Короткометражка Ніла Бломкампа Rakka

***

Студія режисера “Дев'ятого округу” Ніла Бломкампа Oats Studios опублікувала свою першу 20-хвилинну короткометражку Rakka, яка розповідає про расу інопланетян, що поневолила людство.

Головну роль в ній зіграла Сігурні Уівер, яка вже знімалася в Бломкампа в стрічці “Чаппі”. За сюжетом, її героїня веде боротьбу з рептилоїдами, що напали на Землю.

Дія «Ракка» відбуваються в 2020 році, після нападу на Землю інопланетян. Героїня Сігурні Уівер очолює рух опору по боротьбі з ними. Шансів на виживання небагато, але людство вперто продовжує боротьбу.

До речі, вибір на користь Сігурні Уівер був невипадковим. Режисер, як відомо, планував зняти з нею Alien 5, але проект заморозили, оскільки вмішався Рідлі Скотт зі своїм Alien: Covenant, будь він неладний. Особисто мені дуже прикро, що так сталося, оскільки версію від Бломкампа було б значно цікавіше подивитися. А її, скоріше за все, вже й не буде.

Тим не менше, Ніл Бломкамп, як умілий ремісник, продовжує плідно трудитися на кінематографічній ниві. Спеціально для створення своїх експериментальних фільмів Ніл заснував компанію Oats Studios. У її планах лежить створення ще трьох короткометражок (вони будуть абсолютно різними), а потім і взагалі робота над повнометражними фільмами.

Хоча короткометражку «Ракка» можна подивитися безкоштовно на YouTube і в Steam, творці картини просять купити за $3 ($2,99, якщо бути точним) додатковий контент, який містить відеофайли, сценарій, 3D-моделі тощо. Виручені кошти якраз спрямують на фінансування майбутніх проектів.

З приводу першої короткометражки Rakka треба сказати, що Бломкамп залишається вірним своєму стилю. Майбутнє у нього виглядає доволі похмурим і песимістичним, в якому прибульці руйнують цілі міста, а людей використовують як інкубатор для вирощування собі подібних.

Розповідь складається з трьох частин. Перша показує різні міста, які лежать в руїнах, і людей, закутих в ланцюгах, а сюжет розповідає нам про інопланетних загарбників. Рептилії з передовими технологіями виконують страшні експерименти з ув'язненими. Але група партизанів на чолі з Джаспер (Сігурні Уівер), борються і навіть встигають вбити кількох загарбників.

Друга частина познайомить нас з двома іншими персонажами: Нош (піромант, що робить бомби для повстанців), а також Амір (в'язень-мутант, видозмінений в результаті чужорідних експериментів).

Остання (третя) частина показує, що Джаспер та її група борються проти ворога, який має телепатичні здібності. Рептилоїди можуть заволодіти свідомістю людини і керувати нею на свій розсуд. Тому людство в боротьбі з чужоземцями використовує спеціальні захисні шоломи, які робить Нош.

Кінець фільму не дає якихось висновків, і це, здається, Бломкамп зробив навмисно. Адже вся ідея, на мій погляд, полягає в оцінці інтересів публіки та життєздатності проекту у майбутньому.

Ракка, безумовно, має потенціал, хоча й не дає багато відповідей на запитання. Іншопланетна форма життя з'являється на грішній матінці Землі без видимих на те причин. Амір, який має здібності чужинців, поки не розкривається, а мотиви рептилій залишаються достеменно невідомі.

В стрічці є кілька вражаючих повільних кадрів, сцен з чужорідними конструкціями, що піднімаються над містами, а самі CG-інопланетяни вийшли досить переконливими. Єдине незначне розчарування - це пара очевидних будівельних руйнувань з непереконливими ефектами CG, але це, звичайно, дрібниці. Бо в цілому вийшло дуже навіть здорово. Цікаво й атмосферно.

Так що мені, загалом, сподобалось. Буду дивитись наступні роботи режисера.

P.S. До речі, рейтинг в Rakka на IMDB доволі пристойний (7,5 з 10), але за фільм проголосувало лише 1240 чоловік (на даний момент). Тому зайдіть і поставте оцінку. Я поставив 8/10, хоч на стільки Rakka не тягне, але режисера треба підтримати в його благих намірах — втілювати ідеї в життя.

Озвучення від AlexFilm, в кого не дуже з англійською.


01.07.2017 | 943 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019