Шахрайство з картками Приватбанку
03.10.2016 20:01 | рубрика: шахраї

В Інтернеті є багато матеріалів на цю тему, але даний випадок заслуговує окремої уваги. Ситуація наступна. Припустимо, ви отримали лист на свою електронну пошту. Начебто, від "Приватбанку".

У листі вам пропонують перейти за посиланням, щоб потрапити на сайт «ПриватБанку». Зрозуміло, що ви одразу починаєте вводити свої дані - логін і пароль. Але поспішати не варто: тут якраз і ховається вся хитрість. Сайт, на якому вам пропонують ввести дані - це, насправді, підробка. Просто зроблений наче так, наче справжній сайт «ПриватБанку».

Тому як тільки ви починаєте вводити свої дані, вони одразу ж зчитуються програмою і відправляються шахраям, оскільки логін і пароль ви вводите не на сайті «ПриватБанку», а на його копії, підробці, спеціально зробленій для того, щоб вивідати ваші дані.

Потрапити на цю копію сайту можна тільки перейшовши за посиланням в електронному листі. Тому після того, як ви ввели свої дані - шахраї відразу вводять їх на справжньому сайті «ПриватБанку» і вам приходить sms-повідомлення з паролем для входу. Ви вводите цей пароль, який отримали по sms на сайті-підробці,  а потім шахраї вводять цей пароль вже на справжньому сайті «ПриватБанку». Ось і вся хитрість.

З усього вищесказаного робимо два висновки.

1. Ніколи не заходьте на сайт «ПриватБанку» з листів, які вам надсилають на електронну пошту.

2. А якщо вже й заходите, то дуже добре перевіряйте url-адресу, яка обов'язково починається з https - https://privatbank.ua, або https://privat24.ua, або https://pb.ua.

Хто знає, той не блудить.

P.S. По темі замітка: "Як шахраї полюють на наші гроші: 7 типових історій і коментарі фахівців".

Коментарі (2)

Spider 03.10.2016 21:12
Зараз ПБ використовує автовідповідач: йде дзвінок на ваш телефон з підтвердженням доступу.

[Відповісти] [Цитувати]
↑ 0 ↓
Admin 03.10.2016 21:14
Так, але інколи аутентифікація відбувається через sms (принаймні, в мене таке буває). Тому в будь-якому випадку треба мати на увазі - всяке може трапитись.

[Відповісти] [Цитувати]
↑ 0 ↓

Залишити коментар

Ваше ім`я:

Коментар:

RSSРубрики
Інформація
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019