Романтична трагікомедія “Помилки наших зірок” (The Fault in Our Stars)

Про книгу
Рік: 2012.
Країна: США.
Кількість сторінок: 318 с.

Автор: Джон Грін.
Жанр: романтична трагікомедія.
Мова: англійська, російська.

Рейтинг на Goodreads: 4,5/5.
Мій рейтинг: 3/5.

Сюжет

Головна героїня книги - Хейзел Грейс Ланкастер — шістнадцятирічна дівчина, хвора раком щитовидної залози з метастазами в легенях. Останні декілька років пухлина не розвивається. Це завдяки експериментальному препарату, який вона постійно приймає.

Однак, на даний момент захворювання більш ніж серйозне: дівчина не може дихати звичайним повітрям, тому змушена постійно тягати за собою портативний кисневий балон і носити гумові трубки в носі. На додачу до всього цього у Хейзел постійний біль у легенях, звідки їй періодично викачують рідину, що доставляє немало болі, плюс часта фізична втома.

Хейзел може в будь-який момент померти. За її ж словами вона як граната, що може зірватися будь-якої хвилини.

Попри все це, дівчина не впадає у відчай, скоріше навпаки, вона намагається відноситися до себе і до свого становища з гумором і з долею іронії!

Одного разу під час засідання групи підтримки дітей, хворих раком, яке Хейзел неохоче відвідує за наполяганням свої матері, вона знайомиться із симпатичним хлопцем на ім'я Тайлер Дерден Огастус Уотерс.

Гас приходить сюди для того, щоб підтримати свого друга Айзека, хворого раком очей. Сам Гас одужав від раку кісткового мозку, але має ампутовану ногу.

Після закінчення засідання Гас підходить до Хейзел і каже їй, що вона дуже гарна схожа на героїню Наталі Портман з фільму “V означає Вендетта”. Він запрошує її до себе додому, щоб разом подивитися фільм, і заодно, обговорити свій досвід боротьби з раком. Гас — симпатичний, самоіронічний, впевнений у собі хлопчина, який не може не подобатися.

Зрозуміло, що Гас і Хейзел зближуються, у них починають зароджуватися почуття один до одного. Однак, Хейзел — граната, яка може зірватися в один момент..

Рецензія

Непогана книга. Читається легко і швидко, написана простою мовою, вбивається за два-три вечори. Немає в ній великого перенасичення медичними термінами (деякі з них навмисно були вигадані автором), вдало дозується трагічне, комічне, сентиментальне. Тут головне було не скотитися в соплі і видавлювання сльози з читача протягом всієї оповіді. З цим автор не переборщив, за що йому велике спасибі.

Герої книги навіть вмудряються частенько жартувати, підколювати один одного, незважаючи на те, в якому стані вони перебувають. Автор обрав правильний шлях. В іншому випадку було б просто нестерпно читати цю вигадану трагедію до кінця.

Хейзел давно примирилася зі своїм станом. Вона розуміє, що світ — не фабрика з виконання бажань. Вона хоче комфортно прожити той час, який для неї відведений, доставляючи при цьому якомога менше проблем і дискомфорту оточуючим. Вона не любить, коли її жаліють і ставляться як до хворої людини.

За великим рахунком, всі ми помираємо. Тому жити треба по максимуму, вчитися радіти кожній хвилині життя, щоб потім не було шкода за даремно витрачений час. Як би вам не було погано, треба розуміти, що завтра і цього може не бути. Зрозуміло вам, діти? Такий основний посил Джона Гріна до читача.

Підсумки підведемо, як говорив Лесь Подерев'янський. Непогана книга для одноразового читання. Трішки сентиментальна, трішки романтична, трішки з гумором, ну і трагічна, звичайно. Проте автор зміг вдало поєднати всі ці жанри, не перетворивши історію в сопливу мелодраму про двох підлітків хворих раком.

Але на емоції мене не пробило. Чомусь.. Хоча книга написана добре, правильно і, навіть, в міру правдоподібно. “Оскар і рожева пані” Еріка-Емануеля Шмітта, або “Скафандр і метелик” Жана-Домініка Бобі - значно сильніші речі на цю тему, як на мене. Перша книжка чутливіша, друга - реалістичніша.

В результаті книга "Помилки наших зірок" мені сподобалось, але точно не вразила. Моя оцінка - четвірка з невеличким мінусом. Чи варто її читати? Поняття не маю. Якщо вам 15-18 років - тоді точно можна.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Читабельність 4
Авторський стиль 4
Сюжетна лінія 4
Загальна оцінка 4
Вікова категорія 15-18 років
Резюме непогано
Чи варто читати можна

Лінки по темі:

Ця книга на Amazon
Ця книга на Goodreads


08.08.2014 | 1389 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Автори
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019