змушує подивитися на всі проблеми під іншим кутом зору. Незважаючи на все те погане, що нас оточує, життя дійсно чудове. Важливо пам'ятати про позитивні речі та зосередитись на них просто зараз, адже це все, що ми можемо контролювати в даний момент. Бути щасливим чи нещасним — залежить від нас. І те й інше потребує однакових зусиль.

Щастя — це вибір. Як бути щасливим? Полюбите те, що маєте. Адже щастя не в підвищенні, якого ми так прагнемо, не в грошах, які відкладаємо на старість. Не в особняку та “Мерседесі”, які ми зможемо купити, коли виграємо в лотерею.

Дослідження показують, що купа грошей не зробить вас щасливішими. Звичайно ж, ніхто не хоче бути бідним, проте якщо у вас досить грошей, щоб задовольнити такі основні потреби, як харчування, житло й освіта, додаткові гроші не куплять вам додаткового щастя.

Життя часто видається нам складним, якщо думати про глобальні плани та цілі. Проте, Бретт радить просто зосередитись на наступному правильному кроці. Якщо ви хочете позбутися зайвих кілограмів - замість смаженої картоплі замовте салат. Якщо хочете бути гарним другом, зателефонуйте. Якщо хочете написати роман, сідайте і напишіть хоча б один абзац. Життя виглядає набагато простішим, коли ми розбиваємо складні речі на низку простих і послідовних кроків. Не потрібно будувати в своїй уяві Геніальний План, просто зробіть наступний правильний крок. Потім ще декілька. І так ви дійдете до своєї цілі. Звучить банально? Можливо, але це дійсно працює.

Чому така назва книги - “Бог ніколи не моргає”? Регіна пояснює це так. “Мені знадобилося 40 років, щоб знайти і зберегти щастя. Мені завжди здавалося, що Бог заплющив очі саме в ту мить, коли я народилася. Він пропустив цю мить і так ніколи й не довідався, що я з'явилася на світ”. Так авторка думала, але насправді в житті ви й моргнути не встигнете, як усе може змінитися, тому не хвилюйтеся, Бог ніколи не моргає.

Резюмую. “50 уроків..” Реджини Бретт - це дивовижна книга, наповнена мудрістю, цікавими розповідями та уроками з життя, написані журналістом, яка перемогла рак, зробила блискучу кар'єру і багато чого для себе зрозуміла в житті. Поради таких людей завжди безцінні.

Тому обов'язково рекомендую прочитати. Незважаючи на претензійну назву, книга варта вашої уваги. Вона легко читається, написана простою мовою, але дуже щира і емоційна. Може й життя вона не змінює, але уроки і поради дає точно хороші. І до них варто прислухатись.

P.S. Ну ось, наприклад, як не погодитись із цим.

Щоб почати жити на повну, зовсім не обов'язково захворіти на рак. Життя занадто коротке, щоб марнувати його на щось нудне і невеселе. Після одужання у мене з'явилася нова життєва філософія: не марнувати часу. Відтепер жодного негарного одягу і жодного нудного фільму — викресліть їх зі свого життя, а звільнене місце заповніть радістю і красою.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Читабельність 5
Авторський стиль 5
Сюжет 4
Загальна оцінка 4+
Резюме мені сподобалось
Чи варто читати так

Лінки по темі:

Офіційний сайт Регіни Бретт Завантажити книгу "Бог ніколи не моргає" безкоштовно (fb2) "Бог ніколи не моргає" - читати онлайн (українською) "Бог ніколи не моргає" - скачати в PDF (російською)

Читайте також:

"Людина в пошуках справжнього сенсу" "Коли подих стає повітрям" "Квіти для Елджернона"


24.08.2017 | 2751 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Автори
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019