Паперова і електронна книги: за і проти

***

В сучасному світі електронні книги починають потроху витісняти паперові. Але паперовий варіант ще й досі в фаворі серед багатьох любителів літератури. Свого часу я собі важко уявляв, як взагалі можна читати електронку. Вважав, що справжню книгу ніколи не замінить цифровий аналог.

Але згодом змінив свою думку. Тому що сучасні технології дають цілий ряд переваг. Звичайно, це не означає, що паперова книга зникне найближчим часом. Вона й надалі буде популярною, просто не в таких масштабах, як раніше.

В цій статті хотілося б поговорити про переваги паперової і електронної книги, і трішки заглянути в майбутнє. Як буде змінюватись тенденція на користь того, чи іншого варіанту.

Паперова книга приємна на дотик. Завжди отримуєш істинне задоволення від того, що береш в руки книгу, гортаєш красиво оформлені сторінки, звертаєш увагу на обкладинку, палітурку. Похід в книжковий магазин нагадує справжній міні-ритуал, коли з нетерпінням очікуєш на власні очі побачити бажану книгу на прилавках, яка згодом поповнить ряди домашньої бібліотеки.

Поза всяким сумнівом, паперова книга має цілий ряд переваг:

- Матеріальне втілення, і задоволення від того, що ти тримаєш книгу в руках.

- Книга ніколи не розіб'ється, якщо вона випаде з ваших рук. На відміну від рідера-читалки, планшета, чи смартфона.

- Паперову книгу можна відкрити і читати в будь-який момент і будь-де. Не потрібно хвилюватися, що у вас може розрядитися батарея.

- Книги довговічні і красиво виглядають на полиці.

- В паперових книгах приємніше розглядати картинки, ілюстрації, малюнки.

Тут можна продовжувати, наводячи нові аргументи на користь паперових видань. У кожного вони будуть свої — індивідуальні.

Тепер давайте розглянемо переваги електронних книг:

- Доступність. Електронні книги доступні всім охочим. На сьогоднішній день в Інтернеті існує безліч безкоштовних електронних бібліотек, звідки можна завантажити книги, а потім їх читати з екрана комп'ютера, смартфона-планшета, чи рідера-читалки.

- Дешевизна. Електронна книга значно дешевша, ніж паперова, що цілком очевидно.

- Зручність в користуванні. В електронній книзі ви можете виставити будь-який зручний для вас шрифт, колір фону, комфортну яскравість дисплею, способи гортання сторінок. А крім того — робити закладки, переходити на потрібну сторінку, здійснювати пошук за словами, фразами, писати примітки, ділитися книгою з друзями в соціальних мережах і не тільки.

- Мобільність. Вам не потрібно носити книги із собою. На свій гаджет ви можете завантажити цілу бібліотеку - сотні, а то й тисячі книг!

- Практичність. Електронна книга підтримує більшість сучасних форматів книг.

- Комфортність. Ваші очі не втомлюються під час читання. Більшість електронних книг оснащені сучасними дисплеями, що робить читання книг дуже комфортним. А те, що екрани сучасних комп'ютерів (гаджетів) садять зір - не що інше, як звичайнісінький міф!

- Синхронізація. Одну і ту ж книгу ви можете одночасно читати на смартфоні і планшеті. Наприклад, ви дочитали якусь книгу до 148 сторінки на смартфоні. Потім відкриваєте ту ж книгу на планшеті, і продовжуєте читати з тієї самої сторінки, на якій зупинилися на телефоні. Краса.

- Безпечність для довкілля. Для електронних книг не потрібно вирубувати дерева, яких на сьогодні стає все менше і менше. Плюс, електронні книги екологічно чисті, оскільки не потребують будь-якого паперу або чорнила.

- Інше. Електронні книги чудово підійдуть тим, хто має алергію на книжковий пил.

Недоліки електронних книг:

- Відсутність фізичної копії. Одна з головних причин того, чому деякі люди не визнають електронні книги. Адже вони понад усе цінують свої друковані аналоги, які поповнюють ряди домашньої бібліотеки. Багато читачів відчувають, що ніщо не може замінити почуття власної книги у її фізичному варіанті.

- Піратство. Сьогодні практично не складає проблем знайти ту, чи іншу книгу в електронному форматі, завантажити її на свій ПК, чи телефон і прочитати. В наш час з цим активно борються, але користувачам ніяк не заважає відсканувати потрібну книгу, і "злити" її в Інтернет.

Резюме.

Якщо об'єктивно зважити всі за і проти, то стає цілком очевидно, що в майбутньому електронні книги, все ж, витіснять паперові, адже вони набагато дешевші і практичніші.

Колись люди читали з глиняних табличок, скрижалів, писали на папірусі, на шкірі тварин. Згодом людство винайшло папір. Тепер світ переходить на новий етап розвитку, тому все більш актуальними стають електронні книги.

Лінки по тем:

Формати електронних книг Програми для читання коміксів на Android 7 безкоштовних програм для подкастів на Android


11.02.2016 | 3014 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019