Детектив “Убивство Роджера Екройда” (The Murder of Roger Ackroyd)

Про книгу
Рік: 1929.
Країна: США.
Жанр: роман, детектив.

Мова: англійська.
Кількість сторінок: 254.
Автор: Агата Крісті.

Місце видання: США.
Видавництво: «William Collins & Sons».

Моя оцінка: 5/5.

Сюжет

Невеличке селище Кінгз-Еббот, Англія. Відправною точкою в романі стає вбивство багатої вдови місіс Феррар, яка, на думку більшості жителів, перед тим вбила свого чоловіка.

Але це були тільки чутки. Коли ж стало відомо про вбивство місцевого багатія Роджера Екройда, який збирався одружитися з місіс Феррар, думка жителів з цього приводу кардинально змінюється.

Всі спадкоємці, своячка, покоївка, пасинок, дворецький, особистий секретар, лікар — практично всі вони потрапляють в поле зору знаменитого детектива Еркюля Пуаро, який приїхав сюди на прохання Флори Екройд, дочки міс Сесіл Екройд, щоб розслідувати вбивство.

Рецензія

До цього роману Агата Крісті вже встигла написати шість книг (за життя письменниця створила аж 60 детективних романів!), серед яких розслідування всіляких злочинів займався детектив Еркюль Пуаро.

Цікаво, що події навколо головної теми роману (вбивства Роджера Екройда) побудовані так, що вбивцею там міг бути практично будь-хто. У кожного з ключових персонажів на це були свої мотиви і підстави - борги, важке сімейне положення, особисті причини, гроші і так далі.

Ще десь на початку розслідування детектив Пуаро сказав, що кожен йому про щось недоговорює, або навмисно замовчує. Це вкрай важливий момент, на який спочатку не дуже звертаєш увагу.

Після свого виходу у світ “Убивство Роджера Екройда” був підданий нищівній критиці: Агату Крісті звинувачували в тому, що вона порушила правила детективного жанру. Розповідати детальніше не буду, бо підуть жирні спойлери.

Також не буду вдаватися в детальний аналіз сюжету. По-перше, в цьому немає ніякого сенсу, а по-друге, для чого позбавляти вас найцікавішого.

Скажу тільки, що книга написано майстерно і дуже захоплююче. В романі чимало цікавих фактів, заплутаних ситуацій і неочікуваних сюжетних ходів. Інтрига тримається до самого фіналу, який вас не розчарує — запевняю.

Ну і треба сказати, що з часом справедливість, все-таки, восторжествувала. “Убивство Роджера Екройда” був визнаний найкращим детективом XX століття за версією багатьох авторитетних видань.

Книга не втратила актуальності, і по сьогоднішній день читається справді здорово. Я б не сказав, що це аж такий шедевр із шедеврів, але мені однозначно сподобалось. Прочитав із задоволенням.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Читабельність 5
Авторський стиль 5
Сюжет 5
Загальна оцінка 5
Резюме відмінно
Чи варто читати так

Лінки по темі:

Ця книга на Goodreads
Ця книга на Amazon

Читайте також:

"Володар мух"
"Квіти для Елджернона"
"Норвезький ліс"
"Над прірвою у житі"


09.02.2017 | 1556 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Автори
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019