Система рейтингів Американської кіноасоціації MPAA

***

У зв'язку з інтенсивним розвитком кінематографу світ швидко наповнили безліч фільмів, різноманітних за жанрами і тематикою.

Оцінити те, що можна показувати дітям, а що не варто - ставало все дедалі складніше, а подекуди й взагалі неможливим, оскільки практично у всіх картинах почали з'являтися якщо не сексуальні сцени, то висловлювання і жарти на цю тему.

Тому постало завдання поділити фільми на певні групи для різних вікових категорій. Першою у створенні такої системи стала Американська Кіноасоціація - Motion Picture Association of America (скорочено MPAA).

Залежно від змісту і специфіки фільму, кожна стрічка отримує певну оцінку - віковий рейтинг (рейтинг MPAA), завдяки якому глядацька аудиторія картини може бути обмежена. Насамперед це стосується дітей і підлітків.

Тому рейтинг MPAA відіграє дуже важливу роль в прокаті того, чи іншого фільму. Відомі численні випадки, коли якийсь фільм перемонтовували, інколи зі значними змінами, лише для того, щоб досягти бажаного вікового рейтингу, який давав би можливість отримати касові збори від ширшої аудиторії глядачів..

Система рейтингів MPAA була введена в дію 1 листопада 1968 року, тому для фільмів, які вийшли в прокат до введення цієї системи зазвичай використовується позначення U (від англ. Unrated). А всі фільми, які сьогодні виходять в американський прокат отримують один з п'яти рейтингів: G, PG, PG-13, R, NC-17. Для фільмів, котрі з певних причин не отримали рейтинг Американської Кіноасоціації, як правило, застосовується позначення NR (скорочення від англ. Not Rated), але ніякого відношення до MPAA воно не має.

Давайте розберемося, що ж означають всі ці абревіатури.

Рейтинг G (General audiences) - фільм демонструється без вікових обмежень.
Фільми, які отримали такий рейтинг призначені для загальної аудиторії: картину можуть дивитися не лише діти, але й глядачі різного віку. Як правило, рейтинг G отримують сімейні комедії, мультфільми, екранізації казок тощо.

В фільмах з рейтингом G відсутні сцени, які якимсь чином можуть впливати на дитячу психіку - оголення, сексуальні сцени, сцени прийому наркотиків; сцени насильства тощо.

Рейтинг PG (Parental guidance suggested) - дітям рекомендується дивитися фільм лише в присутності батьків. Це вмотивовано тим, що матеріал, який показаний у фільмі, має бути пояснений дітям перш, ніж їм дозволять відвідати фільм.

В фільмах з рейтингом PG присутні сцени сексуального характеру, сцени вживання наркотиків, вбивства і т.д. відсутні; нагота і оголеність якщо присутні, то дуже обмежено.

Рейтинг PG-13 (Parents strongly cautioned) - діти до 13 років допускаються на перегляд картини тільки в присутності батьків. Цей рейтинг показує, що деякий матеріал, показаний в стрічці, може бути невідповідним для дітей до 13 років.

В фільмах з рейтингом PG-13 відсутні сцени з грубим або тривалим насильством і оголенням, немає сексуальних сцен, але вже можуть бути присутніми епізоди з наркотиками, а також можливі фрагменти з епізодичним вживання грубої сексуальної лексики.

Рейтинг R (Restricted) - підлітки до 17 років допускаються на фільм тільки в присутності одного з батьків, або законного представника, опікуна тощо..

Цей рейтинг показує, що деякий матеріал, показаний в фільмі, призначений лише для дорослих. Батьки повинні більше дізнатися про такий фільм і добре подумати перед тим, як взяти із собою дітей, чи підлітків на перегляд.

В фільмах з рейтингом R присутні теми насильства, сцени сексуального характеру, або вживання наркотиків.

Рейтинг NC-17 (раніше X) - особи, що не досягли 17 років, на фільм не допускаються.

В фільмах з рейтингом NC-17 присутні відверті сексуальні сцени, сексуальна лексика, або сцени надмірного насильства.

Треба сказати, що система рейтингів MPAA не є універсальною для прийняття глядачами всіх країн світу, тому в кожній державі розробляються свої системи - в одних жорсткі, в інших - навпаки. В Україні до певного часу взагалі не існувало жодних вікових обмежень, допоки Українська Кіноасоціація не розробила рейтинги для телепередач, щоб батьки могли обмежити перегляд дітьми "недитячих" програм.

За системою рейтингів Української кіноасоціації, яка була введена в дію у травні 2003 року, будь-який фільм повинен отримати одну з трьох категорій - "загальнодоступний" (немає ніяких вікових обмежень - позначається зеленим кругом), "перегляд неповнолітніх дозволений у присутності батьків або з їхнього дозволу" (позначається жовтим трикутником) і "тільки для дорослих" (позначається червоним квадратом).

Під час трансляції телепередач, або показу фільму відповідного рейтингу символ повинен з'являтися відразу після початку передачі у правому нижньому кутку екрану, причому зелений круг може бути присутнім впродовж трьох хвилин після початку передачі (або ж протягом всієї передачі), а решта знаків - обов'язково протягом всієї трансляції телепередачі.

Сподіваюсь, дана стаття була корисною для вас. Тепер ви будете знати, що таке рейтингові системи кіноасоціацій, що означають скорочення G, PG, PG-13, R, NC-17, а також, що це за зелені кружечки, жовті трикутники, червоні квадратики, та інші пентограми і многочлени зображені у нижньому правому куті вашого телевізора.

Лінки по темі:
Офіційний сайт MPAA (англ.)
Офіційний сайт системи рейтингів Американської кіноасоціації (англ.)


25.04.2015 | 795 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019